Schodołaz osobowy Vimec T09

Schodołaz osobowy Vimec T09

Schodołaz osobowy Vimec to innowacyjny sprzęt na polskim rynku, który w prosty i bezpieczny sposób pozwala transportować po schodach osobę niepełnosprawną na wózku inwalidzkim. Jednocześnie nie wymaga przy tym użycia wysiłku fizycznego i obciążania kręgosłupa jego opiekuna.

Schodołaz osobowy Vimec – urządzenie, któremu można zaufać

 

Schodołaz gąsienicowy Vimec to bez wątpienia lider na rynku sprzętu do likwidacji barier architektonicznych w postaci schodów. Jego maksymalny udźwig to 130 kg (wraz w wózkiem), waga to 47 kg, a maksymalny czas pracy akumulatora wystarcza na pokonanie 25 pięter schodów. Nie bez znaczenia jest również fakt komfortowego użytkowania schodołazu, gdyż dzięki łatwemu w obsłudze panelowi sterowania urządzenie obsługiwane jest intuicyjnie, wyłącznie z minimalną pomocą opiekuna. Przycisk „góra-dół” umożliwia płynne pokonywanie kolejnych stopni schodów – bez szarpnięć i z tą samą prędkością – bez względu na obciążenie (5 m/min. podczas pracy w górę i 6 m/min. podczas pracy w dół). 


więcej »

Schodołaz LG 2020 – atuty nowoczesnego urządzenia

Nowoczesne schodołazy powstają z myślą o konieczności polepszenia osobom niepełnosprawnym jakości życia. Obecnie na rynku można znaleźć wiele tego typu urządzeń, które gwarantują komfortową obsługę i niezawodną wytrzymałość. Warto zwrócić uwagę na produkty sygnowane marką LG, które są propozycją od renomowanej firmy Antano Group. W wielu modelach powszechnie wykorzystuje się najnowocześniejsze technologie, bezpośrednio wpływające na komfort niepełnosprawnego użytkownika. Jednym z najnowszych wariantów tego rodzaju schodołazów jest LG 2020, dzięki któremu ograniczenia ruchowe przestaną być problemem w swobodnym poruszaniu się po mieście lub w domu.


więcej »

Schodołaz LG 2004 – komfort i bezpieczeństwo

Producenci schodołazów starają się regularnie unowocześniać dotychczasowe modele, aby jeszcze bardziej ułatwić poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Obecnie powszechne jest projektowanie tego typu urządzeń w oparciu o nowatorskie technologie, które pozwalają na zautomatyzowanie wielu funkcji. Właśnie w ten sposób tworzone są schodołazy renomowanej marki LG, cieszące się zasłużoną renomą wśród osób posiadających trudności ze swobodnym poruszaniem się. Jednym z nowszych modeli wspomnianej firmy jest schodołaz LG 2004, który jest unowocześnioną wersją popularnego na rynku modelu gąsienicowego. Włoscy projektanci skupili się na komforcie użytkowania, ale nie zapomnieli również o bezpieczeństwie.


więcej »

Schodołaz kroczący AAT C-MAX – idealny dla niepełnosprawnych

Wózek inwalidzki umożliwia niepełnosprawnym poruszanie się po mieście, jednakże w przypadku trudniejszych przeszkód architektonicznych sam pojazd to za mało. Najlepszym rozwiązaniem okażą się pod tym kątem nowoczesne schodołazdy, w tym między innymi tak zwane modele kroczące. Nawet przy większych gabarytach wspomniane urządzenia zachwycają prostą obsługą, która spełni oczekiwania początkujących użytkowników. Warto jednak zwrócić uwagę na lżejsze i bardziej poręczne modele, którym jednocześnie nie można odmówić funkcjonalności. Do tej grupy należy zaliczyć nowoczesny schodołaz kroczący AAT C-MAX, zaprojektowany z myślą o pokonywaniu najróżniejszych miejsc użyteczności publicznej.


więcej »

Schodołaz kroczący AAT S-MAX – niezawodna funkcjonalność

Osoby poruszające się na wózku inwalidzkim często podkreślają, jak kłopotliwa jest dla nich konieczność pokonywania konkretnych przeszkód architektonicznych. Kręte schody lub wysokie stopnie często są przeszkodą uniemożliwiającą dotarcie do wybranego miejsca. Na szczęście obecnie coraz powszechniejsze wśród osób niepełnosprawnych są tak zwane schodołazy, które są dostosowane do różnych typów wózków inwalidzkich. Tego typu urządzenia pozwalają bardzo szybko pokonać nawet dość wysokie i wąskie schody, w zależności od aktualnych potrzeb. Wśród dostępnych na rynku modeli warto wyróżnić rewelacyjny schodołaz kroczący AAT S-MAX, który jest bardzo komfortowy w użytkowaniu.


więcej »

Schodołaz Yack 912 – funkcjonalność i nowoczesność

Schodołazy cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród osób, które z powodu ograniczeń zdrowotnych nie są w stanie poruszać się samodzielnie. Z pomocą tego typu urządzeń z łatwością można pokonać najtrudniejsze przeszkody architektoniczne, takie jak schody czy stopnie o nierównych wysokościach. Jednocześnie są to sprzęty zaprojektowane z myślą o komforcie użytkownika, dlatego nie są kłopotliwe w obsłudze – nawet dla osób, które po raz pierwszy mają do czynienia z ich obsługą. Wśród nowocześniejszych modeli schodołazów warto wyróżnić produkty marki Sherpa oraz model yack 912.


więcej »

Schodołaz Scalamobil S30

Bezpieczne pokonywanie schodów przez osoby niepełnosprawne jest jak najbardziej możliwe – nowoczesny schodołaz Scalamobil S30 okaże się pod tym kątem niezastąpiony. Jest to urządzenie zaprojektowane z myślą o wygodzie konsumenta, który posiada ograniczone możliwości poruszania się. Jego waga wynosi nieco ponad 24 kg, dlatego z pewnością należy zaliczyć go do lżejszych sprzętów. Niezawodny napęd wpływa na komfort użytkowania – każdy opiekun osoby niepełnosprawnej z łatwością dostosuje urządzenie do aktualnych potrzeb wynikających z konieczności pokonania konkretnej przeszkody architektonicznej. Warto zaznaczyć, że z pomocą prezentowanego modelu można poruszać się nawet z prędkością do 16 stopni na minutę, ale można także zdecydować się na wolniejszy ruch – 6 stopni na minutę.


więcej »

Schodołaz Scalamobil s28

Osoby niepełnosprawne coraz częściej korzystają z urządzeń, które mają za zadanie ułatwić im poruszanie się w przestrzeni publicznej. Takim sprzętem jest schodołaz Scalamobil S28 o wielu nowoczesnych funkcjach. Jest to urządzenie dostosowane do pokonywania schodów – nawet pod kątem bardzo wysokich stopni, aż do 25 cm. Co za tym idzie, osoba niepełnosprawna z łatwością może pokonać najtrudniejsze bariery architektoniczne, w tym bardzo wąskie lub strome schody. Jako urządzenie ruchome, produkt wspaniale sprawdza się przy ruchach góra-dół, które są charakterystyczne właśnie przy wchodzeniu i schodzeniu po schodach. Należy podkreślić, że jest to model dostosowany do różnych wariantów nawierzchni, co jest kolejnym walorem. Został on skonstruowany w taki sposób, aby można było go wykorzystywać nawet w miejscach o bardzo małej powierzchni. Świadczy to o jego kompaktowych gabarytach, które okażą się szczególnie przydatne w przestrzeni publicznej.


więcej »

Schodołaz Scalamobil S27

Profesjonalny schodołaz Scalamobil S27 jest modelem dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jego maksymalne obciążenie wynosi aż 120 kg, łącznie z krzesłem. Prezentowany produkt z łatwością można dopasować do specyfiki pokonywanej przeszkody architektonicznej. W praktyce, urządzenie doskonale sprawdza się w różnych typach schodów, w tym także na bardzo wąskich wzniesieniach. Jednym z głównych atutów schodołaza jest opcja dostosowania prędkości do aktualnych oczekiwań, nawet do 16 stopni na minutę. Godny uwagi jest również sam zasięg – aż do 300 schodów. Urządzenie działa na silnik elektryczny, który zapewnia mu niezawodną pracę. Warto podkreślić, że schodołaz Scalamobil S27 może być wykorzystywany nawet na bardzo stromych schodach, niezależnie od materiału, z jakiego zostały wykonane. Ten funkcjonalny model wyróżnia się bardzo prostą obsługą, którą docenią zarówno osoby niepełnosprawne, jak i ich opiekunowie.


więcej »

Schodołaz Scalamobil S25

Wysokiej klasy schodołaz Scalamobil S25 jest nowoczesnym urządzeniem kroczącym, który okaże się niezastąpiony w pokonywaniu barier architektonicznych. Z jego pomocą transport osoby niepełnosprawnej stanie się o wiele łatwiejszy. Produkt został zaprojektowany w taki sposób, aby z łatwością można było przetransportować chorego po schodach, w górę lub w dół. Omawiany model jest propozycją renomowanej marki Albert i cieszy się uznaniem wśród lekarzy oraz opiekunów osób niepełnosprawnych. Z pewnością wpływa na to nie tylko satysfakcjonująca wytrzymałość urządzenia, ale także bardzo prosta, intuicyjna obsługa. Ten model gwarantuje wytrzymałość do 120 kg, wraz z pasażerem, przy czym jego całkowita waga wynosi niecałe 25 kg. Warto zaznaczyć, że z łatwością można dostosować jego ustawienia pod kątem konkretnej przeszkody architektonicznej. Na uwagę zasługuje chociażby opcja ustawienia prędkości pokonywanych stopni – od 6 do 16 schodków na minutę. Schodołaz Scalamobil S25 okaże się optymalnym wyborem w przypadku wyższych schodów, nawet do 20 cm. 


więcej »

Schodołaz scalamobil s20

Profesjonalne schodołazy są doskonałym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych, które na co dzień muszą zmagać się z problemami ze swobodnym poruszaniem się w domu lub w przestrzeni publicznej. Pokonywanie barier architektonicznych może być nie lada kłopotem dla ludzi, którzy nie potrafią poruszać się samodzielnie. Co więcej, ten problem dotyczy również opiekunów osób niepełnosprawnych. Warto zatem zdecydować się na zakup nowoczesnego schodołaza, takiego jak schodołaz Scalamobil S20, aby przekonać się, że nawet trudniejsze bariery architektoniczne są możliwe do pokonania.


więcej »

Schodołaz kroczący Scalacombi T10

Dzisiejszy rozwój technologii jest niezwykle ważny w pokonywaniu barier architektonicznych, które często stanowią ogromną przeszkodę dla osób niepełnosprawnych. Zwłaszcza gdy do przemierzenia są schody, często staje się to zadaniem niemożliwym do wykonania. Naprzeciw tym problemom wychodzą twórcy przeróżnych urządzeń, których działanie ma na celu ułatwić poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Są to różnego rodzaju windy, krzesełka schodowe, platformy schodowe, podnośniki, a także schodołazy kroczące i gąsienicowe. W wielu miejscach są oneDzisiejszy rozwój technologii jest niezwykle ważny w pokonywaniu barier architektonicznych, które często stanowią ogromną przeszkodę dla osób niepełnosprawnych. Zwłaszcza gdy do przemierzenia są schody, często staje się to zadaniem niemożliwym do wykonania. Naprzeciw tym problemom wychodzą twórcy przeróżnych urządzeń, których działanie ma na celu ułatwić poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Są to różnego rodzaju windy, krzesełka schodowe, platformy schodowe, podnośniki, a także schodołazy kroczące i gąsienicowe. W wielu miejscach są one niezbędne dla normalnego, komfortowego funkcjonowania osób, które nie są w stanie samodzielnie się poruszać.

Schodołaz kroczący Scalacombi

Przykładem innowacyjnych urządzeń, które pomagają na co dzień osobom niepełnosprawnym są schodołazy. Urządzenia te świetnie sprawdzają się zarówno w miejscach publicznych, jak i w przestrzeniach prywatnych. Niestety zdarza się tak, że bariery architektoniczne możemy spotkać również we własnym mieszkaniu, co bywa niezwykle uciążliwe. Schodołazy to maszyny, które pomagają nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale również ich opiekunom oraz różnym firmom transportowym i placówkom opieki. niezbędne dla normalnego, komfortowego funkcjonowania osób, które nie są w stanie samodzielnie się poruszać. Schodołaz kroczący Scalacombi Przykładem innowacyjnych urządzeń, które pomagają na co dzień osobom niepełnosprawnym są schodołazy. Urządzenia te świetnie sprawdzają się zarówno w miejscach publicznych, jak i w przestrzeniach prywatnych. Niestety zdarza się tak, że bariery architektoniczne możemy spotkać również we własnym mieszkaniu, co bywa niezwykle uciążliwe. Schodołazy to maszyny, które pomagają nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale również ich opiekunom oraz różnym firmom transportowym i placówkom opieki.


więcej »

Schodołaz kroczący Escalino

Schodołazy osobowe to urządzenia, które pomagają osobom niepełnosprawnym pokonywać różnego rodzaju bariery architektoniczne. Wszelkie nierówności terenu, a w tym zwłaszcza schody często bywają przeszkodą nie do pokonania. Nie pozwólmy, by tego typu elementy architektury tak znacząco wpływały na codzienność osób niepełnosprawnych, pozbawiając ich podstawowych praw człowieka – poruszania się. Dzięki używaniu schodołazów osoby, które nie są w stanie samodzielnie się poruszać, mogą odwiedzać znajomych oraz rodzinę, chodzić na zakupy oraz korzystać z przestrzeni publicznej.

Schodołazy Escalino

 

Schodołaz Escalino to przykład schodołazu kroczącego. Schodołazy osobowe dzielą się na dwa podstawowe typy – schodołazy gąsienicowe oraz właśnie kroczące. Przeważnie schodołazy kroczące posiadają komfortowy fotelik, jednak niektóre modele nie wymagają zsiadania z wózka inwalidzkiego. Schodołaz kroczący Escalino to typ schodołazu z wygodnym siedziskiem, który świetnie sprawdza się w mieszkaniach, domach, kamienicach, firmach, a także urzędach. Schodołaz Escalino napędzany jest żelowymi akumulatorami, które są bardzo wytrzymałe. Największą zaletą tego urządzenia jest jego niska waga, która wynosi 40 kilogramów. Co więcej, można go rozkładać, dzięki czemu bez problemu może być przechowywany w bagażniku lub mieszkaniu, nawet niewielkim. To fantastyczne urządzenie ma zasięg aż 300 schodów, co jest zależne od obciążenia. Schodołaz Scalino bez problemu pokonuje strome, wąskie schody wykonane z różnych materiałów. Maksymalna waga, jaką może unieść to 100 kilogramów.


więcej »

Schodołaz gąsienicowy Jolly

Schodołazy gąsienicowe to jedne z najbardziej zaawansowanych technicznie schodołazów. Urządzenia tego typu posiadają wbudowany, elektryczny system gąsienic, który umożliwia pokonywane nawet wąskich i krętych schodów. Schodołazy gąsienicowe są niezwykle pomocne w miejscach, w których przebywają osoby niepełnosprawne. Dzięki nim wszyscy, którzy nie są w stanie poruszać się o własnych siłach, codzienne pokonywanie barier architektonicznych stanie się proste i szybkie. Schodołazami gąsienicowymi powinny zainteresować się również wszelkiego rodzaju instytucje, których obowiązkiem jest umożliwienie dostępu do budynku wszystkim osobom, które chcą z niego skorzystać. Mimo rozwiniętego dyskursu związanego z niepełnosprawnością, w dalszym ciągu wszędzie można napotkać ogromne trudności architektoniczne, które uniemożliwiają normalne poruszanie się po miastach i wsiach. Co gorsze, bardzo często bariery te znajdują się również w najbliższym otoczeniu osób niepełnosprawne – w blokach lub ich mieszkaniach.

Schodołaz Jolly

Schodołaz gąsienicowy Jolly to przykład bardzo nowoczesnego schodołaza osobowego. Dzięki niemu można transportować osobę wraz z jej ręcznym wózkiem inwalidzkim krzyżowo składanym. Urządzenie to można stosować nawet na bardzo wąskich schodach, gdzie przeważnie nie zmieści się żadne urządzenie tego typu. Schodołaz Jolly jest niezwykle skrętny – może wykonać zakręt nawet o kącie 90 stopni na spoczniku, którego wymiary wynoszą 100 × 100 centymetrów. Jego ogromnym atutem jest to, że nie wymaga on specjalnej instalacji lub specjalistycznego szkolenia. Obsługa schodołazu Jolly jest naprawdę prosta.


więcej »

Schodołaz gąsienicowy TR93

Schodołazy osobowe to innowacyjne urządzenia, które są niezbędne w wielu miejscach. Dzięki schodołazom osoby niepełnosprawne, które z różnych przyczyn zmuszone są poruszać się przy pomocy wózka inwalidzkiego, mogą sprawniej się poruszać. Tego typu rozwiązania technologiczne są konieczną pomocą wszędzie tam, gdzie bariery architektoniczne nie pozwalają na normalne, godne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych. To wspaniałe rozwiązanie w instytucjach pożytku publicznego, ale również w przestrzeniach prywatnych. Bardzo często zdarza się tak, że w domy osób niepełnosprawnych nie są przystosowane do ich potrzeb, co sprawia im niezwykle dużo problemów. Z pomocą wychodzą twórcy schodołazów, którzy projektują coraz to nowsze urządzenia, spełniając coraz więcej potrzeb swoich użytkowników.

Schodołazy gąsienicowe

 

Schodołazy osobowe dzielą się na dwa główne typy – na schodołazy kroczące oraz schodołazy gąsienicowe. Schodołazy kroczące występują przeważnie w dwóch wersjach. Pierwsza z nich posiada komfortowy fotelik i świetnie sprawdza się w prywatnych mieszkaniach. Druga wersja nie wymaga schodzenia z wózka – aby używać schodołazu wystarczy wjechać na niego wózkiem inwalidzkich (prawie wszystkie modele do niego pasują). Drugi typ jest niezwykle wygodny w miejscach użytku publicznego. Świetnie sprawdza się w kinach, teatrach, szkołach, szpitalach, a także różnych urzędach.


więcej »

Schodołaz gąsienicowy TK100

Wiele osób niepełnosprawnych zmaga się na co dzień z poważnymi problemami, które uniemożliwiają im wygodne funkcjonowanie podczas codziennego życia. Jedną z największych przeszkód są bariery architektoniczne, które w dalszym ciągu nie są likwidowane. Wiele miejsc, w tym także instytucji pożytku publicznego nie jest przystosowana do możliwości wózków inwalidzkich i osób, które dzięki nim się poruszają. Bariery te bardzo często występują nie tylko w miejscach publicznych, ale również w najbliższym otoczeniu, na przykład w mieszkaniach. Jest to niezwykle kłopotliwe, zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i ich opiekunów.

Schodołazy gąsienicowe

Schodołazy gąsienicowe stworzone zostały z myślą o osobach niepełnosprawnych, które nie są w stanie samodzielnie pokonywać różnych barier architektonicznych, na przykład schodów. Większość schodołazów gąsienicowych posiada akumulator i wygodną możliwość sterowania „góra” – „dół”. Schdołazy są w pełni bezpieczne, gdyż posiadają pasy bezpieczeństwa, a wewnątrz urządzenia znajduje się specjalny system gąsienic. Jego obsługa jest prosta i bezpieczna. Z powodzeniem można z niego korzystać w mieszkaniach, a także poza nimi. Świetnie sprawdzają się w przeróżnych instytucjach, umożliwiając tym samym korzystanie z nich osobom niepełnosprawnym. Wszędzie tam, gdzie bariery architektoniczne nie pozwalają osobom poruszającym się przy pomocy wózków inwalidzkich na normalne przemieszczanie się – schodołazy służą pomocą. Jest to podstawowe wyposażenie placówek opieki, a także firm zajmujących się transportem.

Schodołaz TK100

 

Schodołaz gąsienicowy TK100 to niezwykle nowoczesne urządzenie umożliwiające transport osoby niepełnosprawnej wraz z jej wózkiem inwalidzkim. Jest bardzo przydatny zwłaszcza tam, gdzie znajdują się schody. Jego ogromnym atutem jest fakt, że pasuje do niego większość dostępnych na rynku modeli wózków inwalidzkich. Waga urządzenia nie przekracza 55 kilogramów, a jego długość wynosi 1473 milimetry. Prędkość, z jaką pokonuje schody, wynosi około 6,5 metrów na minutę podczas wjazdu oraz około 7,7 metrów na minutę podczas zjazdu. Schodołaz TK100 wyposażony został w nowoczesny, elektromagnetyczny hamulec, który sprawia, że jest on bezpieczny i komfortowy.


więcej »

Nowoczesność i funkcjonalność: schodołaz LG 2030

Schodołazy to nowoczesne urządzenia, które umożliwiają osobom poruszającym się przy pomocy wózków inwalidzkich, wygodniejsze życie. Dzięki schodołazom osoby niepełnosprawne mogą swobodniej się poruszać. Te sprytne maszyny biorą aktywny udział w likwidacji barier architektonicznych, które w dalszym ciągu stanowią sporą przeszkodę w normalnym funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych. Twórcy tych urządzeń z każdym miesiącem ulepszają technologię i proponują nowsze, jeszcze wygodniejsze modele. Jest to niezwykła pomoc nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale również ich opiekunów oraz placówek opieki i firm transportowych.

Schodołazy LG

Schodołazy kroczące LG są niezwykle praktyczne i funkcjonalne. Umożliwiają przemieszczanie wózków inwalidzkich. Urządzenie posiada innowacyjne ramiona, dzięki którym można je dostosować do każdego wózka ręcznego. Schodołaz LG w swoim wyposażeniu posiada siłownik, który umożliwia odpowiednio dostosować środek ciężkości i zmieniać go w dowolnym momencie. Schodołaz LG 2030 waży 58 kilogramów, a maksymalna waga, jaką może unieść to 180 kilogramów. Jego zasięg wynosi 2200 stopni, a maksyma prędkość to 30 stopni na minutę. Minimalna szerokość stopnia, jaki może pokonać schodołaz wynosi 72 centymetry, natomiast długość 114 centymetry. To naprawdę imponujące.

Schodołazy kroczące LG

 

Schodołazy LG to wspaniałe urządzenia, dzięki którym osoby niepełnosprawne mogą swobodnie przemieszczać się w wybrane miejsca, odwiedzając rodzinę, przyjaciół, a także różnego rodzaju instytucje. Warto pamiętać o możliwości skorzystania z dofinansowania, które może wynieść nawet 80%.


więcej »