Schodołaz towarowy LIFTKAR SAL z podnośnikiem

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu osoby niepełnosprawne były skazane albo na nieustanny pobyt we własnym domu, albo na narażanie kręgosłupa swoich bliskich na poważne uszkodzenia. Znoszenie ciężkiego wózka inwalidzkiego wraz z osobą chorą było wielkim obciążeniem. Wynalezienie schodołazów istotnie zmieniło tę sytuację. Dzisiaj chorzy i niepełnosprawni mogą bez trudu pokonać nawet kręte schody na wąskiej klatce schodowej. Bazując na rozwiązaniu stworzonym z myślą o tych, którzy mają problemy z poruszaniem się, stworzono schodołazy towarowe.

 

Schodołaz towarowy to doskonałe urządzenie wspomagające pracę osób zatrudnionych przy transporcie rozmaitych ładunków. LIFTKAR SAL z podnośnikiem to model, który wyróżnia się szerokim zastosowaniem.


więcej »
Schodołaz kroczący krzesełkowy

Schodołaz kroczący krzesełkowy

Czy żyjemy w nowoczesnym kraju? Ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Nie mniej jednak, za jedno z kryteriów poziomu rozwinięcia narodu, można by przyjąć zagęszczenie usprawnień dla niepełnosprawnych. W końcu, duża ilość różnego rodzaju ułatwień dla inwalidów stanowi pewnego rodzaju miernik świadomości społeczeństwa. W krajach dobrze rozwiniętych, niepełnosprawni są w stanie funkcjonować niemal na równym poziomie z resztą ludności.

Czy można tak powiedzieć o Polsce? Nasz kraj, pomimo iż w ostatnim czasie zaczął przywiązywać do kwestii niepełnosprawnych obywateli większą wagę, dalej jest daleko z tyłu w stosunku do Europy zachodniej. Poza największymi miastami i najważniejszymi instytucjami publicznymi, brak udogodnień w sferze barier architektonicznych to norma. Najgorsze jest to, że nawet osobie z opiekunem ciężko jest pokonać niektóre przeszkody. W jaki sposób można sobie poradzić z tym problemem?


więcej »

Schodołaz gąsienicowy Liftkar PTR 130 i Lifkar PTR 160

Osoby niepełnosprawne, które mają trudności z poruszaniem się, często zostają uwięzione we własnych domach. Same nie potrafią opuścić mieszkania, a dla swoich bliskich nie chcą być ciężarem. Pokonywanie schodów z wózkiem inwalidzkim jest bowiem wielkim wyzwaniem i może negatywnie odbić się na kręgosłupie osoby sprawnej. Na szczęście dzisiaj taka sytuacja nie musi mieć miejsca.

 

Dzięki osiągnięciom techniki do dyspozycji osób niepełnosprawnych są dzisiaj schodołazy – urządzenia, za sprawą których wydostanie się z domu przestaje być problemem. Schodołaz gąsienicowy to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą już dłużej tkwić w swoich czterech ścianach.

Idealny w domu...

SCHODOLAZ GASIENICOWY PTR


więcej »

Schodołaz towarowy do bardzo ciężkiej pracy

Schodołaz towarowy do bardzo ciężkiej pracy

 

Kiedy na polskim rynku pojawiły się schodołazy, osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogły odetchnąć. Dzisiaj nie muszą już dłużej tkwić zamknięte w czterech ścianach swoich mieszkań i domów. Z pomocą tych urządzeń oraz przy wsparciu opiekuna mogą bez większego wysiłku pokonać nawet długie i kręte schody. Firmy produkujące tego rodzaju urządzenia postanowiły pójść dalej. Wzorując się na schodołazach dla osób niepełnosprawnych stworzono urządzenia o przeznaczeniu towarowym. Dzięki nim transportować można rozmaite urządzenia i ciężkie ładunki.

 

Schodołaz towarowy LIFTKAR HD 330 to urządzenie, które sprawdzi się w przypadku ciężkiej pracy. Posiada mnóstwo zalet, które sprawiają, że po urządzenie tego typu decyduje się sięgać coraz więcej firm transportowych. Z jego pomocą ciężka i niewygodna do tej pory praca zyskuje całkiem nowe oblicze: nie obciąża już tak mocno kręgosłupa, może być wykonywana szybciej, bez niepotrzebnego wysiłku. Schodołaz transportowy powinien być obecny wszędzie tam, gdzie przewozi się chociażby sprzęt AGD czy pompy ciepła.

 

Jak działają nasze schodołazy towarowe:

schodolazy liftkar hd

 


więcej »