Pierwsze schodołazy z takim udźwigiem (udźwig 160kg)

Osoby niepełnosprawne codziennie borykają się z szeregiem trudności. Pokonanie schodów jest jedną z tych największych. Jak poradzić sobie nawet z kilkoma stopniami, kiedy zrobienie nawet dwóch kroków jest niemożliwe. Rozwiązaniem okazują się być schodołazy. Jeszcze nie tak dawno na rynku dostępne były tylko te o udźwigu dochodzącym do 130 kilogramów. Dzisiaj kupić można również takie, których udźwig wynosi 160 kilogramów.

Jakie są zalety schodołazów?

Schodołazy to urządzenia posiadające szereg zalet. Do tych, które uważane są za najważniejsze zalicza się:

mobilność – schodołazy nie są montowane na stałe do wybranych schodów. Można je złożyć i zabrać ze sobą, wyjeżdżając na przykład na wakacje;

niewielka waga i łatwość obsługi – dzięki temu schodołazy nie są zarezerwowane jedynie na naprawdę silnych osób;

brak konieczności remontu mieszkania i przystosowywania schodów czy klatki schodowej.

Dodatkowo schodołazy wykonane są tak, aby można było korzystać z nich nawet wtedy, kiedy schody są kręte, a klatka schodowa pozostawia wiele do życzenia, jeśli chodzi o wolną przestrzeń. Nie są to również urządzenia, które osiągają zawrotne ceny. Plusem jest możliwość uzyskania dofinansowania.

 

Schodołaz kroczący krzesełkowy pts 160kg

Schodołaz, którego udźwig wynosi aż 160 kilogramów. Pod tym względem jest nowością na rynku. Sprawdza się doskonale w przypadku tych osób niepełnosprawnych, które borykają się również z nadwagą. Posiada szereg zalet, do których zalicza się między innymi możliwość dostosowania wysokości uchwytu do wzrostu osoby obsługującej urządzenie. Do tego posiada wskaźnik poziomu nachylenia oraz automatyczny hamulec, który zapobiega wypadkowi. Pozwala na pokonanie schodów, których stopnie mają wysokość dochodzącą do dwudziestu dwóch centymetrów. Posiada również wygodne siedzisko, które zapewnia wysoki komfort osobie niepełnosprawnej.

 

Gąsienica liftkar ptr 160kg

Kolejny schodołaz o zwiększonym udźwigu. Również pozwala w bezpieczny i wygodny sposób pokonać schody osobie niepełnosprawnej.

 

Schodołaz kroczący z podpięciem do wózka liftkar uni 160kg

Schodołaz, który dostępny jest w dwóch wersjach – z udźwigiem wynoszącym 130 oraz 160 kilogramów. Dzięki temu można go maksymalnie dopasować do osoby, która będzie z niego korzystać. Świetny sposób na to, aby pokonywanie schodów przestało stanowić problem. Schodołaz idealnie sprawdzi się w domu, ale z uwagi na modułową konstrukcję można go bez trudu składać i zabierać w podróż. Do jego innych zalet zalicza się:

uchwyt, którego wysokość można dostosować do wzrostu;

takie umiejscowienie przycisków, że korzystać mogą z nich zarówno osoby prawo-, jak i leworęczne;

antypoślizgowa powierzchnia uchwytu, które zwiększa pewność, że w czasie pokonywania schodów nie dojdzie do wypadku;

dodatkowy hamulce, który włączy się automatycznie zawsze wtedy, kiedy urządzenie znajdzie się na skraju stopni.

Schodołaz jest w pełni bezpieczny i naprawdę komfortowy w użyciu.

 

Skąd wziąć pieniądze na schodołaz?

 

Osoby niepełnosprawne mogą ubiegać o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Przy odrobinie szczęścia można uzyskać wsparcie wynoszące nawet dziewięćdziesiąt pięć procent wartości urządzenia. Jest to dobre rozwiązanie, które sprawia, że na zakup schodołazu mogą zdecydować się nawet osoby z naprawdę niskim dochodem. Tym samym Fundusz umożliwia godne życie wszystkim osobom niepełnosprawnym niezależnie od osiąganego dochodu.

 

SCHODOLAZ GASIENICOWY PTRSCHODOLAZ PT-UNI


Czytaj również:

powrót »