Gąsienicowy schodołaz towarowy, a kroczący schodołaz towarowy. Różnice. Zalety i wady

Schodołazy to bardzo profesjonalne urządzenia, które powstały z myślą o niesieniu pomocy osobom niepełnosprawnym. Na rynku dostępne są schodołazy osobowe oraz schodołazy towarowe. Te drugie są niezwykle wielofunkcyjne, gdyż można je wykorzystywać również w magazynach, hurtowniach oraz innych miejscach, gdzie wykonuje się przewóz ciężkich przedmiotów lub towarów. Wiele osób może się zastanawiać, jakie są różnice między poszczególnymi schodołazami – mamy nadzieję, że tekst ten rozwieje Państwa wątpliwości.

Schodołazy dla niepełnosprawnych

Największą zaletą schodołazów towarowych jest ich funkcjonalność i możliwość zastosowania w różnych sytuacjach. Jest to urządzenie niezwykle przydatne podczas transportu wielkogabarytowego, który często bywa skomplikowany w realizacji. Zwłaszcza w momencie, gdy trzeba wnieść ciężkie przedmioty przez schody. Schodołazy towarowe świetnie nadają się do przewożenia sprzętów AGD (pralki, lodówki), dlatego mogą służyć jako pomoc w trakcie przeprowadzek. Obsługa tych maszyn jest bardzo prosta – z pewnością jedna osoba poradzi sobie z manewrowaniem schodołazem towarowym.

https://www.youtube.com/watch?v=nL2RtyZLYv4

Kroczący schodołaz towarowy – zalety

Schodołaz towarowy kroczący jest niezwykle nowoczesnym i sprytnym urządzeniem. Waży jedynie 40 kg bez akumulatora (40 wraz z akumulatorem), jego budowa jest modułowa, więc bardzo łatwo się go rozkłada. Co więcej, jest bardzo zwrotny, co możecie Państwo zobaczyć na naszym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=O1HXOzTQ-_s

Gąsienicowy schodołaz towarowy – wady

Wielu Klientów pyta nas o schodołaz towarowy gąsienicowy. Jest to urządzenie, które niestety posiada wiele wad. Przede wszystkim można go używać jedynie na prostych stopniach. Gdy schody są nawet odrobinę uszkodzone, schodołaz może ich nie pokonać. Ponadto jest o wiele cięższy od schodołazu towarowego kroczącego i potrzebuje dużo więcej miejsca do wykonywania manewrów (na przykład podczas zakrętów na półpiętrach). Z tych powodów zdecydowanie polecamy Państwu schodołazy towarowe typu kroczącego, które są lżejsze, zwrotniejsze i mogą pokonywać różnorakie schody.

Schodołazy towarowe używane

Wiele osób może się zastanawiać, czy warto kupować używane schodołazy towarowe. Nie jest to opłacalne ze względu na możliwość skorzystania z dofinansowania. Może ono wynieść nawet 90% wartość sprzętu. Na naszej stronie znajdziecie Państwo przydatne wskazówki, które z pewnością będą pomocne podczas wypełniania wniosku. Warto pamiętać, że oprócz wniosku należy dołączyć odpowiednie załączniki, takie jak – oficjalna oferta od firmy (my wystawiamy), fv pro forma na sprzęt (my wystawiamy), certyfikat Ce na sprzęt (również my wystawiamy), dokumenty Państwa firma. Do wniosku należy również dołączyć dokumenty, które potwierdzają ogólny stan bezpieczeństwa i higieny pracy oraz dokumenty zawierające zlecenia w szczególności ekspertyzy przeprowadzone przez specjalistów. Na naszej stronie znajdą Państwo wskazówki, które z pewnością będą przydatne podczas wypełniania wniosku.


Czytaj również:

powrót »