Schodołazy dla osób niepełnosprawnych – jakość i gwarancja

Schodołazy dla osób niepełnosprawnych – jakość i gwarancja

Schodołaz elektryczny to urządzenie, które pomaga osobom niepełnosprawnym w poruszaniu się. Osoby, które z powodu różnych urazów, wypadków lub dojrzałego wieku nie są w stanie samodzielnie poruszać się, borykają się na co dzień z wieloma problemami. Główną przyczyną tego, że nie mogą normalnie funkcjonować są bariery architektoniczne, które często uniemożliwiają przemieszczanie się po danym terenie. Zwłaszcza kłopotliwe są schody, które często mogą być po prostu niemożliwe do pokonania. Z myślą o takich sytuacjach stworzono schodołazy dla osób niepełnosprawnych – są to schodołazy gąsienicowe oraz schodołazy kroczące.

Schodołazy gąsienicowe

Schodołaz elektryczny o bardzo innowacyjnej budowie reprezentuje schodołazy gąsienicowe. Wyposażone są w specjalne gąsienice, które pomagają pokonywać kolejne stopnie. Zostały stworzone do pracy na prostych stopniach – zarówno wewnątrz budynków, jak i poza nimi. Dzięki nim osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą swobodnie pokonywać schody, a ich opiekunowie nie muszą nadwyrężać swoich kręgosłupów. Dzięki tym właśnie urządzeniom opieka nad osobami niepełnosprawnymi staje się łatwiejsza, co niezwykle pozytywnie wpływa na samopoczucie osób, które zmuszone są poruszać się przy pomocy wózka inwalidzkiego. Przykładem takiego transportera jest schodołaz gąsienicowy Liftkar PTR 130 i 160 (liczby te określają maksymalną wagę osoby niepełnosprawnej wraz z wózkiem inwalidzkim w kilogramach). Jest to sprzęt z najwyższej półki – schodołazy gąsienicowe mają elektroniczne zabezpieczenie przed przeciążeniem, mikroprocesorowy układ sterowania oraz zintegrowany system diagnostyczny. Dla maksymalnej wygody operowania schodołazem oraz bezpieczeństwa pasażera, transporter został wyposażony w system czujników nachylenia oraz diodę wskazującą kierunek ruchu. Warto dodać, że schodołaz ma dwa udźwigi – 130 lub 160 kilogramów, zasięg do 50 pięter oraz trzy prędkości do wyboru. Z całą pewnością zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Schodołaz osobowy serwis i gwarancja

Nasze schodołazy dla osób niepełnosprawnych wykonane są z wytrzymałych materiałów, co zapewnia ich trwałość oraz niezawodność. Objęte są gwarancją – dwuletnia, jeżeli sprzęt kupuje osoba prywatna oraz roczną, jeżeli nabywa go firma. Warto pamiętać, że w związku z tym, że nasza firma jest wyłącznym dystrybutorem firmy SANO na Polskę, posiadamy w pełni wyposażony serwis. Jest to niezwykle wygodne, gdyż można u nas zakupić nawet najmniejszą część schodołazu.

Schodołazy dla niepełnosprawnych jakość

Nasz sprzęt charakteryzuje się mocną konstrukcją i materiałami z najwyższej półki. Schodołazy osobowe posiadają aluminiową tubę podzieloną na trzy części, z czego środkowa mocuje śrubę, a wyżłobienie umiejscawia wypust poprzeczki. Rękojeść transportera przymocowana jest do metalowych zacisków, dzięki czemu schodołaz jest stabilny i bezpieczny. Na ramie głównej znajdują się jednakowe śruby TORX, które można wykręcać i wkręcać jednym kluczem. Dla maksymalnego bezpieczeństwa urządzenia te posiadają żelowy akumulator oraz specjalną blokadę baterii, która zabezpiecza przed jej wypadnięciem. Schodołaz jest niezwykle wygodny i praktyczny, gdyż ma możliwość zamontowania twardych kół odpornych na przebicie, a ich zmiana odbywa się przy pomocy jednej śruby.

Schodołazy kroczące jako ogromne wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Ogromną przeszkodą w poruszaniu się osób niepełnosprawnych są różnego rodzaju bariery architektoniczne, zwłaszcza różnorakie nierówności terenu. Najbardziej kłopotliwe są schody, które czasami są barierą wręcz nie do pokonania. Znajdują się w najbliższym otoczeniu osób poruszających się przy pomocy wózków inwalidzkich, nawet w ich mieszkaniach czy miejscu pracy. Z tego właśnie względu warto zakupić schodołaz kroczący, który będzie ogromną pomocą nie tylko w mieszkaniu czy domu, ale również poza nim. Urządzenia te polecane są przez firmy transportowe oraz placówki opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Warto pamiętać, że przy zakupie transporterów można skorzystać z dofinansowania dla osób niepełnosprawnych.

Schodołaz dla osób niepełnosprawnych

Schodołazy dla osób niepełnosprawnych dzielą się na schodołazy kroczące oraz gąsienicowe. Te pierwsze świetnie sprawdzają się w mieszkaniu – umożliwiają wjechanie i zjechanie po schodach, nawet tych krętych. Występują w dwóch wersjach – pierwsza z nich posiada wygodne krzesełko, druga jest nieco bardziej uniwersalna, gdyż nie wymaga schodzenia z wózka inwalidzkiego. Wystarczy wjechać na schodołaz tyłem wózkiem, przymocować jego oparcie i już pasażer gotowy jest do pokonania schodów. Schodołazy kroczące są niezwykle wygodne i bezpieczne w użytkowaniu. Sterowanie tymi urządzeniami jest bardzo łatwe – nie wymaga specjalnych szkoleń i zbyt dużo siły. Schodołazy kroczące posiadają dwa przyciski „góra” – „dół” po jednym na każdej rączce. Dzięki temu mogą z niego korzystać zarówno osoby praworęczne, jak i leworęczne. Schodołaz wyposażony jest w ergonomiczny uchwyt i antypoślizgowy materiał. Ma specjalny system hamulcowy, który rozpoznaje moment osiągnięcia krańca stopnia. Co więcej, transporter schodowy, o którym mowa, ma modułową budowę i waży jedynie 27,6 kilograma. Taka sprytna konstrukcja pozwala na to, by schodołazem operowała jedna osoba. Dzięki małej wadzę, urządzenie można przenosić z jednego miejsca w drugie. Z pewnością dużym atutem jest również to, że nie zajmuje wiele miejsca, więc można przechowywać go w samochodzie i mieszkaniu. Schodołaz kroczący warto wyposażyć w ładowarkę samochodową, dzięki temu będzie on gotowy do pracy w każdym momencie.

Schodołazy kroczące

Przykładem transportera osobowego jest schodołaz kroczący Liftkar. Spełnia wszystkie wymagania osób niepełnosprawnych, ich opiekunów, a także firm transportowych. Jest to niezwykle nowoczesne, elektryczne urządzenie pomagające w pokonywaniu różnych schodów. Jego ogromną zaletą jest to, że pasuje do niego prawie każdy wózek i sam dostosowuje się do danych schodów. Jest bardzo bezpieczny, gdyż jak wspomnieliśmy wcześniej, ma specjalny system hamulcowy. W podstawowym wyposażeniu transportera znajduje się akumulator, ładowarka sieciowa oraz wygodny zagłówek. Jeżeli chcecie Państwo zobaczyć, jak radzi sobie nasz schodołaz, zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu na naszym kanale na YouTube:

 

https://www.youtube.com/channel/UC6TyTwZItjxUHnOTy96YXpw


Czytaj również:

powrót »