Łazik schodowy – jaki wybrać?

Łazik schodowy – jaki wybrać?

Przedstawiciele branży zajmujących się wielkogabarytowym towarem lub po prostu dużą ilością przedmiotów, które trzeba przenosić z jednego miejsca w drugie, powinni zainteresować się schodołazami towarowymi. Są to innowacyjne urządzenia, dzięki którym przenoszenie ciężkich rzeczy staje się o wiele efektywniejsze i nie wymaga dużego nakładu siły. Co więcej, umożliwiają transportowanie towaru po schodach oraz transportowanie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Są to bardzo wszechstronne i sprytne urządzenia, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 

Wózek schodowy elektryczny Liftkar Sano

Najczęściej wybieranym typem schodołazów jest schodołaz Liftkar Sano. Przykładem takiego transportera jest schodołaz towarowy Liftkar Sano MTK 310. Ten typ wózka świetnie nadaje się do transportu ciężkich przedmiotów o dużych wymiarach. Posiada wbudowany system elektryczny, który umożliwia wchodzenie i schodzenie po schodach. Jego maksymalny udźwig to 310 kilogramów, dlatego świetnie nadaje się do transportu automatów vendingowych, piecy grzewczy, silników, sejfów, skrzyni i innych ciężkich ładunków. Transporter posiada dwie opcje silnika: pierwsza z nich to typ MTK – ładowność do 190 kilogramów i możliwość pokonania nawet 18 stopni na minutę, natomiast druga wersja MTK 310 o ładowności 310 kilogramów może pokonywać 9 stopni na minutę.

Wózek towarowy ręczny

Zdecydowanie najbardziej profesjonalnym schodołazem towarowym jest wersja HD 330 Fold Dolly. Może on udźwignąć nawet 330 kilogramów, co czyni go najmocniejszym schodołazem spośród innych dostępnych modeli. Wyposażony został w dwa przyciski „góra” – „dół”, dzięki czemu mogą go używać nie tylko osoby praworęczne, ale także leworęczne. Schodołaz ma ergonomiczny uchwyt i rączki pokryte antypoślizgowym materiałem, dzięki czemu jest niezwykle bezpieczny. Co więcej, może pracować w dwóch trybach pracy – pokonywać pojedyncze stopnie oraz wznosić się w trybie ciągłym podczas dłuższych schodów. Aby schodołaz ten był jeszcze bardziej praktyczny, posiada wskaźnik rozładowania akumulatora oraz przeciążenia, a także budowę modułową. Waży 44 kilogramy, a jego szybkość to sześć stopni na mnutę lub dziesięć stopni na minutę.

Schodołazy towarowe ręczny

Aby można było korzystać w pełni z schodołazów towarowych, warto wyposażyć go w odpowiednie akcesoria. W naszej ofercie znajdą Państwo przeróżne półki do schodołazów, przenośne ładowarki, baterie (w tym samochodowe), blokady akumulatorów oraz cienkie i grube pasy do schodołazów. Wszystkie akcesoria zostały stworzone w taki sposób, aby zwiększyć funkcjonalność urządzeń oraz sprawić, by ich obsługa była jeszcze łatwiejsza

Schodołazy towarowe używane

Wiele osób planujących zakup transporterów schodowych zastanawia się, czy schodołazy towarowe używane spełnią ich oczekiwania. Nie warto inwestować w używany sprzęt, gdyż można skorzystać z dofinansowana, które może pokryć nawet dziewięćdziesiąt procent wartości sprzętu. Jest to ogromne ułatwienie, z którego z całą pewnością warto skorzystać.


Czytaj również:

powrót »