schodołazy dla osób niepełnosprawnych

schodołazy dla osób niepełnosprawnych

Schodołazy dla osób niepełnosprawnych – pomoc w przekraczaniu barier architektonicznych

Schodołazy dla osób niepełnosprawnych to niezwykle profesjonalne urządzenia, które pomagają osobom poruszających się na wózkach inwalidzkich w codziennym życiu. Niepełnosprawni w niemal każdym miejscu spotykają przeszkody w postaci barier architektonicznych. Niestety znajdują się one również w ich najbliższym otoczeniu, a nawet w mieszkaniu czy domu. Schodołazy osobowe dla osób niepełnosprawnych to fantastyczne rozwiązanie technologiczne, z którego korzysta wiele osób niepełnosprawnych, firm transportowych, a także placówek opieki.

Schodołazy kroczące Liftkar

Najpopularniejszym transporterem schodowym jest schodołaz kroczący Liftkar. Dzieje się tak nie bez przyczyny. Są to bowiem niezwykle wszechstronne i sprytne urządzenia, które pomagają w pokonywaniu schodów, nawet tych krętych i stromych. Przykładem takiego schodołazu jest schodołaz kroczący Liftkar Pt-Uni. Jest to typ transportera, na który najeżdża się wózkiem. Jego największą zaletą jest to, że pasuje do niego niemal każdy wózek inwalidzki i samodzielnie dostosowuje się do różnych schodów. Jego działanie nie jest zbyt skompilowane – pasażer najeżdża na schodołaz tyłem, mocuje oparcie wózka do transportera i w tym momencie jest gotowy, aby pokonywać kolejne stopnie. Wyposażony został w dwa przyciski „góra” – „dół”, wskaźnik poziomu nachylenia, antypoślizgowy uchwyt oraz specjalny system hamulcowy zapewniający maksymalne bezpieczeństwo. Jego waga całkowita to 27,6 kilogramów i co ważne posiada budowę modułową. Dzięki takiej konstrukcji bardzo łatwo można go złożyć i rozłożyć i nie zajmuje on zbyt wiele miejsca w mieszkaniu lub samochodzie. Dzięki akcesoriom, takim jak ładowarka samochodowa, możemy zadbać o to, że transporter będzie gotowy do pracy w każdym momencie. Z całą pewnością schodołazy dla osób niepełnosprawnych sprawią, że ich życie będzie o wiele bardziej komfortowe i dzięki temu szczęśliwsze.

Nowoczesne schodołazy gąsienicowe

Schodołazy gąsienicowe są drugim typem transporterów osobowych. Są to urządzenia mobilne, które zostały stworzone specjalnie do pracy na prostych stopniach. Dzięki nim osoby poruszające się przy pomocy wózków inwalidzkich mogą swobodnie wjeżdżać i zjeżdżać nawet po stromych schodach, a ich opiekunowie nie muszą nadwyrężać swoich kręgosłupów. Schodołaz gąsienicowy cena – z pewnością wiele osób zastanawia się, czy jest ona wysoka. Otóż waha się ona od 12 000 złotych za schodołaz gąsienicowy VIMEC T-09 do 17 500 złotych za schodołaz gąsienicowy Liftkar Sano PTR 160. Warto jednak pamiętać o możliwości skorzystania z dofinansowań dla niepełnosprawnych, które mogą pokryć nawet dziewięćdziesiąt pięć procent wartości sprzętu. Z tego względu schodołazy kroczące używane nie są zbyt dobrym pomysłem. Z pewnością lepiej spróbować skompletować odpowiednie dokumenty i postarać się o pomoc w zebraniu funduszy na nowy model.

Schodołazy gąsienicowe gwarancja

Schodołazy gąsienicowe, a także wszystkie rodzaje schodołazów kroczących wykonane zostały z materiałów najwyższej jakości. Dlatego mają one gwarancję – dwuletnią dla osób prywatnych oraz roczną dla firm.

Schodołaz osobowy Liftkar – bestseller wśród schodołazów

Schodołazy dla osób niepełnosprawnych to nowoczesne urządzenia, które umożliwiają wjechanie i zjechanie po schodach osobom poruszającym się na wózku inwalidzkich. Transportery osobowe możemy podzielić na schodołazy gąsienicowe oraz schodołazy kroczące. Warto na wstępie zaznaczyć, że schodołazy kroczące używane, ale także schodołazy gąsienicowe używane nie są zbyt dobrym pomysłem. Powodem tego są dofinansowania dla niepełnosprawnych, z których warto skorzystać, by nabyć nowy sprzęt.

 

Schodołaz osobowy Liftkar Sano PT-UNI160

Schodołazy kroczące to najczęściej wybierane transportery. Przykładem takiego urządzenia jest schodołaz osobowy Liftkar Sano PT-Uni 160. Jest to transporter, na który najeżdża się tyłem wózkiem, zabezpiecza oparcie i następnie pokonuje schody. Występuje w wersji 130 i 160, co oznacza maksymalną ilość kilogramów, którą może udźwignąć schodołaz (waga pasażera wraz z wózkiem inwalidzkim). Model ten jest niezwykle nowoczesny, o czym zaświadczają jego zalety:

1. wyposażony został po dwa na każdej rączce przyciski „góra” – „dół”, dzięki czemu mogą z niego korzystać osoby praworęczne, a także leworęczne,

2. ma ergonomiczny uchwyt zapewniający bezpieczeństwo,

3. materiał, którym jest pokryty to specjalistyczna substancja antypoślizgowa,

4. schodołaz ma modułową budowę, dzięki czemu można łatwo go rozkładać i transportować,

5. wyposażony jest w specjalny system hamulcowy, który rozpoznaje kraniec stopnia,

6. jego waga nie przekracza 27,6 kilogramów, co oznacza, że każdy poradzi sobie z jego obsługą.

W standardowym wyposażeniu tego schodołazu znajduje się akumulator, ładowarka sieciowa oraz komfortowy zagłówek.

Schodołaz osobowy Liftkar Sano Fold 130

Schodołaz osobowy Liftkar Sano Fold 130 jest niewiele cięższy od poprzedniego modelu, gdyż waży 28 kilogramów. Tak lekkie urządzenie można w dowolnym momencie przenosić z miejsca na miejsce, nie używając zbyt wielkiej siły. Posiada dokładnie te same atuty – przyciski sterujące, antypoślizgowy materiał, modułową budowę, system hamulcowy, ergonomiczny uchwyt. Dzięki temu używanie go odbywa się w mało skomplikowany sposób. Schodołazy kroczące tego typu wyposażone zostały w komfortowe siedziska. Są to transportery polecane przez niepełnosprawnych, ich opiekunów, a także firmy przewozowe. Z całą pewnością nie rozczarują nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Schodołaz osobowy Liftkar Sano PTR 160

Schodołazy gąsienicowe to innowacyjny typ stawiający schodołazy dla osób niepełnosprawnym w zupełnie nowym świetle. Wyposażany został w specjalne gąsienice, dzięki którym pokonuje schody. Został stworzony do pracy na prostych stopniach. Sprawdza się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i przestrzeniach użytku publicznego. Jego cechy charakterystyczne to: elektroniczne zabezpieczenie przed przeciążeniem, system czujników nachylenia, mikroprocesorowy układ sterowania, zintegrowany system diagnostyczny, zasięg do 50 pięter, dioda wskazująca kierunek ruchu. Co więcej, ma wybór trzech prędkości i dwóch udźwigów – 130 lub 160 kg.


 

Nasze schodołazy gąsienicowe i schodołazy kroczące w użyciu – sprawdź, jakie mają opinie

Schodołazy osobowe to niezwykle pomocne urządzenia, które umożliwiają osobom niepełnosprawnym pokonywanie schodów. Schodołazy osobowe można podzielić na schodołazy kroczące (z fotelikiem lub na takie, na które trzeba tyłem wjechać wózkiem inwalidzkim) oraz schodołazy gąsienicowe. Schodołazy osobowe warto wybrać pod kątem miejsc, w których będą używane. Mogą temu pomóc bezpłatne prezentacje sprzętu, które oferujemy. Wystarczy zadzwonić i umówić się z naszym przedstawicielem, a on przyjedzie w każde, nawet najmniejsze miejsce w Polsce.

 

Schodołazy gąsienicowe

Schodołazy gąsienicowe to bardzo nowoczesne transportery. Posiadają wbudowane gąsienice, które umożliwiają pokonywanie kolejnych stopni. Świetnie nadają się do pracy na prostych stopniach, zarówno wewnątrz budynków, jak i poza nimi. Wyposażone zostały w elektroniczne zabezpieczenie przed przeciążeniem, system czujników nachylenia, mikroprocesorowy układ sterowania, zintegrowany system diagnostyczny, diodę wskazującą kierunek ruchu, trzy prędkości oraz dwa udźwigi 130 lub 160 kg. Schodołaz gąsienicowy może mieć zasięg nawet 50 pięter. Oto dane techniczne przykładu schodołaza gąsienicowego (schodołaz Liftkar PTR 160): waga całkowita: 39 kg, waga kolumny: 11 kg, waga podstawy: 28 kg, maksymalny udźwig (z wózkiem pasażera): 130kg/160kg, 3 prędkości: 4,5m/5,5m/ 6,6m, maksymalny kąt nachylenia: 35 stopni, wysokość: 995 mm, szerokość: 672 mm, długość podstawy: 980 mm, całkowita długość: 1410 mm.

Schodołazy dla osób niepełnosprawnych rekomendacje

Nasze schodołazy używane są w całym kraju. Jednym z polskich miast, które korzysta z nich na dużą skale jest MPK Łódź. Odpowiednim przykładem jest jeden z pojazdów ZPON, który został wyposażony w przeróżne zabawki mające umilić podróż najmłodszym pasażerom. Znajdują się w nim specjalne głośniki emitujące przyjemne piosenki. Wszystko po to, by niepełnosprawne dzieci czuły się jak najlepiej. Użytkownicy ZPON korzystają również ze schodołazów. Kolejne miejsca, które używają naszych transporterów schodowych są muzea. Przykładem może być Muzeum Ziemi Krajeńskiej w miejscowości Nakło nad Notecią. Instytucja ta wybrała schodołaz, na który najeżdża się tyłem wózkiem. Jest on niezbędny podczas pomocy niepełnosprawnym w pokonaniu wszystkich pięter, jakie znajdują się w muzeum. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie wymaga schodzenia z wózka inwalidzkiego – wystarczy jedynie wjechać na schodołaz, zabezpieczyć oparcie wózka i już można wjechać lub zjechać po schodach. Zakup ten został dofinansowany w osiemdziesięciu procentach przez Unię Europejską.

Schodołazy kroczące używane

Ze względu na możliwość skorzystania z dofinansowań dla osób niepełnosprawnych nie schodołazy kroczące używane, a także schodołazy gąsienicowe używane nie są zbyt dobrą inwestycją. Z całą pewnością warto postarać się o pozyskanie funduszy na nowy, niezawodny sprzęt. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo przydatne informacje związane z dofinansowaniami.

 


Czytaj również:

powrót »