Schodołaz z windą, czyli jak załadować i rozładować samochód dostawczy.

Schodołazy to urządzenia, których większość z nas w ogóle nie kojarzy. Ci, którzy je znają, sądzą, że przeznaczone są one tylko i wyłącznie do pomocy osobom niepełnosprawnym oraz tym, które z różnego powodu nie mogą przemieszczać się samodzielnie. Tymczasem okazuje się, że schodołazy idealnie sprawdzają się również w przypadku załadunku oraz rozładunku samochodów dostawczych.

Schodołazy są urządzeniami charakteryzującymi się stosunkowo prostą konstrukcją. Mimo to potrafią istotnie ułatwić życie nie tylko schorowanych i niepełnosprawnych osób, ale również tych, którzy pracują jako kierowcy dostawczy. Dzięki nim praca staje się prostsza, lżejsza i może być wykonywana o wiele szybciej.

 

Kiedy warto zastosować taki schodołaz?

Schodołaz towarowy z windą idealnie sprawdza się wtedy, kiedy do samochodu dostawczego trzeba wstawić sprzęt AGD, kopiarkę lub innego urządzenie o dużych gabarytach i niemałej wadze. Niewątpliwym plusem urządzenia jest lekka konstrukcja oraz niewielkie wymiary. Schodołazy towarowe mogą być stosowane nie tylko do załadunku samochodów, które również wtedy, kiedy dane urządzenie trzeba wnieść lub znieść po schodach. Sięgać po nie można nie tylko na przestronnych klatkach schodowych – z uwagi na stosunkowo niewielkie wymiary mieszczą się również w miejscach ciasnych i naprawdę bardzo krętych. Istotnie ułatwiają proces transportu, a jednocześnie wyraźnie go przyspieszają.

 

W trosce o kręgosłup, mięśnie i stawy

Ładowanie do samochodu dostawczego ciężkich przedmiotów, a potem wnoszenie ich po schodach może negatywnie odbić się na kondycji stawów, kręgosłupa oraz mięśni. Doświadcza tego bardzo wielu kierowców pracujących w firmach transportowych. Zastosowanie schodołazu sprawia, że wymienione części ciała nie są narażone na nadmierne obciążenia. W efekcie pracownik nie boryka się z urazami oraz kontuzjami, a w konsekwencji nie decyduje się na korzystanie z popularnego L4. To bez wątpienia wielki plus dla właściciela firmy – kupno schodołazu okazuje się mieć więc wymierne korzyści.

 

Kompaktowość i mobilność

To jedne z bardziej istotnych cech schodołazów. Są to urządzenia charakteryzujące się kompaktową budową. Nie zajmują wiele miejsca, a po złożeniu bez trudu zmieszczą się w każdym samochodzie. Dzięki temu można zawsze zabrać je ze sobą. Nawet jeśli samochód dostawczy jest naprawdę solidnie obładowany towarem, miejsce na schodołaz zawsze się jeszcze znajdzie. Do tego dochodzi naprawdę niska waga schodołazu – zazwyczaj nie przekracza ona szesnastu kilogramów. Oznacza to, że z obsługą tego urządzenia bez trudu poradzi sobie każdy mężczyzna pracujący w firmie transportowej. I to bez zbędnego wysiłku. Urządzenie ma świetnie wyważony punkt ciężkości, dzięki czemu nie przechyla się w nieodpowiednim momencie. Jeszcze bardziej zwiększa to komfort pracy z jego użyciem.

 

Trzy moce silnika

Schodołazy towarowe z windą dostępne są w trzech mocach silnika, które pozwalają na pokonywanie:

48 stopniu w ciągu minuty;

35 stopni w ciągu minuty;

29 stopni w ciągu minuty.

Dzięki temu można idealnie dobrać schodołaz do własnych oczekiwań i preferencji, ułatwiając sobie tym samym jeszcze bardziej pracę. Prędkość, z jaką schodołaz pokoje schody, zawsze można regulować.

 

 

Schodołazy towarowe to wysokiej klasy urządzenia, które istotnie ułatwiają pracę firm transportowych. Nie są drogie, a do tego sprawdzają się niemalże w każdym miejscu. Odciążają organizm pracowników, sprawiają, że praca przebiega sprawniej i szybciej. A wszystko to przekłada się na realny zysk firmy.

Załadunek na samochód:

schodołaz z windą


Czytaj również:

powrót »