Dom przyjazny dla niepełnosprawnych dzięki schodołazom firmy Liftkar Sano

Osoba niepełnosprawna to nie tylko konieczność zapewnienia jej należytej opieki, ale również umożliwienie przemieszczania się po domu. Kiedy dom jest parterowy, problemem mogą okazać się jedynie zbyt wąskie drzwi czy śliskie kafelki na łazienkowej podłodze. Gdy jednak mamy w domu schody lub mieszkamy na drugim czy trzecim piętrze w bloku, pokonanie schodów może stać się prawdziwym wyzwaniem. Rozwiązaniem w tym wypadku okazują się być schodołazy liftkar sano.

Dlaczego właśnie schodołazy?

W prywatnym domu wykonanie pewnych udogodnień architektonicznych wiąże się z koniecznością poniesienia bardzo wysokich kosztów. Praktyczna i wygodna winda schodowa wymaga wykonania gruntownej przebudowy budynku, na którą nie każdego stać. Związane jest to również z długim czasem oczekiwania. Rozwiązaniem idealnym okazują się być schodołazy firmy Liftkar Sano. Jakie są ich podstawowe zalety? Przede wszystkim:

są mobilne;

są lekkie;

można je szybko rozłożyć i złożyć, zabierając ze sobą w dowolne miejsce;

doskonale radzą sobie nawet wtedy, kiedy schody są kręte, a sama klatka schodowa dość wąska.

 

Dodatkowo urządzenia te mają taki rozstaw kół, aby korzystająca z niego osoba niepełnosprawna czuja się naprawdę komfortowo. Operator urządzenia ma zagwarantowaną pełną swobodę sterowania. Modele nowsze mają dodatkowo wbudowany specjalny mechanizm, którego zadaniem jest łagodzenie drgań powstających w momencie zjeżdżania ze schodów. Jeszcze bardziej poprawia to komfort osoby niepełnosprawnej, sprawiają, że korzystnie ze schodołazów jest naprawdę bardzo wygodne.

 

Czy każdy sobie z nimi poradzi?

Wiele osób, które rozważają kupno schodołazu, zastanawia się, czy poradzą sobie z jego obsługą. Okazuje się, że są to urządzenia charakteryzujące się naprawdę niewielką wagą i stosunkowo małymi rozmiarami. Dzięki temu mogą je obsługiwać nawet te osoby, które nie mają zbyt wiele siły. Upora się z nimi także osoba w wieku podeszłym.

 

Czy chcąc korzystać ze schodołazów, trzeba wykonać podjazd  do domu?

Schodołazy to urządzenia, które nie wymagają żadnych prac remontowych. Doskonale zastępują podjazdy, dzięki czemu przydają się nie tylko w domu. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że mieszczą się w zasadzie do każdego bagażnika nawet naprawdę małego samochodu. Można zabrać je ze sobą, wyjeżdżając na urlop czy do rodziny.

 

Czy każdego stać na kupno takiego urządzenia?

Wiele osób niepełnosprawnych boryka się z kłopotami finansowymi. Na szczęście na kupno schodołazów można uzyskać dofinansowanie z  Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Warto podkreślić, że przyznana może zostać dotacja pokrywająca nawet dziewięćdziesiąt dziewięć procent kosztów, które trzeba ponieść w związku z kupnem urządzenia. W efekcie na schodołazy może pozwolić sobie niemalże każdy, sprawiając tym samym, że dom stanie się naprawdę miejscem przyjaznym dla osób nie mogących swobodnie się poruszać.

Schodołazy w domu – swoboda i komfort

 

Osoby niepełnosprawne często podkreślają, że nie lubią czuć się ciężarem dla innych. Obecność schodołazów w domu sprawia, że przemieszczanie się po własnych czterech kątach nie wymaga tak wiele wysiłku. Wprawdzie nadal potrzebna jest pomoc drugiej osoby, ale wysiłek, który musi ona włożyć jest nieporównywalnie mniejszy niż wtedy, kiedy osobę niepełnosprawną trzeba znieść ze schodów lub wnieść po schodach. Schodołazy zapewniają więc pełen komfort, zwiększają swobodę i sprawiają, że osoba niepełnosprawna ma szansę poczuć się chociaż odrobinę lepiej. Schodołazy firmy  Liftkar Sano to doskonała propozycja, z której warto skorzystać.

Idealny na schody zabiegowe

idealny na schody zabiegowe


Czytaj również:

powrót »