Problem przy przeprowadzkach. Mamy rozwiązanie. Ułatwiamy wnoszenie po schodach. Elektryczne wózki schodowe.

Na polskim rynku działa obecnie coraz więcej firm przeprowadzkowych. Oferują one nie tylko przewóz mebli, ale również ich załadowanie do samochodu, a następnie wniesienie do nowego domu czy mieszkania. Nieraz wiąże się to z koniecznością pokonania niemałej liczby schodów. Trudno to zrobić, niosąc duży i ciężki mebel. Sprawę można sobie jednak ułatwić, sięgając po schodołaz do przeprowadzek.

Schodołazy to urządzenia, które jeszcze nie tak niedawno kojarzyliśmy przede wszystkim z osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Dzisiaj znajdują one szerokie zastosowanie w transporcie różnorakich przedmiotów. Są świetnym rozwiązaniem w przypadku właśnie firm transportowych, w których duże i ważące sporo ładunki są na porządku dziennym.

 

Na jakich klatkach schodowych można korzystać ze schodołazu?

Tutaj wiele osób może być naprawdę zaskoczonych. Okazuje się bowiem, że schodołaz sprawdza się nie tylko wtedy, kiedy klatka schodowa jest szeroka i przestronna. Radzi sobie również wówczas, gdy miejsca na niej nie ma zbyt wiele. Wąskie klatki schodowe oraz kręte schody pokonywane są przez schodołazy bez trudu. Są to urządzenia zwinne i wytrzymałe, których punkt ciężkości jest naprawdę dobrze wyważony. Dzięki temu nawet na naprawdę krętych schodach schodołaz zachowuje się stabilnie.

 

Czy schodołaz może być obsłużony przez jedną osobę?

Oczywiście, że tak! Nie ma tutaj żadnych przeciwwskazań. Co więcej, jest on skonstruowany tak, aby właśnie jedna osoba radziła sobie z nim bez najmniejszych nawet problemów. Schodołazy są lekkie, a jednocześnie pozwalają na przenoszenie ładunków o wadze dochodzącej nawet do trzystu trzydziestu kilogramów. To naprawdę nie jest mało!

 

Ergonomia

Schodołaz wykonany jest zgodnie z zasadami ergonomii. W efekcie obsługuje się go bardzo łatwo. Jego rączki pokryte są specjalnym antypoślizgowym materiałem, przez co nie wyślizgują się z ręki. Układają się w niej idealnie, dzięki czemu schodołaz obsługuje się naprawdę komfortowo. Urządzenie wykonane zostało tak, aby korzystać mogły z niego bez trudu zarówno osoby prawo-, jak i leworęczne.

 

Troska o ciało

Pracownicy firm przeprowadzkowych są bardzo silnie narażeni na przeciążenia kręgosłupa, mięśni oraz stawów. Aby uniknąć poważnych urazów i kontuzji, warto sięgnąć po schodołaz. Dzięki niemu praca polegająca na wnoszeniu oraz wynoszeniu mebli będzie przebiegała sprawniej. Do tego kręgosłup, mięśnie i stawy nie będą poddawanie ogromnym obciążeniom, które mogą prowadzić na przykład do wypadania dysku czy naderwania mięśnia. W konsekwencji pracownicy rzadziej chorują i nie muszą chodzić na popularne L4. Pozostają do dyspozycji pracodawcy, nie ograniczając tym samym możliwości firmy.

 

Mobilność

Schodołazy są urządzeniami, które charakteryzują się ogromną mobilnością. Można je bez trudu złożyć, przewieźć w wybrane miejsce, a następnie szybko złożyć. Z każdym etapem prac poradzi sobie bez trudu jedna osoba. Dzięki temu schodołazy sprawdzają się w przypadku przeprowadzek idealnie. Zmieszczą się w każdym samochodzie transportowym, nie zajmując jednocześnie zbyt dużo miejsca. Istotnie usprawniają pracę, przyspieszają ją i czynią naprawdę dużo lżejszą dla pracowników.

 

 

Schodołazy są doskonałym urządzeniem, które pomóc może nie tylko chorym i niepełnosprawnym. Idealnie nadają się także do transportu mebli, których waga nie przekracza trzystu trzydziestu kilogramów. W praktyce oznacza to, że z ich pomocą można wnieść po schodach niemalże każdy mebel, który znajduje się w naszym domu. To świetne udogodnienie dla wszystkich zajmujących się zawodowo przeprowadzkami.


Czytaj również:

powrót »