Wózki z napędem elektrycznym do przewozu pomp ciepła, kotłów CO2 po schodach

Transport dużych i ciężkich przedmiotów – takich jak na przykład pompy ciepła i kotły CO2 – to naprawdę wielkie wyzwanie. Zazwyczaj wejście do kotłowni lub piwnicy nie jest zbyt komfortowe. Wąskie klatki schodowe, strome schody, do tego ciężki ładunek w dłoniach. Wszystko to sprawia, że przydałoby się bez wątpienia jakieś ułatwienie, które sprawiłoby, że praca stałaby się prostsza i szybsza. Rozwiązaniem okazują się być w tym przypadku schodołazy.

Schodołazy to urządzenia, które powstały z myślą o osobach niepełnosprawnych. To właśnie one sprawiły, że ci, którzy nie mogli samodzielnie się poruszać, nie musieli już zamykać się w czterech ścianach swoich domów. Z pomocą schodołazu pokonanie schodów stało się bowiem naprawdę proste i szybkie. Z czasem schodołazy zaczęły być wykorzystywane do transportu towarów. Dzisiaj z ich pomocą można bezpiecznie przewieźć również pompy ciepła oraz kotły do centralnego ogrzewania.

Mobilność, zwinność i lekkość

Schodołazy są urządzeniami o bardzo dużej mobilności. Oznacza to, że bez trudu można je złożyć i rozłożyć, a następnie umieścić w samochodzie. Doskonale sprawdzają się więc w przypadku firm, które zajmują się dostarczaniem pomp ciepła oraz kotłów do centralnego ogrzewania. W samochodzie nie zajmują dużo miejsca i zmniejszą się w każdym aucie dostawczym. Schodołazy towarowe charakteryzują się również bardzo dużą zwinnością. Cecha ta sprawia, że bez trudu mogą być wykorzystywane na klatkach schodowych, które są raczej ciasne i kręte. Nie wymagają dużo przestrzeni. Są lekkie, przez co ich obsługa nie nastręcza w zasadzie żadnych trudności. Praca z ich pomocą przebiega szybko, jest lekka i przyjemna.

Troska o zdrowie pracowników

Dźwiganie ciężkich przedmiotów, a do takich bez wątpienia zaliczają się pompy ciepła oraz kotły do centralnego ogrzewania, może negatywnie odbijać się na zdrowiu osób, które tym się zajmują. Dlatego rozsądnie jest postawić na schodołaz, który istotnie odciąża stawy i kręgosłup, skutecznie chroniąc przed powstawaniem urazów. Trzeba pamiętać, że pracownik, który nie jest narażony na urazy nie korzysta ze zwolnień lekarskich. Jednocześnie pracuje dużo bardziej efektywnie. W tym samym czasie jest w stanie dowieźć pompy ciepła do większej liczby klientów, co dla właściciela firmy w sposób bezpośredni przekłada się na zarobione pieniądze.

Bezpieczeństwo

Schodołazy do transportu ciężkich ładunków są naprawdę bezpieczne. Ich rączki są pokryte materiałem antypoślizgowym, dzięki czemu nie trzeba obawiać się, że podczas pracy schodołaz po prostu wyślizgnie się z dłoni. Jednocześnie są one wykonane tak, aby nie doszło do niekontrolowanego zsunięcia się schodołazu po schodach. W efekcie każdy, kto obsługuje schodołaz może czuć się naprawdę komfortowo. Pozwala to w pełni skoncentrować się na wykonywanej pracy.

Cena

Schodołazy nie należą do urządzeń tanich. Trzeba jednak pamiętać, że pieniądze, które zostają wydane na ich zakup naprawdę się zwracają. Dzięki schodołazom praca przebiega szybciej i jest dużo prostsza. Jednocześnie nie trzeba obawiać się o to, że pracownik podczas pracy dozna poważnego urazu.

 

Schodołazy to urządzenia charakteryzujące się prostą konstrukcją, a jednocześnie mające naprawdę ogromne możliwości. Z ich pomocą można bez trudu dostarczyć we wskazane miejsce nawet tak ciężkie przedmioty, jak pompy ciepła oraz kotły do centralnego ogrzewania. Decydując się na zakup schodołazów, można być pewnym, że praca będzie przebiegała szybko, lekko i naprawdę stanie się przyjemna. Schodołazy to świetny zakup.


Czytaj również:

powrót »