Elektryczny wózek schodowy do transportu: cykliniarek, agd, butli z gazem, kserokopiarek, beczek, drzwi, skrzynek. (nośnośd od 110 do 170kg).

Każdy, komu przyszło pracować jako dostawca doskonale wie, jak ciężka jest to praca. Wniesienie po schodach skrzynek z warzywami, sprzętu AGD, butli z gazem czy takich urządzeń, jak kserokopiarki wymaga naprawdę wiele siły. Jednocześnie jest to zadanie bardzo obciążające dla organizmu i niekorzystnie odbijające się na kondycji kręgosłupa. Wiele osób zastanawia się, czy problem dźwigania ciężkich przedmiotów można w pracy tego rodzaju w jakiś sposób zlikwidować. Okazuje się, że tak. Wystarczy postawić na schodołaz.

 

Schodołazy to urządzenia, które stworzono z myślą o osobach niepełnosprawnych. Ich trudności z poruszaniem się sprawiły, że niezbędne okazało się wynalezienie czegoś, co usprawni pokonywanie schodów i sprawi, że nie będzie ono wymagało tak wiele wysiłku. Dzisiaj schodołazy to także urządzenia przydatne w firmach transportowych, które chcą dbać o kondycję i zdrowie swoich pracowników.

Mobilność i niewielka masa

Schodołazy, z pomocą których można transportować cykliniarki, sprzęt AGD, butle z gazem, kserokopiarki czy beczki ważą naprawdę niewiele. Ich masa nie przekracza dwudziestu kilogramów. Jednocześnie nie zajmują one wiele miejsca – charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami. Schodołaz można bez trudu złożyć, a następnie go rozłożyć. Cecha ta sprawia, że transportowanie go samochodem nie nastręcza żadnych kłopotów. Schodołaz zmieści się w każdym aucie transportowym. Jednocześnie schodołazy są urządzeniami bardzo zwinnymi. Doskonale radzą sobie na każdej klatce schodowej. Nie potrzebują wiele przestrzeni i mogą być wykorzystywane nawet na krętych schodach. To zwiększa znacznie możliwości ich zastosowania.

Szybkość działania

Schodołazy, które umożliwiają bez problemowy transport rozmaitych ładunków pracują naprawdę bardzo szybko. W ciągu minuty są w stanie pokonać od dwudziestu dziewięciu do nawet czterdziestu ośmiu stopni. Nie trudno więc domyśleć się, że transport towarów z ich pomocą jest naprawdę bardzo sprawny. Schodołazy w żaden sposób nie spowalniają pracy. Sprawiają, że przebiega ona szybciej, jest prostsza i mniej obciążająca.

Bezpieczeństwo

Aby osoba obsługująca schodołaz czuła się pewnie i bezpiecznie, rączki urządzenia pokryte są materiałem antypoślizgowym. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że w najmniej spodziewanym momencie schodołaz po prostu wymsknie się z dłoni, stwarzając ogromne ryzyko dla transportowanego ładunku oraz przypadkowych osób, które znajdują się na klatce schodowej. Dodatkowe zabezpieczenia przed niekontrolowanym zsuwaniem się schodołazu to także wielki plus, który przekłada się na bezpieczeństwo korzystania z urządzenia.

Czy to drogie urządzenie?

Wielu właścicieli firm zastanawia się nad tym, czy kupno schodołazu to duży wydatek. Okazuje się, że urządzenia te nie kosztują naprawdę tak dużo, a poniesione na ich kupno koszty szybko się zwracają. Pracując z schodołazem, towary dostarczane są bowiem szybciej. W efekcie w tym samym czasie można rozwieźć więcej skrzynek czy butli z gazem. Do tego dochodzi mniejsze ryzyko wystąpienia urazu kręgosłupa u pracowników. Dzięki temu nie muszą oni korzystać ze zwolnień lekarskich.

 

Schodołazy to proste w budowie urządzenia, dzięki którym praca staje się dużo prostsza. Z ich pomocą pracownicy bez trudu dostarczą każdy, nawet naprawdę ciężki ładunek pod wskazany adres. Jednocześnie nie muszą oni obawiać się, że podczas pracy dojdzie do uszkodzenia ich kręgosłupa. Schodołazy to świetna inwestycja, na którą powinien zdecydować się każdy właściciel firmy, która zajmuje się dostarczaniem ciężkich ładunków.


elektryczny wózek schodowy


Czytaj również:

powrót »