Lekki wózek ręczny do transportu galonów z wodą (na 7galonów)

Osoby, które zatrudnione są przy transporcie różnego rodzaju towarów, nieraz narzekają na to, że przenoszenie kolejnych ciężarów jest naprawdę trudne. Nie tylko wymaga ogromnej siły, ale również bardzo niekorzystnie wpływa na kondycję kręgosłupa oraz stawów. Rozwiązaniem tego problemu okazują się być wózki ręczne. Z ich pomocą przenieść można między innymi galony z wodą.

Ręczny wózek do transportu galonów z wodą to nic innego, jak klasyczny schodołaz, który pozbawiony jest napędu elektrycznego. Schodołazy to urządzenia, które najczęściej kojarzymy ze znacznym ułatwieniem funkcjonowania osób niepełnosprawnych oraz wszystkich tych, które z racji wieku mają trudności z poruszaniem się. Tymczasem okazuje się, że konstrukcja schodołazów świetnie sprawdza się również w transporcie ładunków takich, jak właśnie galony z wodą.

 

Kiedy wózek ręczny warto wykorzystać?

Urządzenia te okazują się być pomocne zwłaszcza wtedy, kiedy galony z wodą trzeba wnieść po schodach. Kilka stopni można jeszcze pokonać bez technicznych udogodnień. Kiedy jednak liczba stopni wzrasta do kilkudziesięciu, pojawia się problem. Konstrukcja wózka ręcznego umożliwia skorzystanie z niego nie tylko na przestronnych i szerokich klatkach schodowych, ale również wszędzie tam, gdzie są one naprawdę wąskie i kręte. Ich kompaktowe rozmiary sprawiają, że posługiwanie się nimi jest naprawdę proste, a jednocześnie nie wymaga dużo siły.

 

Jakie jeszcze zalety mają ręczne wózki do transportu galonów z wodą?

Przede wszystkim charakteryzują się one budową modułową. Oznacza to, że każdą pojedynczą część można bez trudu wymienić. W momencie, kiedy dochodzi do jej uszkodzenia, wystarczy zmiana jednego modułu na drugi, aby wózek pracował dalej. Nie generuje to długich przestojów w pracy, a jednocześnie nie wiąże się z koniecznością poniesienia dużych wydatków.

 

Każdy wózek do transportu galonów z wodą ma specjalne rozkładane półki. To właśnie na nich umieszcza się galony. Półki wykonane są tak, aby w czasie transportu galony nie ulegały zniszczeniu. Na pierwszej półce układa się dwa galony, kolejne półki są już pojedyncze.

 

Każda półka wyprofilowana jest tak, aby w czasie obsługiwania wózka nie trzeba było zwracać uwagi na to, czy galon znajduje się na swoim miejscu. Galony stabilnie leżą na półkach – nie przesuwają się nawet w minimalnym stopniu.

 

Dobrze wyważony środek ciężkości wózka sprawia, że jego obsługa nie jest trudna. Pracownik, który transportuje galony z jego pomocą, nie musi martwić się o to, że wózek niespodziewanie przechyli się w niewłaściwą stronę. Pozwala to mieć pewność, że cały transport będzie odbywał się bez najmniejszych nawet niespodzianek.

 

Ogromna mobilność

Wózek ręczny do transportu galonów z wodą charakteryzuje się wielką mobilnością. Nie tylko jest lekki, co ułatwia jego przemieszczanie z miejsca na miejsce, ale również może zostać złożony. W efekcie zmieści się w każdym, nawet naprawdę niewielkim samochodzie.

Zdrowy kręgosłup, mięśnie i stawy

 

Galony z wodą nie należą do lekkich. Osoby, które zajmują się ich transportem, nieraz narzekają na dolegliwości bólowe ze strony stawów, mięśni oraz kręgosłupa. Ręczny wózek transportowy dba o ciało i skutecznie zapobiega nadmiernym przeciążeniom. Dzięki temu pomaga troszczyć się o zdrowie i istotnie ułatwia pracę. Warto pamiętać, że jego obecność w firmie transportowej to zdecydowanie mniejsza liczba popularnych L4. Pracownicy są mniej zmęczenie, a urazy związane z dźwiganiem ciężarów zdecydowanie rzadsze. A to oznacza realne zyski dla firmy.

 

wozek do transportu wody


Czytaj również:

powrót »