W jaki sposób schodołazy osobowe pomagają niepełnosprawnym?

Niepełnosprawność ruchowa wiąże się ze stanem, w którym człowiek ma obniżone możliwości motoryczne ciała. Może to być związane z uszkodzeniami kończyn, zmianami rozwojowymi w okresie płodowym, wypadkami, wiekiem oraz innymi uszkodzeniami wpływającymi na budowę ciała. Istnieje również grupa ludzi, która przechodzi krótki lub długi okres rehabilitacji. Zarówno osoby niepełnosprawne, jak i te poddające się leczeniu bardzo często potrzebują specjalistycznych urządzeń, które wspomogą ich poruszanie. Przykładem takich transporterów są schodołazy osobowe.

Akcesoria do schodołazów

Niezwykle przydatne są akcesoria dedykowane schodołazom. Są to wszelkiego rodzaju baterie, przenośne ładowarki, jak również komfortowe zagłówki. Wszystkie te artykuły zostały zaprojektowane z największą starannością, aby użytkowanie schodołazów było komfortowe i bezpieczne.

Schodołaz dofinansowanie

Ceny schodołazów osobowych mogą być dla niektórych zbyt wysokie, dlatego warto zapoznać się z ofertą dofinansowań dla niepełnosprawnych. Istnieją dwie możliwości – dofinansowanie w likwidacji barier w komunikowaniu się i barier technicznych oraz dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych. Mogą one wynieść nawet dziewięćdziesiąt pięć procent wartości sprzętu. Z całą pewnością jest to ogromne udogodnienie dla wielu osób.


Czytaj również:

powrót »