MPK ŁÓDŻ - użytkuje nasz schodoła

Artykół ze strony MPK Łódż:

http://www.mpk.lodz.pl/showarticle.action?article=12119


Jesteśmy jedynym miastem w kraju, które na taką skalę i w tak korzystnej formule zorganizowało przewozy osób niepełnosprawnych. Pod tym względem możemy konkurować z wiodącymi w tym zakresie miastami europejskimi.

img_0923.jpg

img_0924.jpg

img_0929.jpgPrzyjazne wnętrze samochodu do przewozu niepełnosprawnych dzieci
Jeden z pojazdów ZPON został wyposażony w zabawki i inne przedmioty, mające umilić podróż niepełnosprawnym najmłodszym pasażerom. Będą w nim również emitowane przez głośniki piosenki dziecięce. Projekt spotkał się z przychylną opinią psychologów zatrudnionych w szkołach integracyjnych.

img_0931.jpg

img_0932.jpgReklama na szybach samochodów ZPON i nowy schodołaz Wprowadziliśmy do sprzedaży, jako nowy nośnik reklam, szyby w samochodach do przewozu osób niepełnosprawnych.
Powyższe działanie przyczyni się do zwiększenia przychodów z reklamy w Spółce, a ponadto sprawi, że niepełnosprawni pasażerowie będą mogli czuć się bardziej komfortowo podczas korzystania z przewozu (o to między innymi wnioskowali kierowcy i opiekunowie ZPON).
Obecnie nawiązaliśmy współpracę na zasadzie barteru – za udostępnienie powierzchni reklamowej na szybach udało nam się pozyskać dla zakładu nowoczesny schodołaz, który z pewnością podniesie komfort i bezpieczeństwo transportu osób niepełnosprawnych.

PrzyszłośćNa tym nie koniec inwestycji. Planujemy pozyskać kolejne urządzenia typu schodołaz ze względu na bezpieczeństwo i wygodę Klientów, ale także by podnieść komfort pracy naszych kierowców i opiekunów. Ponadto podejmowane są działania zmierzające do zwiększenia liczby taboru, a także pozyskania funduszy na dodatkowe zatrudnienie.

Filmik prezentujący nasz schodołaz w akcji:

FILMIK SANO PT-UNI

 

Jak działają nasze schodołazy kroczące (pt-uni w akcji):

schodolazy liftkar pt

Nasze schodołazy dla niepełnosprawnych polecane są przez muzea, urzędy, kina, teatry.

Schodołaz

http://www.muzeum.naklo.pl/aktualnosc-4563-schodolaz.html

23.07.2014 muzeum
grafika

Od kilku dni jesteśmy w posiadaniu urządzenia pozwalającego osobom niepełnosprawnym na zwiedzanie wszystkich kondygnacji muzeum bez konieczności schodzenia z wózka inwalidzkiego. To tak zwany popularnie „schodołaz” - szybko i bezpiecznie przetransportuje po schodach z  pomocą pracownika muzeum każdego zainteresowanego. Urządzenie od lat sprawdza się zarówno w instytucjach publicznych jak i domach prywatnych. Wszędzie tam gdzie brakuje windy.

Zakup dofinansuje w 80 % Unia Europejska na podstawie „Wniosku o przyznanie pomocy w ramach działania 413. Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów..” i wynikającej z tego Umowy zawartej pomiędzy Muzeum Ziemi Krajeńskiej a Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Filmik prezentujący nasz sprzęt w akcji:

FILMIK SANO PT-UNI