Schodołazy towarowe – w jaki sposób ich używać?

Transportery towarowe to profesjonalne urządzenia przeznaczone do przewozu ciężkich i wielkogabarytowych przedmiotów. Zależnie od modelu, można nim przenieść 110 kilogramów, a nawet 330 kilogramów. Wszystko w zależności od Państwa potrzeb. Schodołazy towarowe posiadają specjalny elektryczny system, który umożliwia wchodzenie po schodach transportera. Schodołazy są zwrotne i posiadają uchwyty pozwalające na proste manewrowanie. Mają miejsca przeznaczone do załadowywania i w razie potrzeby przywiązania towaru. Dzięki temu świetnie sprawdza się podczas przewozu oraz transportu po schodach pieców grzewczych, skrzyń, sejfów, sprzętu AGD (pralki, lodówki, itp.), automatów do gier i innych ciężkich towarów. Te nowoczesne urządzenia z pewnością zadowolą potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Schodołazy towarowe

Transportery towarowe można wyposażyć w specjalne półki. Dzięki zaopatrzeniu transporterów w odpowiednie akcesoria użytkownik będzie mógł w pełni korzystać z ich funkcji. Półki umożliwiają umieszczanie przedmiotów w bezpieczny sposób. Ich standardowy wymiar to 275 × 236 × 7 milimetrów, a półka typu „G” 420 × 340 × 7 milimetrów. Co ważne, półki posiadają specjalne wyżłobienia, które zapobiegają przesuwaniu się towarów. Półki warto dostosować do przedmiotów, które będą dźwigać, np. do kartonów, puszek lub dużych paczek.

Schodołazy towarowy cena

Cena transporterów towarowych mieści się w przedziale od około 13 000 złotych za schodołaz towarowy na galony Sall110 Ergo Liftkar Sano (na 6 galonów) do 23 000 złotych za schodołaz towarowy Liftkar Sano Sal HD 330 Fold Dolly. Ten drugi model jest jednym z najbardziej profesjonalnych modeli – może on przewozić nawet 330 kilogramów. To totalny bestseller wśród tego typu urządzeń. Jego innowacyjność polega na połączeniu zalet schodołazu typu Fold z atutami schodołazu Dolly. Oznacza to, że transporter posiada możliwość regulacji rączki oraz rozstawiania podpórek z kółkami, co czyni go niezwykle funkcjonalnym. Maksymalna szerokość stopnia, jaką może pokonać to 22 centymetry. Wyposażenie standardowe obejmuje akumulator, ładowarkę sieciową oraz pas 3,2 metra długości i 50 milimetrów szerokości.

https://www.youtube.com/watch?v=O1HXOzTQ-_s

Schodołazy towarowe – filmiki instruktarzowe

Specjalnie dla Państwa uruchomiliśmy nasz kanał na YouTube. Znajdują się na nim filmiki, które pokazują, w jakich sytuacjach schodołazy towarowe sprawują się najlepiej. Krótkie filmiki w prosty sposób prezentują, jak korzystać ze schodołazów podczas transportu po schodach – jest to niezwykle proste! Na kanale znajdują się materiały filmowe nie tylko o schodołazach towarowych, ale również schodołazach osobowych służących do przewozu po schodach osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pokazują między innymi w jaki sposób schodołazy radzą sobie podczas transportu niepełnosprawnych na pokład samolotu, przy wjeździe po bardzo długich schodach na wiadukt, podczas pokonywania krętych stopni w mieszkaniu, podczas transportu wielkogabarytowego na powierzchni płaskiej oraz schodach. Mamy nadzieję, że dzięki tym przystępnym filmom instruktażowym, nasze schodołazy będą dla Państwa bardziej przystępne.


Czytaj również:

powrót »