Likwidacja barier architektonicznych – schodołaz Vimec

Bariery architektoniczne to wszelkie przeszkody, które uniemożliwiają osobom niepełnosprawnym poruszanie się w domu i w miejscach publicznych. Szczególnie kłopotliwe do pokonania przez wózek inwalidzki są schody (zarówno dla osoby na wózku, jak i jego opiekuna, który musi nadwyrężać swój kręgosłup, by przetransportować podopiecznego). Na szczęście, skutecznie pomoże w tym schodołazy gąsienicowe osobowe Vimec.

 

Schodołaz gąsienicowy Vimec – zalety

Schodołaz gąsienicowy Vimec jest nowoczesnym sprzętem, który umożliwia transport osoby na wózku inwalidzkim po schodach – często tych stromych i nierównych. Jednocześnie nie wymaga użycia siły fizycznej opiekuna, a jedynie jego obecności podczas pracy schodołazu i ewentualnej obsługi elektrycznego panelu sterowania, za pomocą którego działa urządzenie. Jego maksymalny udźwig to 130 kg (razem z wózkiem). Sprzęt pokonuje kolejne stopnie schodów ze stałą prędkością za pomocą specjalnych gąsienic, wykonanych z wysokiej jakości gumy, odpornej na ścieranie o wysokim współczynniku tarcia. Dzięki temu – zapewniona jest ich pełna przyczepność do podłoża, a gąsienice nie rysują powierzchni po której się przemieszczają.

Czy warto kupić schodołaz gąsienicowy Vimec?

Schodołaz do transportowania osoby na wózku inwalidzkim to dobra inwestycja, która skutecznie ułatwia codziennie funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom. Sprzęt ten nadaje się zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Jest to tani schodołaz gąsienicowy (w stosunku do jego wysokiej jakości) spośród tego typu sprzętu, dostępnego na polskim rynku. Jest to innowacyjne urządzenie, który w sposób płynny, bezpieczny i bezawaryjny przetransportuje osobę na wózku inwalidzkim. Ponadto, nie trzeba obawiać się, że taki schodołaz zajmie dużo miejsca, gdyż dzięki jego ergonomicznym kształtom oraz możliwości szybkiego rozłożenia na dwie części, można go łatwo przechowywać i szybko przewieźć w inne miejsce.

Jakie parametry ma schodołaz gąsienicowy Vimec?

Schodołaz gąsienicowy Vimec waży 47 kg i jest w stanie udźwignąć do 130 kg (wraz z wózkiem inwalidzkim). Ma zastosowanie do wszystkich ręcznych wózków i jest zasilany za pomocą ładowarki. Jedno naładowanie akumulatora do pełna wystarcza na pokonanie 150 metrów bieżących. Schodołaz gąsienicowy Vimec pokonuje stopnie schodów z prędkością 5 m/min. w górę i 6 m/min. w dół. Ma stosunkowo lekkie gabaryty oraz ergonomiczne uchwyty, które z łatwością dopasowują się do dłoni opiekuna. Dodatkowo sprzęt zapewnia sprawny transport osób w górę – dzięki dodatkowym obracającym się automatycznie kółkom.

Dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych

Schodołaz gąsienicowy Vimec jest liderem rynku, m.in. gdyż jest to tani schodołaz gąsienicowy o ponadprzeciętnej jakości i solidności wykonania. Jednocześnie istnieje możliwość starania się o dofinansowanie jego zakupu w ramach likwidacji barier architektonicznych. Jednostki, w których można składać stosowne dokumenty to m.in. MOPS i PCPR. Warto to uczynić, gdyż tego typu dofinansowania pokrywają nawet do 80% wartości sprzętu.

 


Czytaj również:

powrót »