Jak wjechać po schodach z sejfami lub kasami pancernymi?

W wielu branżach pracownicy muszą radzić sobie z wnoszeniem nawet na kilka pięter naprawdę ciężkich ładunków. Nie inaczej jest w przypadku osób, które pracują jako dostawy oraz monterzy sejfów i kas pancernych. Z racji swojej budowy są to naprawdę ciężkie elementy wyposażenia banków i pomieszczeń biurowych. Ich dostarczenie pod wskazany adres może nieraz zająć naprawdę dużo czasu. Pojawia się więc pytaniem czy można sobie jakoś z tym poradzić. Odpowiedź brzmi: tak.

 

 

Rozwiązaniem dla osób, które zajmują się dostarczaniem tak ciężkich ładunków, jak kasy pancerne oraz sejfy są schodołazy. Urządzenia te większości z nas kojarzą się ze wsparciem osób niepełnosprawnych. W istotnie powstały one jako pomoc dla tych, którzy z racji rozmaitych defektów nie są w stanie samodzielnie się poruszać. Z czasem schodołazy zaczęły być wykorzystywane również w transporcie towarów i sprawdzają się w tym do dzisiaj doskonale.

Jakie zalety mają tego rodzaju urządzenia?

Schodołazy, z pomocą których można transportować sejfy i kasy pancerne, to urządzenia, których obsługa nie nastręcza w zasadzie żadnych trudności. Z ich pomocą można sejf czy kasę nie tylko wnieść do schodach do wskazanego pomieszczenia, ale również załadować na samochód, a następnie z niego zdjąć. Nie trzeba się domyślać, że korzystanie z takiego urządzenia to ogromne wsparcie dla kręgosłupa pracowników. Osoby, które podczas swojej pracy korzystają ze schodołazów zdecydowanie rzadziej padają ofiarą najróżniejszych urazów i kontuzji. W efekcie nie muszą korzystać z popularnego L4, a pracodawca nie boryka się z brakiem pracownika w firmie.

 

Schodołazy mają kompaktowe rozmiary. Znaczy to, że zmieszczą się nie tylko tam, gdzie klatki schodowe są szerokie i przestronne. Bez żadnych obaw można sięgnąć po nie nawet wtedy, kiedy miejsca nie ma zbyt wiele. Schodołazy sprawdzają się nawet na krętych klatkach schodowych, które są naprawdę wąskie. Bez wątpienia to jeden z większych plusów urządzeń tego rodzaju.

 

Aby obsługiwanie schodołazu było łatwe i komfortowe, rączki urządzenia pokrywane są zawsze materiałem antypoślizgowym. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że w najmniej odpowiednim momencie schodołaz po prostu wyślizgnie się z dłoni. Przekłada się to nie tylko na wygodę obsługi urządzenia, ale również ogromne bezpieczeństwo pracy. Podobnie jest z zabezpieczeniami, które chronią przed niekontrolowanym przemieszczaniem się schodołazu po schodach.

 

Ogromna mobilność

To jedna z częściej podkreślanych zalet schodołazów. Urządzenia te – jak zostało już wspomniane – sprawdzają się zarówno podczas załadowywania i wyładowywanie samochodów, jak i dostarczania ładunku do konkretnego pokoju czy lokalu. Ich ogromna mobilność sprawia, że zawsze można zabrać je ze sobą. Złożenie i rozłożenie schodołazu nie zajmuje wiele czasu. Nie trzeba więc obawiać się, że stosowanie schodołazu znacznie wydłuży czas dostawy kasy czy sejfu. Schodołaz po złożeniu potrzebuje naprawdę niewiele miejsca. Dzięki temu można być pewnym, że zmieści się w każdym samochodzie dostawczym.

 

Czy to dużo kosztuje?

Schodołazy to nie są urządzenia bardzo tanie. Ich cena jest jednak adekwatna do zalet, które posiadają. Z całą pewnością inwestycja w schodołaz bardzo się opłaca.

 

 

Schodołazy to urządzenia, z pomocą których pokonanie schodów z ciężkim ładunkiem naprawdę przestaje być problemem. Są proste w budowie, ich obsługa nie nastręcza w zasadzie żadnych problemów, a praca dzięki nim staje się o wiele prostsza. Bez wątpienia kupno schodołazu jest świetną inwestycją, która naprawdę się opłaca.


Czytaj również:

powrót »