Schodołaz do szkoły zamiast windy

Dostosowanie szkoły dla osób niepełnosprawnych

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w szkołach nie myślano o tym, by w każdej placówce tworzyć udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Brakowało szkół integracyjnych, tak więc ówczesne projekty budynków często pomijały rozwiązania takie jak windy czy platformy. Dziś jest inaczej, jednak w starych placówkach oświatowych nadal istnieją bariery architektoniczne w postaci schodów, z którymi codzienne borykają się osoby o ograniczonej mobilności ruchowej. Jednak można pokonać je za pomocą schodołazu. 


więcej »

Schodołaz gąsienicowy o udźwigu 600 kg – Pianoplan 600J

Schodołaz gąsienicowy Pianoplan 600J to niezastąpione urządzenie do transportowania po schodach dużych, ciężkich i nieporęcznych przedmiotów. Dzięki niemu w szybki, skuteczny i zdrowy sposób można przenieść niemal wszystkie sprzęty po schodach – również tych nierównych czy krętych. 


więcej »

Wnoszenie sejfów po schodach

Wnoszenie ciężkich przedmiotów po schodach (w tym sejfów) to nie lada wyzwanie. Na szczęście są rozwiązania, które szybko i skutecznie pomogą przetransportować ciężki, nieporęczny i wielkogabarytowy sprzęt po schodach. To schodołazy – coraz bardziej cenione i popularne urządzenia, które bez większego wysiłku człowieka przeniosą sprzęt nawet po nierównych i stromych schodach. 


więcej »

Likwidacja barier architektonicznych – dofinansowanie z PCPR/MOPS

Bariery architektoniczne w postaci wysokich schodów są niezwykle trudne do pokonania przez osoby o ograniczonej mobilności ruchowej. Na szczęście są sposoby na ich pokonanie. Likwidacja barier architektonicznych ma na celu zniwelowanie lub w znacznym stopniu ułatwienie swobodnego poruszania się po schodach osobom na wózkach inwalidzkich. 


więcej »

Schodołaz gąsienicowy towarowy Pianoplan 600J

Schodołaz gąsienicowy towarowy Pianoplan 600J to optymalny sprzęt, który skutecznie ułatwia transportowanie wielkogabarytowych przedmiotów po schodach – zwłaszcza tych stromych i nierównych. Dzięki temu nie trzeba nadmiernie obciążać swojego kręgosłupa, a jednocześnie można transportować towar szybko i ekonomicznie.


więcej »