liftkar pt-uni

Liftkar PT-UNI

WSZECHSTRONNY...

SCHODOLAZ PT-UNI

Schodołazy przeznaczone do transportu po schodach osób poruszających się na wózkach inwalidzkich dzielimy na takie z wmontowanym siodełkiem i na takie, na które najeżdża się wózkiem. Schodołaz Liftkar PT-UNI jest przeznaczony do transportowania pasażera wraz z wózkiem. Jest to szybsze rozwiązanie, a do tego nie wymaga nakładu pracy przy przenoszeniu osoby. O wiele lepiej nadaje się też do transportów na zewnątrz — np. do lekarza, czy znajomych. Wyróżniamy dwa typy liftkara PT-UNI: 130 i 160. 130 przeznaczony jest dla przenoszenia osób, które nie ważą więcej niż 130 kg i odpowiednio, 160 przeznaczony jest dla osób które nie ważą więcej niż 160 kg. W obu przypadkach podana jest waga całkowita wraz z wózkiem. Liftkar PT-UNI to innowacyjne rozwiązanie, które ma ułatwiać życie osobie niepełnosprawnej, ale też jej opiekunowi.

Idealny na schody zabiegowe

idealny na schody zabiegowe

Dzięki niemu transportowanie po schodach osoby na wózku stanie się o wiele prostsze i co bardzo ważne — lekkie. W używanie schodołazu nie trzeba wkładać dużo siły fizycznej i można to robić w wygodniej pozycji stojącej. Liftkar PT-UNI zasilany elektrycznie, w zestawie jest także bateria i zasilacz. Jednorazowo akumulator może pokonać, w zależności od wagi osoby przewożonej, od 300 do 500 schodów. Stopnie mogą mieć aż 22 cm wysokości jeden. Operuje się nim za pomocą przycisku „góra-dół”. Przyciski umieszczone są w obu raczkach, tak aby wózek był równie wygodny w obsłudze dla osób prawo i leworęcznych. Liftkar PT-UNI ma ergonomiczny uchwyt, który można dostosować do wzrostu osoby go prowadzącej. Jego raczki pokryte są materiałem antypoślizgowym, zapewniając bezpieczeństwo osoby transportowanej. W tym samym celu wprowadzono nowy system hamulcowy, który działa po pokonaniu długości każdego stopnia — jest to zapewnienie, że liftkar nie ruszy sam do przodu. Liftkar PT-UNI to schodołaz kroczący. Po schodach porusza się za pomocą wyciąganych wypustek, które przypominają stawianie kroków. Transport na nim odbywa się w lekko pochylonej do tyłu pozycji. Osoba transportująca ma do dyspozycji wbudowany system z czujnikiem równowagi, który sam da znać, gdy liftkar osiągnie niepożądany kąt przechylenia, Dzięki temu transport jest płynny i komfortowy dla osoby przenoszonej. PT-UNI są to bardzo lekkie modele, które tak jak większość liftkarów można rozebrać na 3 moduły, co bardzo ułatwia jego transportowanie. Jest to wyjątkowo istotne, gdyż ten konkretny schodołaz jest szczególnie polecany w transportowaniu poza domem. Świetnie się sprawdza na schodach aglomeracji miejskich.

Filmik prezentujący nasz sprzęt w akcji:

FILMIK SANO PT-UNI

Schodołaz osobowy LIFTKAR SANO PT-UNI160, PT-UNI 160

Schodołaz osobowy LIFTKAR SANO PT-UNI160, PT-UNI 160

Schodołaz osobowy kroczący LIFTKAR SANO PT-UNI 160.
Liftkar PT Uni jest schodołazem, na który najeżdża się wózkiem. Pasuje do niego prawie każdy model ręcznego wózka inwalidzkiego. Niesłychanie łatwo jest najechać na niego wózkiem tyłem, zabezpieczyć oparcie wózka i pokonywać schody.

dostępna ilość: 4 szt. czas oczekiwania do  14 dni

cena: 21935.00 (netto: 20310.19)
Schodołaz osobowy LIFTKAR SANO PT-UNI130, PT-UNI 130

Schodołaz osobowy LIFTKAR SANO PT-UNI130, PT-UNI 130

Schodołaz osobowy kroczący LIFTKAR SANO PT-UNI 130.
Liftkar PT Uni jest schodołazem, na który najeżdża się wózkiem. Pasuje do niego prawie każdy model ręcznego wózka inwalidzkiego. Niesłychanie łatwo jest najechać na niego wózkiem tyłem, zabezpieczyć oparcie wózka i pokonywać schody.

dostępna ilość: 3 szt. czas oczekiwania do  14 dni

cena: 19795.00 (netto: 18328.70)