Schodołazy dla osób niepełnosprawnych – jakość i gwarancja

Schodołaz elektryczny to urządzenie, które pomaga osobom niepełnosprawnym w poruszaniu się. Osoby, które z powodu różnych urazów, wypadków lub dojrzałego wieku nie są w stanie samodzielnie poruszać się, borykają się na co dzień z wieloma problemami. Główną przyczyną tego, że nie mogą normalnie funkcjonować są bariery architektoniczne, które często uniemożliwiają przemieszczanie się po danym terenie. Zwłaszcza kłopotliwe są schody, które często mogą być po prostu niemożliwe do pokonania. Z myślą o takich sytuacjach stworzono schodołazy dla osób niepełnosprawnych – są to schodołazy gąsienicowe oraz schodołazy kroczące.

 

Schodołazy gąsienicowe

Schodołaz elektryczny o bardzo innowacyjnej budowie reprezentuje schodołazy gąsienicowe. Wyposażone są w specjalne gąsienice, które pomagają pokonywać kolejne stopnie. Zostały stworzone do pracy na prostych stopniach – zarówno wewnątrz budynków, jak i poza nimi. Dzięki nim osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą swobodnie pokonywać schody, a ich opiekunowie nie muszą nadwyrężać swoich kręgosłupów. Dzięki tym właśnie urządzeniom opieka nad osobami niepełnosprawnymi staje się łatwiejsza, co niezwykle pozytywnie wpływa na samopoczucie osób, które zmuszone są poruszać się przy pomocy wózka inwalidzkiego. Przykładem takiego transportera jest schodołaz gąsienicowy Liftkar PTR 130 i 160 (liczby te określają maksymalną wagę osoby niepełnosprawnej wraz z wózkiem inwalidzkim w kilogramach). Jest to sprzęt z najwyższej półki – schodołazy gąsienicowe mają elektroniczne zabezpieczenie przed przeciążeniem, mikroprocesorowy układ sterowania oraz zintegrowany system diagnostyczny. Dla maksymalnej wygody operowania schodołazem oraz bezpieczeństwa pasażera, transporter został wyposażony w system czujników nachylenia oraz diodę wskazującą kierunek ruchu. Warto dodać, że schodołaz ma dwa udźwigi – 130 lub 160 kilogramów, zasięg do 50 pięter oraz trzy prędkości do wyboru. Z całą pewnością zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Schodołaz osobowy serwis i gwarancja

Nasze schodołazy dla osób niepełnosprawnych wykonane są z wytrzymałych materiałów, co zapewnia ich trwałość oraz niezawodność. Objęte są gwarancją – dwuletnia, jeżeli sprzęt kupuje osoba prywatna oraz roczną, jeżeli nabywa go firma. Warto pamiętać, że w związku z tym, że nasza firma jest wyłącznym dystrybutorem firmy SANO na Polskę, posiadamy w pełni wyposażony serwis. Jest to niezwykle wygodne, gdyż można u nas zakupić nawet najmniejszą część schodołazu.

Schodołazy dla niepełnosprawnych jakość

Nasz sprzęt charakteryzuje się mocną konstrukcją i materiałami z najwyższej półki. Schodołazy osobowe posiadają aluminiową tubę podzieloną na trzy części, z czego środkowa mocuje śrubę, a wyżłobienie umiejscawia wypust poprzeczki. Rękojeść transportera przymocowana jest do metalowych zacisków, dzięki czemu schodołaz jest stabilny i bezpieczny. Na ramie głównej znajdują się jednakowe śruby TORX, które można wykręcać i wkręcać jednym kluczem. Dla maksymalnego bezpieczeństwa urządzenia te posiadają żelowy akumulator oraz specjalną blokadę baterii, która zabezpiecza przed jej wypadnięciem. Schodołaz jest niezwykle wygodny i praktyczny, gdyż ma możliwość zamontowania twardych kół odpornych na przebicie, a ich zmiana odbywa się przy pomocy jednej śruby.


Czytaj również:

powrót »