Schodołaz gąsienicowy dla osób niepełnosprawnych na nierówne schody

Osoby niepełnosprawne muszą borykać się z licznymi problemami. Wśród tych, które uznać można za jedne z najbardziej istotnych, znajdują się trudności z poruszaniem. Znaczna część osób, które dotknęła jakaś niepełnosprawność, niemalże w ogóle nie wychodzi z domu. Samodzielnie nie są w stanie się z niego wydostać, a znoszenie i wnoszenie wózka inwalidzkiego jest dla bliskich zbyt dużym obciążeniem. Pojawia się pytanie, czy osoby te skazane są na takie funkcjonowanie. Odpowiedź jest jednoznaczna: nie.

Rozwiązaniem, które osobom niepełnosprawnym może ułatwić życie jest bez wątpienia schodołaz. Są to stosunkowo proste urządzenia, które w przypadku trudności z poruszaniem sprawdzają się wręcz idealnie. Sięgnąć mogą po nie wszyscy ci, dla których opuszczenie własnego domu to naprawdę wielkie wyzwanie.

Jakie są zalety schodołazów?

Schodołazy gąsienicowy liftkar ptr to urządzenia, które – jak już sama nazwa wskazuje – zostały zaprojektowane tak, aby z ich pomocą możliwe było pozbawione zbędnych trudności i problemów pokonywanie schodów. Schodołazy sprawdzają się nie tylko na szerokich klatkach schodowych i prostych schodach. Z powodzeniem można sięgnąć po nie także wtedy, kiedy schody są nierówne, a klatka schodowa naprawdę kręta. Ich kompaktowe rozmiary sprawiają, że zmieszczą się w zasadzie wszędzie, co bez wątpienia przekłada się na istotne ułatwienie funkcjonowania osób dotkniętych niepełnosprawnością. Obsługa schodołazów na nierówne schody jest naprawdę bardzo prosta. Wszystko odbywa się dodatkowo bez zbędnego wysiłku. Dzięki temu do obsługi schodołazu w zupełności wystarcza jedna osoba, która dodatkowo wcale nie musi mieć wielkiej siły.

 

Schodołazy projektowane są tak, aby korzystanie z nich było proste, łatwe i przyjemne. To właśnie z tego powodu ich rączki pokrywane są antypoślizgową powierzchnią. Dzięki temu każdy, kto obsługuje schodołaz nie musi obawiać się, że rączki wyślizgną mu się z dłoni w najmniej odpowiednim momencie. To istotnie ułatwia obsługę schodołazu i poprawia komfort zarówno osoby, która na nim siedzi, jak i tej, która go obsługuje. Schodołaz ma także zabezpieczenie, które zapobiega przypadkowemu i niekontrolowanemu zsunięciu się schodołazu ze stopni.

Można je zabrać wszędzie

Schodołazy są urządzeniami o naprawdę niewielkich rozmiarach. Jak już zostało wspomniane, bez trudu mieszczą się na każdej klatce schodowej. Dodatkowym ich plusem jest fakt, że można je składać. Dzięki temu każdy, kto tylko ma taką potrzebę może schodołaz zabrać ze sobą na przykład na wakacje. Bez trudu zmieści się on w bagażniku każdego osobowego auta, a jego złożenie i rozłożenie nie nastręczają żadnych problemów.

 

Czy to drogie rozwiązanie?

Wiele osób zapyta z pewnością w tym miejscu, czy schodołazy kosztują dużo. Okazuje się, że cena urządzeń tak naprawdę nie jest zbyt wygórowana. Do tego dochodzi możliwość dofinansowania, z której mogą korzystać osoby z niepełnosprawnością. To istotnie zmniejsza koszty, które trzeba ponieść i sprawia, że schodołaz znajduje się w zasięgu możliwości wszystkich zainteresowanych.

 

Schodołazy gąsienicowy dla niepełnosprawnych na nierówne schody to urządzenia, które bez wątpienia mogą przydać się każdej osobie dotkniętej przez niepełnosprawność ruchową. Są stosunkowo niewielkie, nie kosztują zbyt wiele, a ich obsługa jest banalnie prosta. To urządzenia, które sprawiają, że osoba niepełnosprawna nie będzie musiała już dłużej spędzać czasu w czterech ścianach własnego domu. Z pomocą schodołazów będzie mogła zacząć nowe życie między ludźmi. To bez wątpienia ogromny plus i wielka szansa, na którą czeka mnóstwo osób niepełnosprawnych.

Filmik prezentujący nasz sprzęt w akcji:

FILMIK PTR

 

Filmik prezentujący jak liftkar ptr wjeżdża po nierównych schodach:

FILMIK PTR


Czytaj również:

powrót »