Elektryczny schodołaz do transportu galonów z wodą

Większości z nas schodołazy kojarzą się przede wszystkim z udogodnieniami dla osób starszych i niepełnosprawnych. Pomagają one w przemieszczaniu się i sprawiają, że ci, którzy mają trudności z poruszaniem się nie muszą zamykać się w czterech ścianach swojego domu czy mieszkania. Okazuje się jednak, że schodołazy pomagają także w transporcie ładunków. Przykładem są modele, które stworzono z myślą i przewożeniu galonów z wodą.

 

Kiedy sięgnąć po schodołaz?

Schodołazy warto zastosować wszędzie tam, gdzie konieczne jest wniesienie galonów z wodą po więcej niż kilku stopniach. Z uwagi na konstrukcję można je wykorzystywać również wtedy, kiedy schody są kręte, a sama klatka schodowa naprawdę wąska. Nie mają one bowiem dużych rozmiarów, a ich wykonanie sprawia, że manewrowanie nimi nie wymaga wiele miejsca.

 

Jakie są dodatkowe zalety schodołazów do transportu galonów z wodą?

Przede wszystkim są to urządzenia bardzo lekkie – ich waga nie przekracza na ogół dwudziestu kilogramów. Dzięki temu z ich obsługą doskonale poradzi sobie nie tylko rosły mężczyzna. Dobre, solidnie wykonane modele pozwalają na pokonywanie nawet czterdziestu ośmiu stopni w ciągu minuty. Nie trudno więc domyśleć się, że ze schodołazem galony zostaną bardzo szybko dostarczone na miejsce. Dodatkowo prędkość ich pracy można regulować, dostosowując ją do własnych możliwości oraz oczekiwań.

 

Wszystkie schodołazy do transportu galonów posiadają system zabezpieczający przed przeciążeniem. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że za jednym razem załadujemy na schodołaz zbyt duże obciążenie, co mogłoby skutkować jego uszkodzeniem.

 

Schodołazy elektryczne do transportu galonów z wodą mają również bardzo wydajne akumulatory. Dzięki nim możliwe jest pokonanie od dwustu do trzystu schodów bez konieczności dodatkowego ładowania. Pozwala to istotnie zaoszczędzić czas.

 

Odciążenie kręgosłupa i mięśni

Stosowanie schodołazu do transportu galonów z wodą to najlepsze rozwiązanie, jeśli nie chcemy obciążać swojego kręgosłupa, stawów i mięśni. Urządzenie jest bowiem skonstruowane tak, aby na następny stopień wciągało się bez konieczności wysiłku z naszej strony. Maszyna bez trudu pokonuje wysokość stopnia. Kiedy schodzimy ze schodów, zamontowany silnik pełni jednocześnie funkcję hamulca. Dzięki temu ładunek opuszczany jest w sposób naprawdę łagodny, co zwiększa pewność, że nie ulegnie on uszkodzeniu.

 

 

Wygodne rączki

Schodołaz do transportu galonów z wodą wyposażony jest w wygodne rączki, które wykonano tak, aby nie ślizgały się w dłoni. Dzięki temu można jeszcze pewniej kontrolować pracę urządzenia i być pewnym, że nie wyślizgnie się ono z rąk. Zwiększa to komfort transportu, poprawia jakość pracy i odciąża ciało.

 

Schodołazy to urządzenia, które potrafią istotnie ułatwić nam życie. Pomagają nie tylko chorym, starszym i niepełnosprawnym, ale także osobom, które na co dzień zajmują się transportem towarów i ich dostarczaniem pod wskazany adres. Dzięki schodołazom schody można pokonać bez zbędnego wysiłku i dostarczyć ładunek na czas.

 


Czytaj również:

powrót »