Wkłady kominkowe problematyczne w dźwiganiu po schodach. Rozwiązanie elektryczne wózki schodowe

Transport ciężkich przedmiotów, do których zalicza się między innymi wkłady kominkowe, może nastręcza naprawdę wielkich trudności. Przenoszenie takich przedmiotów po schodach wymaga ogromnej siły i jednocześnie odrobiny zręczności. I nawet wtedy mogą pojawić się problemy. O wiele lepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po schodołazy, które sprawdzają się podczas transportu takich przedmiotów idealnie.

Historia elektrycznych wózków schodowych zaczęła się od urządzeń przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Z uwagi na trudności z poruszaniem się nie były one w stanie pokonać schodów w domu czy obiektach użyteczności publicznej. Wynalezienie schodołazów sprawiło, że osoby z niepełnosprawnością ruchową nie musiały dłużej zamykać się w domu. Dzisiaj schodołazy znajdują zastosowanie również podczas transportu najróżniejszych przedmiotów o dużych rozmiarach.

Jaki schodołaz będzie najlepszy w przypadku wkładów kominkowych?

Do transportowania tego rodzaju przedmiotów najlepiej wybrać jeden ze schodołazów LIFTKAR HD, którego nośność powinna dochodzić do trzystu trzydziestu kilogramów. Urządzenia tego rodzaju doskonale sprawdzą się w przypadku wkładów kominkowych.

Mobilność i kompaktowość

Schodołazy to urządzenia mające naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim są one bardzo mobilne, co przez wiele osób uważane jest za ich najważniejszą cechę. Można je złożyć i bez trudu zmieścić w każdym samochodzie dostawczym. Aby skorzystać ze schodołazu, klatka schodowa wcale nie musi być szeroka i przestronna. Urządzenia te doskonale sprawdzają się także w przypadku schodów wąskich i krętych.

Niewielka waga i łatwość obsługi

Schodołazy nie są ciężkie. Zdecydowana większość z nich nie waży więcej niż dwadzieścia kilogramów. W efekcie może korzystać z nich każdy – nie tylko osoba o nadzwyczajnej sile. Jednocześnie obsługa schodołazów jest naprawdę bardzo prosta. Poradzi sobie z nią każda osoba.

Bezpieczeństwo

Schodołazy to urządzenia naprawdę bezpieczne. Ich rączki pokrywane są materiałem antypoślizgowym, przez co nie trzeba obawiać się, że podczas transportowania wkładu kominkowego schodołaz wymsknie się z dłoni. Zabezpieczenia chroniące przed niekontrolowanym zsuwaniem się schodołazu po schodach to kolejna zaleta urządzeń tego rodzaju. Decydując się na korzystanie ze schodołazu, można być pewnym, że nic złego się nie wydarzy.

Troska o zdrowie pracowników

Wkłady kominkowe nie należą do lekkich. Ich przenoszenie bez pomocy profesjonalnych maszyn może negatywnie odbijać się na kondycji zdrowotnej pracowników. Najbardziej cierpi oczywiście kręgosłup oraz stawy. Kupując schodołaz, można być pewnym, że pracownicy nie będą borykali się z urazami i bólem stawów oaz kręgosłupa. Ich praca będzie mogła przebiegać szybciej, stanie się także dużo prostsza i nie będzie aż takim obciążeniem. Bez wątpienia jest to z korzyścią dla właściciela firmy, która sprzedaje i dostarcza klientom wkłady kominkowe. Trzeba pamiętać, że zdrowy pracownik to pracownik obecny w firmie. Nikt z urazem kręgosłupa nie zdecyduje się na dalsze dostarczanie tak ciężkich przedmiotów.

 

Elektryczny wózek schodowy to naprawdę doskonałe urządzenia, które posiadają mnóstwo zalet. Ich zakup to spory wydatek, który jednak naprawdę się opłaca. Z pomocą schodołazów dostarczenie wkładów kominkowych pod wskazany adres przestaje być problemem. Wszystko odbywa się szybko, bez żadnych problemów, w sposób naprawdę prosty. Dzięki temu w ciągu dnia pracy można rozwieźć więcej wkładów kominkowych. A to oznacza już realny większy zysk, o który chodzi każdemu, kto decyduje się na założenie własnej firmy.


Czytaj również:

powrót »