liftkar PT-FOLD

Schodołaz Liftkar PT Fold

Niektóre schodołazy mają zastosowanie w transporcie medycznym. Jednym z ich jest Schodołaz Liftkar PT Fold. Jest to schodołaz kołowo-kroczący, z wbudowany siedziskiem, na które przenosi się osobę niepełnosprawną, tak, aby można było ją bezpiecznie przetransportować przez schody.

 

Filmik prezentujący działanie naszego sprzętu:

filmik pt-fold

Ma koła o średnicy 200 mm i oś 297 mm. Jest przeznaczony do bezpiecznego i płynnego transportu pacjentów w sposób, aby uczynić ten cały proces jak najwygodniejszym dla nich. Można go z powodzeniem używać na schodach prostych i ale świetnie poradzi sobie także na tych krętych i stromych. Schodołaz Liftkar PT Fold jest łatwy w obsłudze dla sterującego — aby nawigować nim w sposób płynny wystarczy odpowiednio wyczuć środek ciężkości, w czym pomaga wbudowana aparatura czujnika pochylenia, dzięki której Liftkar łapie odpowiedni balans. Samo operowanie schodołazem polega na przeniesieniu osoby niepełnosprawnej na siedzisko schodołaza, zabezpieczenie jej i późniejszym balansowaniu urządzeniem za pomocą prostego sterowania przyciskami „góra”, „dół”. Urządzenie jest wyposażone w dwa takie przyciski, po jednym w każdej rączce, tak, aby był wygodny zarówno dla osób prawo jak i lewo ręcznych.

Lekki w transporcie:

lekki w transporcie pt-fold

Urządzenie samo w sobie jest lekkie, waży tylko 28 kg. Jest to bardzo pomocne przy przewożeniu go. Ponadto, gdy Schodołaz Liftkar PT Fold nie jest używany, można go złożyć i przechowywać w ten sposób, oszczędzając miejsce. Na jego modułową budowę składają się trzy części. Ruchome jest również siedzisko. Siodełko wykonane jest z materiału, który można łatwo zmywać, co zapewnia, że utrzymanie go w czystości jest bardzo proste.

Zmywalne siedzisko:

pt-fold zmywalne siedzisko

Schodołaz Liftkar PT Fold gwarantuje bezpieczeństwo ludziom, których transportuje. Jest wyposażony w wiele technologicznych rozwiązań, które mają podnieść komfort i wygodę jego użytkowania. Ergonomiczny uchwyt pozwala dopasować wysokość rączek do wysokości osoby sterującej schodołazem. Rączki pokryte są specjalną gumową powłoką antypoślizgowa. Specjalny system hamulcowy samoistnie hamuje, gdy liftkar osiągnie koniec stopnia, dzięki temu schodołaz pozostanie nieruchomo w miejscu. Żywotność akumulatora to w zależności od wagi osoby transportowanej od 300 do 500 stopni. W zestawie jest też akumulator oraz ładowarka sieciowa. Schodołaz można też ładować za pomocą ładowarki samochodowej, dzięki czemu będzie zawsze gotowy do użytku po osiągnięciu celu podróży. Schodołaz Liftkar PT Fold został stworzony po to, aby przywrócić sprawność osobom poruszającym się na wózkach. Dzięki niemu znowu można poruszać się po całym domu, każdym, nawet najtrudniejszym do osiągnięcia zakamarku. Jest też ogromną pomocą w podróżowaniu poza domem, np. do lekarza.

Schodołaz osobowy LIFTKAR SANO FOLD 130, FOLD130

Schodołaz osobowy LIFTKAR SANO FOLD 130, FOLD130

Schodołaz kroczący osobowy LIFTKAR SANO PT-S 130.
Schodołaz ten wyposażony jest w wygodne siedzisko, wyprofilowane rączki, pokrycie materiałem antypoślizgowym. Idealny do użytku w domu. Świetnie sprawdza się na krętych schodach.

dostępna ilość: 5 szt. czas oczekiwania do  14 dni

cena: 19795.00 (netto: 18328.70)