Urządzenia ułatwiające wnoszenie po schodach

Konieczność wniesienia ciężkich i dużych przedmiotów po schodach to nie lada wyzwanie. Doskonałym ułatwieniem okazują się być w tym wypadku schodołazy, które większość z nas kojarzy jako urządzenia pomocne dla osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się. Posiadają one wiele zalet, które sprawiają, że idealnie sprawdzają się także w transporcie. Poznajmy schodołazy chociaż odrobinę bliżej.

Dzięki schodołazom wniesienie naprawdę ciężkich przedmiotów przestaje być problemem. Istotnie odciążają one kręgosłup, mięśnie oraz stawy, skutecznie zapobiegając powstawaniu urazów. Jednocześnie czynią pracę prostszą i szybszą.

 

Kiedy warto skorzystać ze schodołazów?

Urządzenia te idealnie sprawdzają się w przypadku transportu sprzętu AGD czy rozmaitych kopiarek. Z ich pomocą można wnieść także galony z wodą. Wszystko po to, aby transport był prostszy i przebiegał sprawniej. Z uwagi na specyficzną budowę schodołazy mogą być stosowane na różnych klatkach schodowych. Bez trudu można po nie sięgnąć wtedy, kiedy klatka jest przestronna i szeroka. Sprawdzą się jednak także na klatkach wąskich oraz naprawdę krętych schodach. Manewrowanie nimi nie nastręcza żadnych trudności. Wszystko przebiega szybko, sprawnie i bez niepotrzebnego wysiłku.

 

Ile ważą schodołazy?

Waga urządzenia uzależniona jest oczywiście od jego modelu. Najczęściej jednak nie przekracza ona dwudziestu kilogramów. Schodołazy mają kompaktowe wymiary, a z ich obsługą poradzi sobie każdy – nie tylko osoba o znacznie rozbudowanych mięśniach. Doskonale wyważony punkt ciężkości sprawia, że urządzenia te są stabilne i nie ma w ich przypadku ryzyka niekontrolowanego przechylenia się na którąś ze stron. Praca z nimi jest całkowicie bezpieczna i nie wymaga stosowania żadnych zabezpieczeń. W efekcie nie trzeba obawiać się dodatkowych kosztów.

 

Jakie jeszcze zalety mają schodołazy?

Urządzenia te wyposażone są w idealnie dopasowujące się do rąk uchwyty, które pokryte są antypoślizgowym materiałem. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że schodołaz wymknie się z rąk w najmniej odpowiednim momencie. Możliwość regulacji tempa pokonywania schodów sprawia, że każdy obsługujący to urządzenie może wybrać najbardziej optymalny dla siebie tryb działania. Przekłada się to na ogromny komfort pracy i sprawia, że jest ona jeszcze mniej skomplikowana. Schodołazy obsługuje się łatwo i bez żadnych problemów. Do każdego urządzenia producent dołącza oczywiście instrukcję, z którą warto zapoznać się przed pierwszym użyciem.

 

Ochrona kręgosłupa, mięśni i stawów

Schodołaz to urządzenie idealne, jeśli naszym celem jest zachowanie zdrowych stawów, mięśni i kręgosłupa. W trakcie ręcznego przenoszenia ciężkich przedmiotów te części naszego ciała są bardzo mocno narażone na szkodzące im obciążenia. Zastosowanie schodołazu to niwelowanie obciążeń, a tym samym mniejsze ryzyko powstawania bolesnego urazu, który może na długo wykluczyć z pracy. Warto pamiętać, że zakup schodołazu dla pracowników transportowych to zawsze wyraźnie zmniejsza liczba popularnych L4. Pracownicy nie chorują, a tym samym nie tworzą się przestoje w pracy. To przekłada się na realne zyski, które w każdej firmie mają przecież ogromne znaczenie.

 

Mobilność

 

To kolejna istotna cecha schodołazów. Urządzenia te można szybko i łatwo złożyć, nadając im tym samym niewielkie rozmiary. Złożony schodołaz zmieści się w każdym samochodzie dostawczym. Jego transport nie nastręcza w zasadzie żadnych trudności. Po dojechaniu na miejsce można go błyskawicznie złożyć i przystąpić do pracy. To wielkie ułatwienie, z którego warto skorzystać.


Czytaj również:

powrót »