Co to jest schodołaz transportowy?

Schodołazy transportowe to niezwykle nowoczesne i sprytne urządzenia, które pomagają w pokonywaniu wielu barier osobom niepełnosprawnym. Schodołazy transportowe dzielą się na schodołazy osobowe oraz schodołazy towarowe. Pierwsze z nich dostępne są w wersji z krzesełkiem oraz bez (wjeżdża się na nie tyłem wózkiem inwalidzkim). Schodołazy towarowe świetnie sprawdzają się nie tylko podczas transportu osób niepełnosprawnych, ale również podczas przewożenia ciężkich towarów i przedmiotów (zwłaszcza po schodach). Zarówno schodołazy osobowe, jak i towarowe są skonstruowane w bardzo prosty sposób, tak by ich obsługa była prosta i całkowicie bezpieczna.

Schodołaz kroczący

Schodołazy kroczące umożliwiają osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich wjeżdżanie i zjeżdżanie po schodach w bardzo prosty sposób. Schodołaz kroczący może pokonywać schody, które mają minimum 60 cm szerokości przy kącie nachylenia do 50 stopni. Wszystkie modele mają modułową budowę, która ułatwia przenoszenie schodołazu w różne miejsca. Schodołaz kroczący dzieli się na dwa typy. Pierwszy z nich posiada wygodne krzesełko, natomiast na drugi wjeżdża się wózkiem inwalidzkim. Drugi typ nie wymaga schodzenia z wózka inwalidzkiego, a więc świetnie sprawdza się poza domem. Bardzo często model ten jest wybierany do różnorakich instytucji, a także firm transportowych. Świetnie sprawdzi się także w domu. Najczęściej wybieranym modelem jest schodołaz osobowy Liftkar Sano PT-Uni160 oraz 130 (maksymalna waga osoby wraz z jej wózkiem inwalidzkim).

http://schodolaz.eu/opis/7619583/schodolaz-osobowy-liftkar-sano-pt-uni160-pt-uni-160.html

Schodołazy gąsienicowe

Schodołazy gąsienicowe to drugi typ schodołazów osobowych. Posiadają wbudowany system gąsienic, który umożliwia pokonywanie różnorakich schodów. Dostępne są dwie wersje urządzenia ze względu na maksymalną wagę pasażera wraz z wózkiem inwalidzkim – 130 i 160 kilogramów. To sprytne urządzenie zostało stworzone do pracy na prostych stopniach. Dzięki temu osoby niepełnosprawne mogą pokonywać schody, a ich opiekunowie nie muszą więcej nadwyrężać kręgosłupów. Schodołaz gąsienicowy wyposażony jest w elektroniczne zabezpieczenie przed przeciążeniem, inteligentny system czujników nachylenia, mikroprocesorowy układ sterowania, zintegrowany system diagnostyczny, diodę wskazującą kierunek ruchu. Jego zasięg to aż 50 pięter! Co więcej, posiada trzy prędkości do wyboru oraz dwa udźwigi – 130 lub 160 kg

http://schodolaz.eu/opis/7619124/schodolaz-gasienicowy-liftkar-sano-ptr-160-pt-r160-ptr160.html

Schodołazy dla niepełnosprawnych ceny

Koszt schodołazu uzależniony jest od jego budowy. Cena transporterów mieści się w przedziale od 12000 złotych brutto za schodołaz gąsienicowy VIMEC T-09 do 21935 złotych brutto za schodołaz osobowy Liftkar Sano PT- Uni160. Warto jednak pamiętać o możliwości skorzystania z dofinansowań dla osób niepełnosprawnych, są to: dofinansowanie likwidacji barier w komunikowaniu się i barier technicznych, dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych oraz dofinansowanie na schodołazy towarowe.


Czytaj również:

powrót »