Schodołazy kroczące jako ogromne wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Ogromną przeszkodą w poruszaniu się osób niepełnosprawnych są różnego rodzaju bariery architektoniczne, zwłaszcza różnorakie nierówności terenu. Najbardziej kłopotliwe są schody, które czasami są barierą wręcz nie do pokonania. Znajdują się w najbliższym otoczeniu osób poruszających się przy pomocy wózków inwalidzkich, nawet w ich mieszkaniach czy miejscu pracy. Z tego właśnie względu warto zakupić schodołaz kroczący, który będzie ogromną pomocą nie tylko w mieszkaniu czy domu, ale również poza nim. Urządzenia te polecane są przez firmy transportowe oraz placówki opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Warto pamiętać, że przy zakupie transporterów można skorzystać z dofinansowania dla osób niepełnosprawnych.

Schodołaz dla osób niepełnosprawnych

Schodołazy dla osób niepełnosprawnych dzielą się na schodołazy kroczące oraz gąsienicowe. Te pierwsze świetnie sprawdzają się w mieszkaniu – umożliwiają wjechanie i zjechanie po schodach, nawet tych krętych. Występują w dwóch wersjach – pierwsza z nich posiada wygodne krzesełko, druga jest nieco bardziej uniwersalna, gdyż nie wymaga schodzenia z wózka inwalidzkiego. Wystarczy wjechać na schodołaz tyłem wózkiem, przymocować jego oparcie i już pasażer gotowy jest do pokonania schodów. Schodołazy kroczące są niezwykle wygodne i bezpieczne w użytkowaniu. Sterowanie tymi urządzeniami jest bardzo łatwe – nie wymaga specjalnych szkoleń i zbyt dużo siły. Schodołazy kroczące posiadają dwa przyciski „góra” – „dół” po jednym na każdej rączce. Dzięki temu mogą z niego korzystać zarówno osoby praworęczne, jak i leworęczne. Schodołaz wyposażony jest w ergonomiczny uchwyt i antypoślizgowy materiał. Ma specjalny system hamulcowy, który rozpoznaje moment osiągnięcia krańca stopnia. Co więcej, transporter schodowy, o którym mowa, ma modułową budowę i waży jedynie 27,6 kilograma. Taka sprytna konstrukcja pozwala na to, by schodołazem operowała jedna osoba. Dzięki małej wadzę, urządzenie można przenosić z jednego miejsca w drugie. Z pewnością dużym atutem jest również to, że nie zajmuje wiele miejsca, więc można przechowywać go w samochodzie i mieszkaniu. Schodołaz kroczący warto wyposażyć w ładowarkę samochodową, dzięki temu będzie on gotowy do pracy w każdym momencie.

Schodołazy kroczące

Przykładem transportera osobowego jest schodołaz kroczący Liftkar. Spełnia wszystkie wymagania osób niepełnosprawnych, ich opiekunów, a także firm transportowych. Jest to niezwykle nowoczesne, elektryczne urządzenie pomagające w pokonywaniu różnych schodów. Jego ogromną zaletą jest to, że pasuje do niego prawie każdy wózek i sam dostosowuje się do danych schodów. Jest bardzo bezpieczny, gdyż jak wspomnieliśmy wcześniej, ma specjalny system hamulcowy. W podstawowym wyposażeniu transportera znajduje się akumulator, ładowarka sieciowa oraz wygodny zagłówek. Jeżeli chcecie Państwo zobaczyć, jak radzi sobie nasz schodołaz, zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu na naszym kanale na YouTube:

 

http://schodolaz.eu/opis/7619237/schodolaz-osobowy-liftkar-sano-pt-uni130-pt-uni-130.html


Czytaj również:

powrót »