Tani schodołaz osobowy

Wiele osób, które z powodu wieku lub urazów, jakich doznali, potrzebuje korzystać z wózka inwalidzkiego. Niestety większość przestrzeni publicznej nie jest przystosowana do poruszania się za pomocą wózka. Co więcej, problem dotyczy także przestrzeni prywatnych – mieszkań, wielopoziomowych domów czy chociażby otoczenia znajdującego się dookoła miejsca zamieszkania. Z myślą o kłopotach, które może sprawiać poruszanie się na wózku inwalidzkim, stworzono schodołaz do transportu osób po schodach.

Schodołaz osobowy – co to takiego?

Schodołaz dla osób niepełnosprawnych to urządzenie pomagające osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim pokonywać bariery architektoniczne, jak chociażby schody. Największą ich zaletą jest to, że dostosowują się do każdego rodzaju schodów. Co więcej, świetnie sprawdzają się w przestrzeniach publicznych, a także podczas poruszania się w domu. Schodołazy osobowe są nowoczesnymi urządzeniami, które wspomogą również działanie firm transportowych oraz placówek, które opiekują się niepełnosprawnymi. Dzięki takim właśnie udogodnieniom technologicznym, życie osób niepełnosprawnych będzie bardziej komfortowe, a co za tym idzie szczęśliwsze. Na rynku dostępne są dwa rodzaje transporterów schodowych – schodołazy osobowe kroczące oraz schodołazy osobowe gąsienicowe.

Schodołaz kroczący tani

Najtańszym modelem transportera schodowego jest schodołaz osobowy gąsienicowy Vimect T-09. Ten innowacyjny schodołaz do transportu osób po schodach jest niezwykle bezpieczny i komfortowy. Wykonany został z bardzo wytrzymałych materiałów, na przykład aluminium. Jego konstrukcja pozwala przypiąć większość wózków inwalidzkich w prosty sposób. Nowoczesny panel sterowania sprawia, że kierowanie schodołazem jest łatwe i nie wymaga specjalistycznych szkoleń. Ten schodołaz osobowy ma udźwig 130 kilogramów, zasięg aż 25 pięter, a jego waga nie przekracza 47 kilogramów. Prędkość, z jaką może pokonywać schody to 5 metrów na minutę. Jest to urządzenie, które wspaniale sprawuje się podczas manewrów na wąskich półpiętrach i klatkach schodowych. Bez problemu można używać go również w budynkach użyteczności publicznej.

http://schodolaz.eu/opis/7619236/schodolaz-gasienicowy-vimec-t-09-t09.html

Schodołaz osobowy Liftkar

Schodołazy osobowe, które są najbardziej popularne to modele z serii Liftkar. Schodołaz dla osób niepełnosprawnych tego typu, który warto polecić to z pewnością schodołaz osobowy gąsienicowy Liftkar Sano PTR 130 lub schodołaz osobowy kroczący liftkar PTS 130. Jest to urządzenie, które świetnie sprawdza się podczas pracy na prostych stopniach. Dzięki niemu osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą robić to w sposób bardziej swobodny, a ich opiekunowie nie muszą już więcej nadwyrężać swoich kręgosłupów.

 

Warto wspomnieć, że nasza firma oferuje darmowe prezentacje sprzętu, które ułatwią Państwu wybór najlepszego schodołaza. Odbywają się one na terenie całej Polski – dojedziemy wszędzie, nawet do najmniejszej miejscowości. Wystarczy zadzwonić do nas i umówić się z naszym przedstawicielem. Oprócz omówienia i doboru sprzętu najlepszego do danego miejsca przedstawiciel przedstawi możliwości finansowania schodołazów.


Czytaj również:

powrót »