Schodołazy kroczące idealne rozwiązanie na schody zabiegowe lub kręcone

Schody to dla wielu osób niepełnosprawnych bariera nie do pokonania. Sprawia to, że wyjście z domu staje się ogromnym wyzwaniem. Większość osób nie mogących poruszać się samodzielnie nie decyduje się na opuszczanie swoich bezpiecznych czterech ścian. Tymczasem istnieje rozwiązanie, które skutecznie pomaga uporać się z tym problemem. Są nim schodołazy, które radzą sobie nawet ze schodami zabiegowymi oraz kręconymi.

Czym są schodołazy?

Są to niewielkie urządzenia, które skutecznie pomagają w transporcie osoby chorej czy niepełnosprawnej. Dzięki nim pokonanie schodów nie nastręcza żadnych trudności. Są proste w obsłudze, lekkie i dostępne w naprawdę przystępnej cenie, dzięki czemu każdy może zdecydować się na ich kupno.

 

Jakie zalety mają schodołazy?

Za najważniejszą uznać należy oczywiście fakt umożliwienia przemieszczania się po schodach osobom, które poruszają się o kulach lub na wózku inwalidzkim. Schodołazy są jednocześnie mobilne, co sprawia, że można wszędzie zabrać je ze sobą. Wystarczy je złożyć, aby zmieściły się w bagażniku każdego samochodu osobowego. Ważą około trzydziestu kilogramów. Nie wymagają także żadnego specjalnego przygotowywania budynku ani dokonywania przeróbek. Dzięki temu można korzystać z nich bez względu na to, jak wygląda obiekt i kiedy został wybudowany.

 

Schodołazy sprawdzają się wszędzie tam, gdzie klatki schodowe są naprawdę wąskie. Nie trzeba obawiać się, że urządzenie się nie zmieści. Nie zajmuje ono więcej miejsca niż klasyczne schody.

 

Co ze schodami zabiegowymi i kręconymi?

Wyróżnia się schodołazy:

kroczące;

gąsienicowe.

Te pierwsze idealnie sprawdzają się również w przypadku schodów zabiegowych oraz kręconych. Schodołaz porusza się płynnie, nie ma trudności z operowaniem nim na zakrętach. Jest skonstruowany tak, aby nie zahaczał o barierki czy ściany. Nawet w trakcie pokonywania najbardziej krętych schodów osoba niepełnosprawna nie odczuwa przykrych dla ciała drgań. Urządzenie zapewnia więc pełen komfort i pozwala przemieścić się niezależnie od typu schodów. W przypadku schodołazów gąsienicowych możliwe jest pokonywanie jedynie schodów prostych.

 

Jak kształtują się ceny?

Schodołazy to urządzenia w bardzo przystępnych cenach. Jednocześnie każdy może ubiegać się o przyznanie na ich zakup dofinansowania z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Warto dodać, że kwota, jaką można uzyskać, może pokryć nawet aż dziewięćdziesiąt pięć procent wartości urządzenia. Są to naprawdę dobre warunki, które sprawiają, że schodołaz znajduje się w zasięgu każdego z nas.

Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Schodołazy to ogromne ułatwienie dla osób niepełnosprawnych oraz tych, którzy się nimi opiekują. Są w pełni bezpieczne i gwarantują maksymalny komfort. Możliwość dopasowywania wysokości rączek do wzrostu osoby, które obsługuje urządzenie, tłumienie drgań przy pokonywaniu schodów, siedzisko, które można myć – to tylko niektóre cechy schodołazów, które sprawiają, że są to naprawdę rewelacyjne urządzenia. Istotnie zmieniające życie osób niepełnosprawnych. Oczywiście na plus.

 


Czytaj również:

powrót »