Wózki do transportu po schodach

Opiekunowie osób niepełnosprawnych niejednokrotnie muszą narażać swoje zdrowie, zwłaszcza kręgosłupa, aby pomagać osobom zmuszonym poruszać się przy pomocy wózków inwalidzkich. Z tego względu warto, by placówki pomocy osobom niepełnosprawnym były wyposażone w odpowiedni sprzęt, który jest niezwykle pomocny i z pewnością zapewnia większy komfort pracy opiekunów i życia osób niepełnosprawnych. Przenoszenie osób o ograniczonych funkcjach ruchowych jest bardzo trudne, zwłaszcza gdy trzeba pokonać schody. Z myślą o takich sytuacjach stworzono specjalne wózki do transportu po schodach nazywane schodołazami. To świetne rozwiązanie nie tylko do transportowania osób niepełnosprawnych wraz z ich wózkami, ale również ciężkich towarów oraz sprzętów AGD.

Wózek transportowy schodowy

Jak już wspomnieliśmy, wózki do transportu są niezwykle uniwersalne. Na który typ się zdecydować? Bardzo często wybieranym modelem wózka transportowego jest schodołaz towarowy Liftkar Sano Sal 110 Fold-L. Jest to bardzo uniwersalne urządzenie przeznaczone do transportowania wysokich, ale również niskich towarów. W momencie transportowania niskiego i ciężkiego ładunku wystarczy przechylić uchwyt lekko do przodu – dzięki temu trzymanie schodołazu jest naprawdę wygodne. Co więcej, konstrukcja wózka pozwala zachować postawę wyprostowaną, także podczas wchodzenia po schodach.

Schodołaz towarowy gąsienicowy

Zdecydowanie najlepszym modelem wózka transportowego schodowego jest schodołaz towarowy Liftkar Sano Sal HD 330 Fold Dolly. Jest to niezwykle profesjonalne urządzenie, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Wyposażony został w dwa przyciski „góra – dół”, dzięki czemu mogą go używać osoby praworęczne, ale również leworęczne. Dodatkowo, schodołaz ma ergonomiczny uchwyt i specjalny system hamulcowy, który zapewnia bezpieczeństwo transportu. Sporym zainteresowaniem cieszy się schodołaz towarowy gąsienicowy, jednak w porównaniu do modelu Liftkar posiada on wiele wad. Przede wszystkim warto wiedzieć, że schodołaz towarowy gąsienicowy jeździ jedynie po prostych schodach. W momencie, gdy kant schodka jest uszkodzony, schodołaz nie będzie w stanie pokonać stopnia. Co więcej, jest niezwykle ciężkim urządzeniem i potrzebuje bardzo dużo miejsca, aby się odwrócić (na przykład na półpiętrze). Z tego względu zdecydowanie polecamy Państwu schodołazy towarowe typu Liftkar Sano Sal HD.

http://schodolaz.eu/opis/7630470/schodolaz-towarowy-liftkar-sano-sal-hd-330-fold-dolly.html

Schodołaz towarowy cena

Schodołazy towarowe można znaleźć w różnych cenach. Najdroższy schodołaz towarowy, który znajduje się w naszej ofercie to schodołaz towarowy Liftkar Sano Sal HD 330 Fold Dolly. Kosztuje on 23247 złotych brutto. Jest to wspaniałe połączenie schodołazów typu FOLD, które mają możliwość regulacji rączki z typem DOLLY, który posiada możliwość rozstawiania podpórek z kółkami. Najtańszą wersją schodołazu towarowego jest schodołaz towarowy na galony SAL110 ERGO Liftkar Sano (na 6 galonów). Jego cena wynosi 13060 złotych brutto. Zapraszamy zapoznać się z poniższymi linkami, by lepiej poznać opisywane modele.

http://schodolaz.eu/opis/7624818/schodolaz-towarowy-na-galony-sal110-ergo-na-6-galonow-liftkar-sano.html

 


Czytaj również:

powrót »