Zasady działania schodołazu elektrycznego

Osoby niepełnosprawne zmagają się na co dzień z wieloma problemami. Jednym z nich są bariery architektoniczne, które niestety można napotkać w większości miejsc. Co więcej, występują one również w najbliższym otoczeniu osób niepełnosprawnych, na przykład w ich mieszkaniach. Z myślą o pomocy w przekraczaniu tych barier stworzono schodołazy elektryczne. Są to transportery schodowe ze wbudowanym silnikiem elektrycznym. Zapewnia on pełne bezpieczeństwo i profesjonalizm działania. Schodołazy są wytrzymałe i świetnie spełniają swoje wszystkie zadania – są ogromną pomocą nie tylko dla osób poruszających się przy pomocy wózków inwalidzkich, ale również ich opiekunów oraz firm przewozowych.

Schodołaz elektryczny – co to takiego?

Przykładem schodołazu elektrycznego może być schodołaz towarowy Liftkar Sano MTK 310 lub w wersji 310 (maksymalna waga przenoszonego towaru). Wózek ten wykorzystywany jest do transportu naprawdę dużych rzeczy, które są ciężkie. Schodołaz ten posiada wbudowany system elektryczny, który umożliwia wchodzenie maszyny po schodach. Dzięki temu schodołaz elektryczny może transportować ładunki o masie nawet 310 kg. Jest to urządzenie polecane przez firmy, które zajmują się transportem automatów vendingowych, pieców grzewczych, silników, sejfów, skrzyń oraz innych bardzo ciężkich ładunków. Istnieją dwie wersje tego urządzenia – MTK 190, który ma ładowność do 190 kilogramów i pokonuje 16-18 stopni na minutę oraz MTK 310 o ładowności 310 kilogramów, który pokonuje nawet 9 stopni na minutę. Jeżeli mają Państwo ochotę dokładniej poznać ten model schodołazu, zapraszamy na nasz kanał YouTube, gdzie prezentujemy poszczególne modele.

https://www.youtube.com/watch?v=3ESi7KthEso

Schodołaz dla osób niepełnosprawnych

Drugim typem schodołazów są schodołazy osobowe. Modelem godnym polecenia jest schodołaz gąsienicowy Liftkar Sano PTR 160. Jest to urządzenie mobilne, które posiada elektryczny system gąsienic umożliwiający wchodzenie po schodach. Dzięki temu osoby na wózkach inwalidzkich mogą poruszać się swobodniej, zwłaszcza gdy muszą pokonać schody. Jest to urządzenie idealne do domu, ale także na zewnątrz. Schodołaz dla osób niepełnosprawnych Liftkar Sano PTR 160 posiada wiele zalet, między innymi elektroniczne zabezpieczenie przed przeciążeniem, system czujników nachylenia, mikroprocesorowy układ sterowania, zintegrowany system diagnostyczny, zasięg do 50 pięter, diodę wskazującą kierunek ruchu, możliwość wyboru trzech prędkości oraz dwa udźwigi – 130 lub 160 kilogramów. Te wszystkie atuty służą temu, by używanie schodołazu było naprawdę proste i całkowicie bezpieczne. Dzięki temu nie tylko osoby niepełnosprawne poczują się bardziej komfortowo, ale również ich opiekunowie, którzy wreszcie nie będą musieli nadwyrężać swoich kręgosłupów.

Schodołaz elektryczny używany

Czy warto kupować używane schodołazy elektryczne? Z całą pewnością nie jest to zbyt opłacalne, gdyż istnieje możliwość skorzystania z dofinansowań – zarówno na schodołazy towarowe, jak i na schodołazy osobowe. Na naszej stronie znajdziecie Państwo więcej informacji związanych z dofinansowaniami:

http://schodolaz.eu/art_cat//ckid,8570/pt,0/title,DOFINANSOWANIA-DLA-NIEPELNOSPRAWNYCH/

http://schodolaz.eu/art_cat//ckid,8571/pt,0/title,DOFINANSOWANIE-SCHODOLAZY-TOWAROWE/


Czytaj również:

powrót »