Dlaczego wybierać nowe schodołazy dla osób niepełnoprawnych

Dlaczego wybierać nowe schodołazy dla osób niepełnoprawnych

Niepełnosprawność wcale nie musi równać się brakowi komfortu codziennego funkcjonowania. Zwłaszcza dzisiaj, w dwudziestym pierwszym wieku, kiedy różne mocno zaawansowane technologie, wynalazki są w stanie maksymalnie ułatwić życie osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Jakie to technologie? Obok supernowoczesnych wózków inwalidzkich, poruszających się za pomocą napędu – jak w samochodzie, mamy także schodołazy czy windy oraz podnośniki. Dzięki nim życie nawet w kilkupiętrowym budynku nie będzie codzienną udręką. 

Czym są schodołazy i dlaczego warto je mieć w domu, w którym mieszka osoba niepełnosprawna ruchowo?

Schodołazy to mniej lub bardziej skomplikowane urządzenia mechaniczne mające na celu niwelowanie przeszkody w postaci schodów, która do samodzielnego pokonania przez osobę poruszająca się na wózku jest po prostu niemożliwa. Schodołazy mają różne konstrukcje, dlatego też można wśród nich wymienić:

· - schodołazy gąsienicowe,

· - schodołazy kroczące.

Choć różnią je mechanizmy działania, to łączy je jedno – funkcjonalność.

· wspomaganie podczas pokonywania schodów na wózku inwalidzkim,

· nadają się do urzytkowania w domach, instytucjach publicznych, zakładach pracy,

· ułatwiają transport  osób poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Nowoczesne technologie to wiele korzyści

Na rynku dostępnych jest coraz więcej dystrybutorów czy producentów tych mechanizmów. Można kupować zarówno starsze modele, jak i te nowsze. My zachęcamy do zapoznania się z tymi najnowszymi, których technologia została stworzona w taki sposób, by działać niemalże bezawaryjnie i maksymalnie ułatwiać przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym. Kupowanie nowych schodołazów to realne korzyści:

1. Kupując nowy towar otrzymujemy przynajmniej dwuletnią gwarancję. To szczególnie istotne ponieważ możemy w tym czasie liczyć na bezpłatne serwisowanie tego sprzętu bądź w przypadku poważnego uszkodzenia – na jego wymianę lub zwrot pieniędzy.

2. Kupując nowe schodołazy dokładnie możemy sprawdzić ich producenta, dystrybutora – słowem możemy je kupić ze sprawdzonego źródła od sprawdzonych dostawców. Ma to znaczenie przede wszystkim w kontekście ewentualnych napraw, serwisowania czy po prostu trwałości i wytrzymałości sprzętu. Kupowanie u sprawdzonych dostawców do większa gwarancja użyteczności i trwałości sprzętu.

3. Kupując schodołazy u sprawdzonych dostawców mamy możliwość sprawdzenia ich certyfikatów. Certyfikat to nic innego jak poświadczenie na podstawie wykonanych badań czy doświadczeń, iż kupowany przez nas sprzęt spełnia wszelkie – bardzo często niezwykle restrykcyjne – warunki gwarantujące bezpieczeństwo. To niezwykle ważne zwłaszcza z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkowania.

4. Nowe schodołazy posiadają części ruchome, co podnosi ich standardy bezpieczeństwa. Ruchome części w znacznym stopniu ułatwiają samodzielne korzystanie ze sprzętu osobom niepełnosprawnym a co najważniejsze – poprawiają bezpieczeństwo. Warto zwracać na to uwagę i wybierać takie modele, które posiadają w tej kwestii najlepsze rozwiązania.

 

5. Kupując nowe schodołazy należy zwrócić uwagę na to, czy sprzedawca posiada serwis i w jaki sposób on działa. To niezbędne, zwłaszcza w przypadku awarii, która wymagać będzie natychmiastowej reakcji, naprawy. Serwisowanie powinno być sprawne, natychmiastowe i nie utrudniające funkcjonowania osobom korzystającym ze schodołazów. Zawsze więc warto pytać o te kwestie jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie sprzętu.


Czytaj również:

powrót »