Czym jest schodołaz towarowy?

Czym jest schodołaz towarowy?

Schodołazy towarowe to innowacyjne urządzenia, które pomagają w transporcie ciężkich i niewygodnych przedmiotów. Jak powszechnie wiadomo, transport wielkogabarytowego towaru bardzo często jest skomplikowany i wymaga wielu pracowników. Schodołaz towarowy pozwala w bezpieczny i szybki sposób przewozić towary, także po schodach. Świetnie sprawdza się podczas pracy w magazynach, hurtowniach, a także podczas przewożenia pudeł, paczek, lodówek czy pralek. Ich obsługa jest bardzo prosta – z pewnością każdy sobie z nią poradzi.

Schodołaz towarowy używany – czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy warto inwestować w nowy model i rozważa zakup używanego sprzętu. Nie jest to odpowiednim wyborem ze względu na możliwość skorzystania z dofinansowań na schodołazy towarowe. ZUS przyznaje tego typu pomoc finansową, gdyż jest to prewencja wypadkowa. Chodzi o to, aby pracownicy nie odchodzili zbyt szybko na rentę lub długie zwolnienia L4 po przebytych urazach. Dlatego wniosek ten przede wszystkim ma na celu poprawę bezpieczeństwa w miejscu pracy – i właśnie pod tym kątem powinien być uzupełniany. Warto pamiętać, że do wniosku należy dołączyć odpowiednie załączniki – ich listę znajdą Państwo na naszej stronie internetowej:

 

http://schodolaz.eu/art_cat//ckid,8571/pt,0/title,DOFINANSOWANIE-SCHODOLAZY-TOWAROWE/

Schodołaz towarowy wypożyczalnia

Istnieje wiele miejsc, w których można wypożyczać schodołazy towarowe. Jednak gdy zajmujemy się placówką, w której przewożenie towarów to codzienność, warto pomyśleć o profesjonalnym sprzęcie na stałe. Niezwykle wygodnym modelem jest schodołaz towarowy LIFTKAR SANO SAL 140FOLD-L, który jest uniwersalnym urządzeniem do transportowania wysokich i niskich towarów. Jeżeli chcesz przewieźć właśnie taki ładunek, wystarczy, że przechylisz uchwyt do przodu, a trzymanie schodołazu będzie bardzo proste. Dzięki temu możesz utrzymać wyprostowaną sylwetkę podczas wchodzenia i schodzenia po schodach. Urządzenie to jest bardzo lekkie i pokonuje aż 48 stopni w ciągu minuty. Co więcej, posiada system zabezpieczający przed przeciążeniem, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się na krętych i wąskich schodach.

Schodołaz towarowy cena – dowiedz się ile kosztuje nasz sprzęt

 

Cena naszych schodołazów towarowych jest zróżnicowana i zależy przede wszystkim od przeznaczenia urządzenia. Najtańszym modelem jest schodołaz dedykowany przewozowi galonów i kosztuje 13060,14 zł brutto. Wózek ten posiada napęd elektryczny służący do codziennych dostaw towaru. Dzięki temu napędowi oraz niskiej wadze (16 kilogramów) jest niezwykle zwrotny i wygodny. Najdroższym i również najbardziej innowacyjnym jest schodołaz towarowy Liftkar Sano Sal HD 330 Fold Dolly, który łączy technologię FOLD (możliwość regulacji rączki) z DOLLY (możliwość rozstawiania podpórek z kółkami). Jego cena wynosi 23247,00 zł netto. Wyposażony został w dwa przyciski „góra-dół”, dzięki czemu mogą z niego korzystać zarówno osoby praworęczne, jak i leworęczne. Dla jeszcze większego komfortu użytkowania schodołaz ma specjalny hamulec, który uruchamia się w momencie rozpoznania przez Liftkar krańca stopnia. Jego opony mają mocne, aluminiowe felgi i wybór dwóch prędkości. Niezwykle istotne jest to, że model ten ma budowę modułową, dzięki czemu każdą część można w prosty sposób wymienić.

Filmik jak działa: schodołaz elektryczny


Czytaj również:

powrót »