Schodołazy towarowe – co to takiego?

Schodołazy transportowe świetnie sprawdzają się podczas transportu wielkogabarytowego. Tego typu transport bywa skomplikowany i trudny w realizacji, zwłaszcza wtedy, gdy trzeba pokonać schody. Z tego względu świetnym rozwiązaniem są schodołazy towarowe. Ich największym atutem jest to, że mogą być obsługiwane przez jedną osobę. Urządzeniem można sterować ręcznie w bardzo prosty sposób, a więc pracownicy nie muszą być specjalnie szkoleni. Schodołazy towarowe można stosować podczas przewożenia pudeł, paczek, a także lodówek czy pralek. Są zatem przydatne również podczas zwykłych przeprowadzek.

Schodołazy towarowe rodzaje

Na rynku dostępna jest ogromna oferta i wybór transporterów towarowych. Ich podziału można dokonać głównie ze względu na wagę oraz funkcję. Najpopularniejsze są schodołazy towarowe z podnośnikiem. Mogą one pomagać osobom niepełnosprawnym w pokonywaniu schodów, ale również w przewożeniu towarów. Większość z nich to lekkie wózki o modułowej budowie i służą do przewożenia ciężkich rzeczy po schodach – może to być sprzęt AGD, kopiarki oraz inne. Schodołazy towarowe z podnośnikiem mają wbudowany silnik, dzięki któremu przemieszczanie się po schodach w górę i w dół odbywa się bez dużego wysiłku. Schodołaz ustawia się w sposób odpowiedni do tego, jaki przewozimy ładunek. Jeśli jest to niski i ciężki ładunek, to powinniśmy przechylić uchwyt do przodu. Schodołazy te można nabyć z następującymi maksymalnymi obciążeniami: do 110 kg, do 140 kg, do 170 kg. Następne schodołazy towarowe to typ MTK z obciążeniami do 190 kg, 310 kg oraz 330 kg.

Schodołazy towarowe na galony

W naszej ofercie znajdą Państwo schodołazy na galony, które również mają dość duży udźwig – do sześciu galonów wody lub 170 kg ładunku. Dla większej wygody użytkowania, urządzenie zostało wyposażone w napęd elektryczny oraz lekką modułową budowę. Dzięki tak dokładnie przemyślanej konstrukcji, schodołaz może przewozić ładunki nawet po krętych schodach i wąskich klatkach schodowych. Istnieje możliwość ustawienia prędkości poruszania się – szybko lub wolno.

Schodołazy towarowe cena

Schodołazy towarowe są niezwykle wyspecjalizowanymi i nowoczesnymi urządzeniami, dlatego wiele osób może zadawać sobie pytanie: schodołazy towarowe cena – ile wynosi i czy jest wysoka? Otóż koszt schodołazu towarowego mieści się w granicy od 13060,14 złotych za schodołaz towarowy na galony SAL110 Ergo Liftkar Sano do 23247 złotych za schodołaz towarowy Liftkar Sano Sal HD 330 Fold Dolly. Mając na uwadze, jak pozytywnie schodołaz może wpłynąć na efektywność pracy w wielu firmach, nie są to zbyt wysokie koszty. Warto jednak pamiętać o możliwości skorzystania z dofinansowania.

Schodołazy towarowe używane

Z racji tego, że schodołazy towarowe można nabyć korzystając z dofinansowania, schodołazy towarowe używane nie są zbyt dobrą inwestycją. Nie warto ryzykować kupując używany sprzęt, lecz spróbować uzyskać pomoc finansową na nowy.Czytaj również:

powrót »