Schodołaz z ręcznym podnośnikiem. Sam załadujesz i rozładujesz samochód. Dodatkowo w pojedynkę wwieziesz po schodach.

Schodołazy to urządzenia, które stosowane coraz przez Polaków coraz częściej. Pojawiły się jako wielkie udogodnienie dla osób chorych i niepełnosprawnych, które w sposób samodzielny nie były w stanie się poruszać. Dzięki schodołazom nie były skazane na nieustanne przebywanie w domu. Dzisiaj schodołazy to również nowoczesne urządzenia, które okazują się przydatne wówczas, kiedy trzeba załadować samochód albo wwieźć coś po schodach. Dzięki nim praca jest lekka, szybka i naprawdę przyjemna. Na rynku można znaleźć również schodołazy z podnośnikiem.

Dzięki schodołazom transportowym można bez trudu samodzielnie załadować na samochód bądź wwieźć po schodach naprawdę ciężkie ładunki. Idealnie sprawdzają się one wówczas, kiedy ładunek to duży sprzęt AGD, kopiarki czy inne urządzenia o podobnych rozmiarach. Schodołazy sprawdzają się także w przypadku galonów z wodą. Poznajmy te interesujące i jakże praktyczne urządzenia nieco bliżej.

 

Kiedy warto je zastosować?

Wykorzystanie schodołazów poleca się wszystkim tym, którzy muszą załadować, a następnie rozładować samochód z naprawdę ciężkich przedmiotów. Sprawdzają się także wtedy, kiedy ładunek musi zostać wniesiony po schodach. Jeśli w grę wchodzi parę stopni, problem nie jest duży. Gorzej, kiedy ich liczba dochodzi do kilkudziesięciu. Wtedy schodołazy są naprawdę niezastąpione.  Dzięki nim transport dużych i ciężkich przedmiotów nie nastręcza problemów. Przebiega szybko i naprawdę sprawnie.

 

Mobilność

To jedna z ważniejszych cech dostępnych na rynku schodołazów. Urządzenia te nawet po pełnym rozłożeniu nie zajmują dużo miejsca. Ich złożenie jest naprawdę szybko i proste. Poradzi sobie z tym bez trudu nawet jedna osoba niemająca zbytniego pojęcia o kwestiach technicznych.

 

Nie tylko przestronne klatki schodowe

Myli się ten, kto myśli, że schodołazy stosować można tylko i wyłącznie na szerokich i przestronnych klatkach schodowych. Idealnie sprawdzają się one także wtedy, kiedy wolnej przestrzeni nie ma zbyt wiele. Dodatkowo radzą sobie nawet na krętych schodach. Ich środek ciężkości jest wyważony tak, aby nie trzeba było obawiać się niekontrolowanego przechylenia się schodołazu w trakcie pracy. Urządzenie prowadzi się komfortowo i naprawdę łatwo.

 

Pozostałe zalety

Przede wszystkim trzeba wspomnieć o ergonomicznych rączkach urządzenia. Idealnie leżą one w dłoni, przez co prowadzenie schodołazu jest naprawdę proste. Pokrycie antypoślizgowym materiałem sprawia, że rączki nie wyślizgują się z rąk nawet wówczas, jeśli schodołaz jest naprawdę solidnie obciążony. Zwiększa to nie tylko komfort pracy, ale również jej bezpieczeństwo. Schodołazy dostępne w sprzedaży są lekkie – większość tych urządzeń nie waży więcej, jak dwadzieścia kilogramów.

 

Ochrona kręgosłupa, mięśni i stawów

To kolejna niewątpliwa zaleta korzystania ze schodołazów. Transportowanie ciężkich i dużych przedmiotów bez żadnej pomocy może skończyć się poważnym urazem. Naciągnięcie mięśni jest najmniejszą szkodą, jaką można sobie wyrządzić. Schodołazy sprawiają, że organizm nie jest narażony na nadmierne obciążenia. Ich zastosowanie zmniejsza znacząco ryzyko kontuzji, która na długo może wykluczyć nie tylko z pracy zawodowej, ale również z jakiejkolwiek aktywności. Pieniądze wydane na kupno schodołazu bardzo szybko się zwracają. Pracownicy nie chodzą na zwolnienia lekarskie, bo nie mają takiej potrzeby. A to jest bez wątpienia ogromna korzyść dla pracodawcy.

 

 

Schodołazy to bez wątpienia ogromne ułatwienie pracy tych, którzy na co dzień zajmują się transportem. Usprawniają wykonywane czynności i sprawiają, że pokonanie schodów nie wymaga już żadnego większego wysiłku.

 

schodolaz z podnosnikiem


Czytaj również:

powrót »