Podnośnik ręczny, który idealnie sprawdzi się przy załadunku i rozładunku samochodu

Załadowanie i rozładowanie samochodu to nieraz naprawdę ciężka praca fizyczna. Wszystko uzależnione jest oczywiście od tego, jak duży ładunek mamy. Nieraz pojawia się też konieczność zniesienia go po schodach – to także nie lada wyzwanie,. Na szczęście prace tego rodzaju można sobie istotnie ułatwić. Wystarczy sięgnąć po ręczne podnośniki, które wykonane są tak, aby praca była naprawdę prosta.

Budowa

Podnośniki są naprawdę solidnie wykonane. Zastosowanie dobrych jakościowo materiałów sprawia, że w idealnym stanie mogą one służyć naprawdę długie lata. Specjalna konstrukcja to z kolei gwarancja niskiej wagi. Podnośniki stanowią więc połączenie dwóch istotnych cech: solidności, odporności na uszkodzenia oraz małej wagi, przez co ich obsługa nie nastręcza trudności. Dostępne są podnośniki umożliwiające podnoszenie towarów na różną wysokość. Może ona wahać się od 110 centymetrów do aż 160. Różne uchwyty – widły bądź półka – pozwalają na ich maksymalne dopasowanie do własnych potrzeb oraz oczekiwań.

 

Do czego można je wykorzystać?

Podnośniki ręczne idealnie sprawdzają się w przypadku takich przedmiotów, jak:

kserokopiarki;

sprzęty AGD;

wkłady kominkowe.

 

Wbudowany hamulec

Podnośniki ręczne mają wbudowany hamulec. Jest ton gwarantem tego, że w czasie korzystania z urządzenia nie stoczy się ono w sposób niekontrolowany. Dzięki temu podnośniki zapewniają bezpieczeństwo nie tylko osobie, która je obsługuje, ale również wszystkim postronnym, którzy znajdują się w pobliżu. Zabezpieczony przed uszkodzeniem jest także ładunek, który w wielu wypadkach może być naprawdę bardzo wartościowy.

 

Praktyczna rączka

Podnośniki ręczne wykonane są z dbałością o najmniejsze nawet szczegóły. To właśnie z tego powodu wyposażone są w praktyczną i bardzo wygodną rączkę, która idealnie układa się w dłoni. Można więc być pewnym, że w czasie obsługi urządzenia nie wyślizgnie się ona z dłoni. Do tego specjalny materiał, którym jest pokryta, chroni ręce przed otarciami i pęcherzami, które mogłyby pojawiać się w przypadku naprawdę długiej pracy.

 

Ochrona kręgosłupa

Podnośniki ręczne to doskonały sposób na to, aby zadbać o kondycję kręgosłupa, stawów i mięśni. Dźwiganie ciężkich ładunków tylko przy pomocy rąk może prowadzić do poważnych urazów, które na naprawdę długo wykluczyć mogą z życia zawodowego. Każdy właściciel firmy, który chce mieć pewność, że jego pracownicy nie będą zbyt często korzystać ze zwolnień lekarskich, powinien postawić właśnie na podnośniki ręczne.

Szybsza praca

Podnośniki ręczne to urządzenia bardzo wygodne w użyciu. Nie tylko zwiększają one bezpieczeństwo pracowników, ale również sprawiają, że praca może przebiegać dużo szybciej. Dzięki ich wykorzystaniu w tym samym czasie można załadować o wiele więcej ładunków.

 

Podnośniki to ręczne to urządzenia o prostej budowie, które pomagają w załadunku różnego rodzaju przedmiotów. Dzięki nim praca przebiega naprawdę bardzo szybko, a kręgosłup osób zajmujących się załadunkiem jest w pełni bezpieczny. Podnośniki to pewność, że wszystko zostanie dostarczone na czas.


Czytaj również:

powrót »