Czym jest schodołaz towarowy?

Czym jest schodołaz towarowy?

Schodołazy towarowe to innowacyjne urządzenia, które pomagają w transporcie ciężkich i niewygodnych przedmiotów. Jak powszechnie wiadomo, transport wielkogabarytowego towaru bardzo często jest skomplikowany i wymaga wielu pracowników. Schodołaz towarowy pozwala w bezpieczny i szybki sposób przewozić towary, także po schodach. Świetnie sprawdza się podczas pracy w magazynach, hurtowniach, a także podczas przewożenia pudeł, paczek, lodówek czy pralek. Ich obsługa jest bardzo prosta – z pewnością każdy sobie z nią poradzi.

Schodołaz towarowy używany – czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy warto inwestować w nowy model i rozważa zakup używanego sprzętu. Nie jest to odpowiednim wyborem ze względu na możliwość skorzystania z dofinansowań na schodołazy towarowe. ZUS przyznaje tego typu pomoc finansową, gdyż jest to prewencja wypadkowa. Chodzi o to, aby pracownicy nie odchodzili zbyt szybko na rentę lub długie zwolnienia L4 po przebytych urazach. Dlatego wniosek ten przede wszystkim ma na celu poprawę bezpieczeństwa w miejscu pracy – i właśnie pod tym kątem powinien być uzupełniany. Warto pamiętać, że do wniosku należy dołączyć odpowiednie załączniki – ich listę znajdą Państwo na naszej stronie internetowej:

 

http://schodolaz.eu/art_cat//ckid,8571/pt,0/title,DOFINANSOWANIE-SCHODOLAZY-TOWAROWE/


więcej »

Likwidacja barier architektonicznych – schodołaz Vimec

Bariery architektoniczne to wszelkie przeszkody, które uniemożliwiają osobom niepełnosprawnym poruszanie się w domu i w miejscach publicznych. Szczególnie kłopotliwe do pokonania przez wózek inwalidzki są schody (zarówno dla osoby na wózku, jak i jego opiekuna, który musi nadwyrężać swój kręgosłup, by przetransportować podopiecznego). Na szczęście, skutecznie pomoże w tym schodołazy gąsienicowe osobowe Vimec.


więcej »
Łazik schodowy – jaki wybrać?

Łazik schodowy – jaki wybrać?

Przedstawiciele branży zajmujących się wielkogabarytowym towarem lub po prostu dużą ilością przedmiotów, które trzeba przenosić z jednego miejsca w drugie, powinni zainteresować się schodołazami towarowymi. Są to innowacyjne urządzenia, dzięki którym przenoszenie ciężkich rzeczy staje się o wiele efektywniejsze i nie wymaga dużego nakładu siły. Co więcej, umożliwiają transportowanie towaru po schodach oraz transportowanie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Są to bardzo wszechstronne i sprytne urządzenia, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 


więcej »

Schodołazy towarowe – filmiki instruktażowe na YouTube

Schodołazy transportowe stają się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak ze względu na to, że stanowią ogromną pomoc podczas transportowania ciężkich rzeczy po schodach. Są to urządzenia wszechstronne, które umożliwiają nie tylko pokonywanie wraz z towarem schodów, ale sprawdzają się także na powierzchniach płaskich. Co więcej, mogą służyć do przewozu osób niepełnosprawnych wszędzie tam, gdzie bariery architektoniczne uniemożliwiają im normalne poruszanie się.


więcej »

Schodołazy towarowe – w jaki sposób ich używać?

Transportery towarowe to profesjonalne urządzenia przeznaczone do przewozu ciężkich i wielkogabarytowych przedmiotów. Zależnie od modelu, można nim przenieść 110 kilogramów, a nawet 330 kilogramów. Wszystko w zależności od Państwa potrzeb. Schodołazy towarowe posiadają specjalny elektryczny system, który umożliwia wchodzenie po schodach transportera. Schodołazy są zwrotne i posiadają uchwyty pozwalające na proste manewrowanie. Mają miejsca przeznaczone do załadowywania i w razie potrzeby przywiązania towaru. Dzięki temu świetnie sprawdza się podczas przewozu oraz transportu po schodach pieców grzewczych, skrzyń, sejfów, sprzętu AGD (pralki, lodówki, itp.), automatów do gier i innych ciężkich towarów. Te nowoczesne urządzenia z pewnością zadowolą potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.


więcej »

Schodołaz towarowy Sano idealnym rozwiązaniem, aby zachować zasady BHP obowiązujące od 1go Maja 2017 roku

Nowe rozporządzenie dotyczące BHP przy ręcznych pracach transportowych

(Czytaj tutaj)


Schodołazy towarowe – szybkie, bezpieczne i wygodne

Schodołazy towarowe to ogromne wsparcie w branżach zajmujących się zatowarowaniem. Te nowoczesne urządzenia umożliwiają transport wielkogabarytowego towaru, co często bywa skomplikowane i trudne w realizacji. Przenoszenie ciężkich przedmiotów jest kłopotliwe zwłaszcza wtedy, gdy trzeba pokonać schody. Schodołazy towarowe świetnie sprawdzają się podczas przewożenia przeróżnych ciężkich pudeł, paczek, a także sprzętu AGD (na przykład lodówek czy pralek). Ogromnym atutem schodołazów jest możliwość obsługi przez jedną osobę. Zadbaj o swoją wygodę i skorzystaj z tego urządzenia jak najszybciej. Z pewnością, sprawi ono, że Twoja praca będzie wydajna i szybka.


więcej »

Schodołazy kroczące jako ogromne wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Ogromną przeszkodą w poruszaniu się osób niepełnosprawnych są różnego rodzaju bariery architektoniczne, zwłaszcza różnorakie nierówności terenu. Najbardziej kłopotliwe są schody, które czasami są barierą wręcz nie do pokonania. Znajdują się w najbliższym otoczeniu osób poruszających się przy pomocy wózków inwalidzkich, nawet w ich mieszkaniach czy miejscu pracy. Z tego właśnie względu warto zakupić schodołaz kroczący, który będzie ogromną pomocą nie tylko w mieszkaniu czy domu, ale również poza nim. Urządzenia te polecane są przez firmy transportowe oraz placówki opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Warto pamiętać, że przy zakupie transporterów można skorzystać z dofinansowania dla osób niepełnosprawnych.


więcej »

Schodołazy dla osób niepełnosprawnych – jakość i gwarancja

Schodołaz elektryczny to urządzenie, które pomaga osobom niepełnosprawnym w poruszaniu się. Osoby, które z powodu różnych urazów, wypadków lub dojrzałego wieku nie są w stanie samodzielnie poruszać się, borykają się na co dzień z wieloma problemami. Główną przyczyną tego, że nie mogą normalnie funkcjonować są bariery architektoniczne, które często uniemożliwiają przemieszczanie się po danym terenie. Zwłaszcza kłopotliwe są schody, które często mogą być po prostu niemożliwe do pokonania. Z myślą o takich sytuacjach stworzono schodołazy dla osób niepełnosprawnych – są to schodołazy gąsienicowe oraz schodołazy kroczące.

 


więcej »

Łatwy i prosty sposób pokonania schodów z ładunkiem

LIFTKAR SAL

ŁATWY, SZYBKI I PROSTY

NIEZWYKLE SZYBKI I LEKKI SCHODOŁAZ ELEKTRYCZNY Z UDŹWIGIEM DO 170 kg.

Brzmi znajomo? Wnoszenie kartonów płytek lub skrzynek napojów jedna po drugiej po schodach, zamiast tego wykonaj profesjonalną pracę od początku: z LIFTKAR SAL. Z elektrycznym schodołazem SANO zakończysz pracę szybciej i łatwiej oraz odciążysz plecy.

LIFTKAR SAL jest tak łatwy w użyciu jak wózek towarowy. Z ta różnicą, że można go szybko i bezpiecznie obsługiwać także na schodach. Wszystko to dzięki mechanizmowi wspinania zasilanemu przez baterię.

Idąc w górę, LIFTKAR sam wspina się wydajnie i precyzyjnie na następny stopień. Schodząc, silnik działa jak hamulec elektrowirowy. Ładunek sunie gładko, cicho i bezpiecznie - nie trzeba naciskać żadnych przycisków. Twoje plecy są bezpieczne, a ryzyko wypadków zminimalizowane.

Duży wybór

LIFTKAR SAL jest dostępny w czterech wersjach. Wybór modeli sprawia, że idealnie nadaje się do zastosowań w przemyśle, handlu i biznesie, a także w szkołach, szpitalach, kuchniach komercyjnych, biurowcach i wielu innych.

Niezależnie od Twoich potrzeb transportowych, The LIFTKAR SAL jest dostępny z odpowiednimi opcjami wyposażenia.

Moc silnika jakiej potrzebujesz

Dostępne są 3 różne moce silnika, które oferują optymalną wydajność wspinania w zależności od wagi ładunku.

110kg - 48 stopni na minutę

140kg - 35 stopni na minutę

170kg - 29 stopni na minutę

Filmik demonstrujący: wnoszenie po schodach mebli


więcej »

Wygodnie i bezpiecznie: wózek ręczny dwukołowy

Przewożenie ciężkich i dużych towarów bardzo często wymaga specjalnego sprzętu. Jest on niezbędny, by transport przebiegał sprawnie i bezpiecznie. Używając wózków lub schodołazów towarowych pracownicy zabezpieczeni są przed przeciążeniami, dzięki czemu każdy magazyn, hurtownia, firma transportowa lub inna placówka zajmująca się zatowarowaniem, jest efektywniejsza działa o wiele bardziej profesjonalnie. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno schodołazy towarowe, jak i wózki ręczne, które są niezwykle pomocne podczas codziennych dostaw towaru. Nowoczesne narzędzia tego typu świetnie sprawdzają się do przewozu sprzętu AGD (np. lodówek, pralek itp.), beczek, kegów z piwem, skrzynek z napojami, kartonów, paczek, kominków, sejfów, kopiarek, automatów vendingowych, automatów do gier i wielu innych.


więcej »

Profesjonalny sprzęt transportowy: wózek ręczny taczkowy

Do transportu wielkogabarytowego używa się przeróżnych wózków i schodołazów. Niezwykle popularnym i przydatnym sprzętem są ręczne wózki towarowe, np. do przewozu galonów z wodą mineralną. Dzięki takiej pomocy sprzętu, pracownicy nie muszą przeciążać swoich kręgosłupów i transport odbywa się sprawnie i bezpiecznie. Budowa wózków jest podobna do budowy innowacyjnych schodołazów, które również znajdziecie Państwo w naszej ofercie. Dzięki ich modułowej budowie można wymieniać w nich każdą, nawet najmniejszą część. Właśnie dlatego wózki służą przez długi czas. Wersje przeznaczone do przewozu towarów mogą transportować beczki, kegi z piwem, kartony, sejfy, sprzęty AGD, kominki, a także automaty do gier i wiele innych.


więcej »

Wózek ręczny transportowy – budowa i zastosowanie

Transport wielkogabarytowych przedmiotów jest niezwykle skomplikowany i bardzo często wymaga pracy wielu pracowników. Ciężkie towary można przewozić za pomocą różnego rodzaju schodołazów i wózków. Przykładem urządzenia, które jest niezwykle pomocne w takich sytuacjach, jest ręczny wózek towarowy występujący w kilku wersjach. Warto pamiętać, że na wszystkie nasze sprzęty dostają Państwo gwarancję – dwuletnią dla osób prywatnych i roczną dla firm. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem firmy SANO na Polskę, dlatego posiadamy dobrze wyposażony serwis, w którym można zakupić nawet najmniejszą część. Dzięki temu nasz sprzęt może być używany przez długi czas. Zapraszamy również na nasz kanał na YouTube, gdzie znajdują się filmy instruktażowe dotyczące naszych urządzeń.

Wózek dwukołowy do wody

Przykładem wózka ręcznego transportowego jest wózek na 7 galonów, który posiada wygodne płozy. Dedykowany jest przewozowi wody mineralnej w dużych ilościach. Warto wiedzieć, że nie posiada on elektrycznego napędu. Modulkar posiada modułową budowę, dzięki czemu swobodnie można wymieniać każdą jego część. Każdy wózek wyposażony jest w specjalne rozkładane półki, na których rozkłada się galony. Półki są bardzo wytrzymałe, a ich kształt dostosowany jest do tego, aby galony z wodą mineralną nie wypadały. Jego dużym atutem jest możliwość złożenia wszystkich półek, dzięki czemu zajmuje on bardzo mało miejsca, np. w samochodzie.

Wózek ręczny transportowy składany

 

Kolejnym modelem, na który warto zwrócić uwagę jest wózek dwukołowy ręczny aluminiowy PISTOL PŁOZY MODULKAR. Jest to ręczny taczkowy wózek dwukołowy, który świetnie sprawdza się podczas codziennych dostaw towaru, np. sprzętu AGD, beczek, kegów z piwem, skrzynek z napojami, kartonów, paczek, kominków, sejfów, koparek, a także automatów vendingowych, automatów do gier oraz wielu innych. W ofercie wózków Modulkar występują 3 modele, których budowa dostosowana jest do potrzeb Klienta. Warto pamiętać, że cena wózka dotyczy tylko wózka – półki należy dokupić osobno.


więcej »

Zapraszamy do zakupów online: schodołazy Allegro

Osoby niepełnosprawne borykają się na co dzień z wieloma trudnościami. Jedną z nich jest pokonywanie barier architektonicznych. Niektóre występują nawet w najbliższym otoczeniu, na przykład w domu. W trosce o osoby, które z różnych powodów nie mogą samodzielnie się poruszać oraz ich opiekunów, stworzyliśmy nasz sklep. Teraz nasze produkty są dostępne także w sklepach internetowych – schodołazy Allegro – mamy nadzieję, że zakup naszego sprzętu będzie jeszcze prostszy.

Schodołazy Allegro – w trosce o wygodę naszych Klientów

 

Zakup sprzętu przez Allegro jest równie bezpieczny, jak bezpośrednio z naszego sklepu. Zdarza się, że jest nawet prostszy, gdyż interfejs tej strony jest niezwykle przyjazny i bardzo prosty w obsłudze. Na naszej stronie na Allegro znajdziecie Państwo niemalże wszystkie nasze produkty – schodołazy osobowe, schodołazy towarowe, podnośniki ręczne, wózki oraz wszelkie niezbędne akcesoria dedykowane naszemu sprzętowi. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu – Schodołazy Allegro znajdującego się pod następującym linkiem: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=25319143


więcej »

Schodołaz OLX – jesteśmy dla Ciebie!

Schodołazy towarowe to niezwykle przydatne urządzenia, dzięki którym transport towaru jest prosty i bezpieczny. Urządzenia te świetnie sprawdzają się zarówno w branżach zajmujących się zatowarowaniem, jak i podczas zwykłych przeprowadzek. Jest to nowoczesny sprzęt, dzięki któremu praca w magazynie czy hurtowni jest o wiele łatwiejsza. Dostępna jest już nowa forma sprzedaży – nasze schodołazy towarowe na OLX. Mamy nadzieje, że dzięki temu zakup naszych urządzeń będzie jeszcze łatwiejszy.

Schodołaz towarowy cena

 

Cena schodołazów towarowych wacha się od 13060,14 złotych brutto za schodołaz towarowy na galony SALL110 ERGO LIFTKAR SANO (na 6 galonów) do 23247,00 złotych brutto za niezwykle profesjonalny schodołaz towarowy LIFTKAR SANO SAL HD 330 FOLD DOLLY. Warto jednak pamiętać, że podczas zakupu schodołazu, można skorzystać z dofinansowania na schodołazy towarowe. Na naszej stronie znajdą Państwo wniosek, który należy wypełnić, a także instrukcję, która będzie pomocna podczas jego uzupełniania. Głównym błędem wnioskodawców jest niestosowanie się do instrukcji, która wskazuje, w jaki sposób należy go wypełnić. Przydatną informacją jest także to, że ubiegający się o dofinansowanie nie może w żadnym wypadku zalegać ze swoimi składkami ZUS. Wniosek wysyła się do Warszawy – jego celem nie jest zakup urządzenia, ale poprawa bezpieczeństwa w pracy. Wraz z wnioskiem trzeba złożyć następujące załączniki: oficjalna oferta od nas, faktura pro forma na sprzęt (my wystawiamy), certyfikat CE na sprzęt (my wystawiamy) oraz dokumenty Państwa firmy. Do wniosku mogą zostać załączone dokumenty potwierdzające ogólny stan bezpieczeństwa i higieny pracy oraz dokumenty zawierające zalecenia w szczególności ekspertyzy przeprowadzone przez specjalistów.


więcej »

Wózek schodowy kroczący

Wózek schodowy kroczący należy do urządzeń, które umożliwiają transport po schodach. Jest to profesjonalne urządzenie, które pomaga osobom niepełnosprawnym w życiu codziennym. Inne modele wózków świetnie sprawdzają się podczas transportowania ciężkich towarów i przedmiotów, wiec idealnie pasują do pracy w magazynach, hurtowniach i wszystkich miejscach wymagających przewożenia ciężkich towarów. To właśnie wózki schodowe pomagają pokonywać bariery architektoniczne, które w dalszym ciągu można spotkać na każdym kroku. Schodołazy osobowe stanowią niezwykłą pomoc nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale również dla ich opiekunów oraz firm transportowych.


więcej »

Jaka jest cena za wózek transportowy schodowy?

Wózek transportowy schodowy to fantastyczne urządzenie, które pomaga osobom niepełnosprawnym pokonywać bariery architektoniczne. Dzięki niemu życie osób, które z różnych przyczyn zmuszone są do poruszania się za pomocą wózka inwalidzkiego, jest o wiele bardziej komfortowe. Wózek transportowy schodowy to świetne rozwiązanie również dla opiekunów oraz firm przewozowych – koniec z nadwyrężaniem kręgosłupa. Wszędzie tam, gdzie osoby niepełnosprawne nie mogą normalnie się poruszać, warto kupić wózek transportowy, zwłaszcza, że istnieje możliwość skorzystania z dofinansowań na taki sprzęt.


więcej »

Co to jest schodołaz transportowy?

Schodołazy transportowe to niezwykle nowoczesne i sprytne urządzenia, które pomagają w pokonywaniu wielu barier osobom niepełnosprawnym. Schodołazy transportowe dzielą się na schodołazy osobowe oraz schodołazy towarowe. Pierwsze z nich dostępne są w wersji z krzesełkiem oraz bez (wjeżdża się na nie tyłem wózkiem inwalidzkim). Schodołazy towarowe świetnie sprawdzają się nie tylko podczas transportu osób niepełnosprawnych, ale również podczas przewożenia ciężkich towarów i przedmiotów (zwłaszcza po schodach). Zarówno schodołazy osobowe, jak i towarowe są skonstruowane w bardzo prosty sposób, tak by ich obsługa była prosta i całkowicie bezpieczna.


więcej »

Wózki do transportu po schodach

Opiekunowie osób niepełnosprawnych niejednokrotnie muszą narażać swoje zdrowie, zwłaszcza kręgosłupa, aby pomagać osobom zmuszonym poruszać się przy pomocy wózków inwalidzkich. Z tego względu warto, by placówki pomocy osobom niepełnosprawnym były wyposażone w odpowiedni sprzęt, który jest niezwykle pomocny i z pewnością zapewnia większy komfort pracy opiekunów i życia osób niepełnosprawnych. Przenoszenie osób o ograniczonych funkcjach ruchowych jest bardzo trudne, zwłaszcza gdy trzeba pokonać schody. Z myślą o takich sytuacjach stworzono specjalne wózki do transportu po schodach nazywane schodołazami. To świetne rozwiązanie nie tylko do transportowania osób niepełnosprawnych wraz z ich wózkami, ale również ciężkich towarów oraz sprzętów AGD.


więcej »

Zasady działania schodołazu elektrycznego

Osoby niepełnosprawne zmagają się na co dzień z wieloma problemami. Jednym z nich są bariery architektoniczne, które niestety można napotkać w większości miejsc. Co więcej, występują one również w najbliższym otoczeniu osób niepełnosprawnych, na przykład w ich mieszkaniach. Z myślą o pomocy w przekraczaniu tych barier stworzono schodołazy elektryczne. Są to transportery schodowe ze wbudowanym silnikiem elektrycznym. Zapewnia on pełne bezpieczeństwo i profesjonalizm działania. Schodołazy są wytrzymałe i świetnie spełniają swoje wszystkie zadania – są ogromną pomocą nie tylko dla osób poruszających się przy pomocy wózków inwalidzkich, ale również ich opiekunów oraz firm przewozowych.


więcej »

Gąsienicowy schodołaz towarowy, a kroczący schodołaz towarowy. Różnice. Zalety i wady

Schodołazy to bardzo profesjonalne urządzenia, które powstały z myślą o niesieniu pomocy osobom niepełnosprawnym. Na rynku dostępne są schodołazy osobowe oraz schodołazy towarowe. Te drugie są niezwykle wielofunkcyjne, gdyż można je wykorzystywać również w magazynach, hurtowniach oraz innych miejscach, gdzie wykonuje się przewóz ciężkich przedmiotów lub towarów. Wiele osób może się zastanawiać, jakie są różnice między poszczególnymi schodołazami – mamy nadzieję, że tekst ten rozwieje Państwa wątpliwości.


więcej »

Zamiast drogiej windy towarowej. Kup schodołaz towarowy

Likwidacja barier architektonicznych jest niezwykle istotna, gdyż jedynie dzięki niej osoby poruszające się przy pomocy wózków inwalidzkich mogą normalnie funkcjonować. Niestety w dalszym ciągu wiele budynków nie jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, co przysparza im wielu problemów w codziennym życiu. Problem dotyczy zarówno przestrzeni użytku publicznego, jak i najbliższego otoczenia, czyli ich własnego domu. W celu likwidacji barier architektonicznych bardzo często umieszcza się w budynkach windy towarowe, jednak są one bardzo drogie. Świetnym rozwiązaniem, które jest o wiele tańsze są schodołazy towarowe. Urządzenia te są równie profesjonalne i niezwykle pomocne między innymi dla osób niepełnosprawnych.


więcej »

Schodołazy – dofinansowania z PFRON oraz MOPS

1. Schodołazy – dofinansowania z PFRON oraz MOPS

Schodołazy są urządzeniami, do których dostęp powinny posiadać osoby niepełnosprawne. Jednak bardzo często są one nieosiągalne z przyczyn finansowych. Z tego względu bardzo ważne jest, aby zorientować się w dofinansowaniu likwidacji barier w komunikowaniu się oraz barier technicznych. Dzięki temu udogodnieniu nawet mniej zamożne osoby oraz instytucje mogą dokonać zakupu schodołaza i zaoferować osobom niepełnosprawnym komfortowe, bezpieczne i lepsze życie.

 


więcej »

Transport publiczny a osoby niepełnosprawne

Osoby niepełnosprawne bardzo często pozbawione są możliwości realizacji podstawowych potrzeb i marzeń jak, chociażby swobodnego poruszania. Zdarza się, że osoby o ograniczonej sposobności poruszania się, nie są w stanie samodzielnie podróżować, gdyż większość przewoźników nie dostosowuje środków transportu do ich potrzeb. Mimo iż zmiany związane z wprowadzaniem udogodnień następują, w dalszym ciągu istnieje wiele braków w tym zakresie.


więcej »

Czy lokale wyborcze są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych?

Udział w wyborach to prawo każdego obywatela. Zdarza się jednak, że lokale, w których odbywają się wybory, nie są odpowiednio przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mimo iż istnieje wiele sposób umożliwiających głosowanie „zdalne”, większość osób niepełnosprawnych chce głosować osobiście, stawiając się w lokalach wyborczych.


więcej »

Jak wnieść osobę niepełnosprawną po schodach?

Wszystkie osoby, które opiekują się niepełnosprawnymi, zmagają się na co dzień z poważnymi trudnościami. Zdarza się bowiem, że opieka nad osobą, która nie jest w stanie samodzielnie się poruszać, wymaga ogromnej siły fizycznej opiekuna. Na szczęście na rynku istnieje wiele urządzeń, które pomagają w tego typu sytuacjach, zapewniając komfort zarówno osobie niepełnosprawnej, jak i tej, która się o nią troszczy.


więcej »

Gwarancja na schodołazy osobowe

Schodołazy osobowe to bardzo często niezbędne urządzenia, które wspomagają osoby niepełnosprawne w poruszaniu się po nierównych powierzchniach. Największą zaletą transporterów schodowych jest to, że dopasowują się do każdego rodzaju schodów. Umożliwiają zatem wprowadzenie znacznego udogodnienia bez większych remontów czy zmian w architekturze mieszkania. Schodołazy osobowe pozwalają na przemieszczanie się zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i poza nimi. Produkt ten z pewnością zainteresuje osoby o ograniczonych możliwościach ruchu, opiekunów osób niepełnosprawnych oraz placówki pomagające wspomnianym osobom.


więcej »

Niezawodność schodołazów osobowych i towarowych

Osoby niepełnosprawne bardzo często odczuwają dyskomfort związany z poruszaniem się po nieprzystosowanych do ich potrzeb lokalach. Główną barierą, z którą muszą sobie radzić to wszelkie pochyłości podłoża, a zwłaszcza schody. Schodołazy osobowe zostały stworzone z myślą o umożliwieniu osobom o ograniczonych możliwościach motorycznych, bezpiecznego poruszania się. Interesującym przyrządem są również transportery towarowe, który umożliwiają sprawne transportowanie paczek wielkogabarytowych. Oba te urządzenia zbudowane są z materiałów o wysokiej jakości, dzięki czemu ich wytrzymałość jest bardzo wysoka.


więcej »

Transporter schodowy dla niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne ruchowo oraz ich opiekunowie spotykają się z trudnościami z poruszaniem w większości miejsc. Problem dotyczy nie tylko nieprzystosowanych przestrzeni publicznych, w których co chwilę można spotkać nieprzyjazną architekturę. Równie trudne do poruszania się są przestrzenie prywatne, czyli te, w których osoby niepełnosprawne spędzają najwięcej czasu.

Tu znajdziesz: transporter schodowy z krzesełkiem

 


więcej »

Jak osoba niepełnosprawna może pokonywać bariery architektoniczne?

Osoby dotknięte niepełnosprawnością ruchową mają znacznie obniżone funkcje motoryczne ciała. Często wiąże się to z różnorodnymi uszkodzeniami kończyn lub innymi dolegliwościami związanymi na przykład z wiekiem. Osoby, które nie są w stanie samodzielnie poruszać się, wymagają specjalistycznej opieki. W dalszym ciągu wiele miejsc nie jest odpowiednio przystosowanych do tego, aby każdy mógł się po nich swobodnie poruszać, bez względu na posiadane schorzenia. Aby zmniejszyć poczucie dyskomfortu osób o niższym poziomie sprawności ruchowej, wynikającego z trudności poruszania się, warto wypróbować technologiczne ułatwienia.


więcej »

Jak ułatwić wnoszenie po schodach osób z ograniczonymi możliwościami samodzielnego poruszania się?

Największymi barierami, z którymi spotykają się osoby niepełnosprawne lub te, dla których poruszanie się jest kłopotliwe, są wszelkie nierówności powierzchni, a zwłaszcza schody. Na rynku istnieje wiele pomocnych rozwiązań, które ułatwiają pokonywanie tego typu utrudnień. Najlepszym przykładem są schodołazy osobowe, które sprawiają, że schody przestają ograniczać przemieszczanie się. Największą zaletą schodołazów jest to, że można je dopasowywać do każdego rodzaju schodów.


więcej »

Elektryczny schodołaz osobowy

LIFTKAR PT Bezpieczeństwo na schodach. Łatwość obsługi.

Jakość życia to korzystanie z niego pełnią, razem.

Istnieje wiele powodów, dzięki którym osoba nie może samodzielnie poruszać się na schodach tymczasowo lub na stałe. Dla osób potrzebujących pomocy, Sano oferuje elektryczne schodołazy, które są łatwe w użyciu, bezpieczne i mogą być obsługiwane bez nadmiernego wysiłku.

Niezawodność wewnątrz i na zewnątrz

Piwnica, parter, pierwsze piętro, ogród - z elektryczny schodołaz osobowy LIFTKAR PT można odzyskać cały dom z powrotem. I więcej: wyjście do gabinetu lekarskiego lub na poczte, podróż samochodem w odwiedziny przyjaciół i krewnych, podróże samolotem lub pociągiem, chodzenie do teatru i na wystawy - wszystko staje się ponownie dużo łatwiejsze.

Wydajny akumulator, przenośna ładowarka (dostępna jako wyposażenie dodatkowe) i szybko-wymienna bateria zapewnia gotowość LIFTKAR  PT do działania w każdej chwili.

Specjalne rozwiązania dla specjalnych wymagań:

LIFTKAR PT S, PT Outdoor, PT Fold:

Schodołazy elektryczne z zintegrowanym siedziskiem.

LIFTKAR PT Plus, PT Adapt, PT Uni:

 

Schodołazy elektryczne do stosowania z wózkiem inwalidzkim.


więcej »
Schodołaz gąsienicowy SANO LIFTKAR PTR

Schodołaz gąsienicowy SANO LIFTKAR PTR

Liftkar PTR to schodołaz gąsienicowy, który pomaga bezpiecznie pokonywać schody osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

 


więcej »

TRANSPORTER CIĘŻKICH ŁADUNKÓW PO SCHODACH

TRANSPORTER CIĘŻKICH ŁADUNKÓW PO SCHODACH DO 330 KG Ciężkie ładunki to trudne ładunki. Zwłaszcza w transporcie w górę i w dół po schodach. To naprawdę duże obciążenie dla pleców i stawów. Istnieje duże ryzyko wypadków. Czasami potrzebne są  dwie lub nawet trzy osoby by wykonać daną pracę. Z LIFTKAR HD można transportować ciężkie ładunki szybko i bezpiecznie w górę i w dół po schodach.

 

 

Od ciężkich kotłów i sprzętu AGD aż po obszerne rolki linoleum – Ze schodołazem elektrycznym LIFTKAR HD rzetelnie, szybko i łatwo poradzisz sobie z problemem transportu. Schodołaz towarowy Sano jest idealny do stosowania w firmach transportowych i logistycznych, handlu detalicznym i hurtowym oraz przemyśle.

 

Sercem LIFTKAR HD jest doskonale wyważona podstawa jezdna z dwoma ustawieniami prędkości oraz trybami pracy ciągłej lub przerywanej. System hamulcowy uruchamiany przy krawędzi stopnia gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

 

 

Seria LIFTKAR HD jest przeznaczona dla ładunków do 330 kg. Modułowy asortyment produktu umożliwia wybór odpowiedniego schodołazu do twoich potrzeb:


więcej »

Problem przy przeprowadzkach. Mamy rozwiązanie. Ułatwiamy wnoszenie po schodach. Elektryczne wózki schodowe.

Na polskim rynku działa obecnie coraz więcej firm przeprowadzkowych. Oferują one nie tylko przewóz mebli, ale również ich załadowanie do samochodu, a następnie wniesienie do nowego domu czy mieszkania. Nieraz wiąże się to z koniecznością pokonania niemałej liczby schodów. Trudno to zrobić, niosąc duży i ciężki mebel. Sprawę można sobie jednak ułatwić, sięgając po schodołaz do przeprowadzek.


więcej »

Wkłady kominkowe problematyczne w dźwiganiu po schodach. Rozwiązanie elektryczne wózki schodowe

Transport ciężkich przedmiotów, do których zalicza się między innymi wkłady kominkowe, może nastręcza naprawdę wielkich trudności. Przenoszenie takich przedmiotów po schodach wymaga ogromnej siły i jednocześnie odrobiny zręczności. I nawet wtedy mogą pojawić się problemy. O wiele lepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po schodołazy, które sprawdzają się podczas transportu takich przedmiotów idealnie.

Historia elektrycznych wózków schodowych zaczęła się od urządzeń przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Z uwagi na trudności z poruszaniem się nie były one w stanie pokonać schodów w domu czy obiektach użyteczności publicznej. Wynalezienie schodołazów sprawiło, że osoby z niepełnosprawnością ruchową nie musiały dłużej zamykać się w domu. Dzisiaj schodołazy znajdują zastosowanie również podczas transportu najróżniejszych przedmiotów o dużych rozmiarach.


więcej »

Wózki z napędem elektrycznym do przewozu pomp ciepła, kotłów CO2 po schodach

Transport dużych i ciężkich przedmiotów – takich jak na przykład pompy ciepła i kotły CO2 – to naprawdę wielkie wyzwanie. Zazwyczaj wejście do kotłowni lub piwnicy nie jest zbyt komfortowe. Wąskie klatki schodowe, strome schody, do tego ciężki ładunek w dłoniach. Wszystko to sprawia, że przydałoby się bez wątpienia jakieś ułatwienie, które sprawiłoby, że praca stałaby się prostsza i szybsza. Rozwiązaniem okazują się być w tym przypadku schodołazy.

Schodołazy to urządzenia, które powstały z myślą o osobach niepełnosprawnych. To właśnie one sprawiły, że ci, którzy nie mogli samodzielnie się poruszać, nie musieli już zamykać się w czterech ścianach swoich domów. Z pomocą schodołazu pokonanie schodów stało się bowiem naprawdę proste i szybkie. Z czasem schodołazy zaczęły być wykorzystywane do transportu towarów. Dzisiaj z ich pomocą można bezpiecznie przewieźć również pompy ciepła oraz kotły do centralnego ogrzewania.


więcej »

Elektryczny wózek schodowy do transportu: cykliniarek, agd, butli z gazem, kserokopiarek, beczek, drzwi, skrzynek. (nośnośd od 110 do 170kg).

Każdy, komu przyszło pracować jako dostawca doskonale wie, jak ciężka jest to praca. Wniesienie po schodach skrzynek z warzywami, sprzętu AGD, butli z gazem czy takich urządzeń, jak kserokopiarki wymaga naprawdę wiele siły. Jednocześnie jest to zadanie bardzo obciążające dla organizmu i niekorzystnie odbijające się na kondycji kręgosłupa. Wiele osób zastanawia się, czy problem dźwigania ciężkich przedmiotów można w pracy tego rodzaju w jakiś sposób zlikwidować. Okazuje się, że tak. Wystarczy postawić na schodołaz.

 

Schodołazy to urządzenia, które stworzono z myślą o osobach niepełnosprawnych. Ich trudności z poruszaniem się sprawiły, że niezbędne okazało się wynalezienie czegoś, co usprawni pokonywanie schodów i sprawi, że nie będzie ono wymagało tak wiele wysiłku. Dzisiaj schodołazy to także urządzenia przydatne w firmach transportowych, które chcą dbać o kondycję i zdrowie swoich pracowników.


więcej »

Jak wjechać po schodach z sejfami lub kasami pancernymi?

W wielu branżach pracownicy muszą radzić sobie z wnoszeniem nawet na kilka pięter naprawdę ciężkich ładunków. Nie inaczej jest w przypadku osób, które pracują jako dostawy oraz monterzy sejfów i kas pancernych. Z racji swojej budowy są to naprawdę ciężkie elementy wyposażenia banków i pomieszczeń biurowych. Ich dostarczenie pod wskazany adres może nieraz zająć naprawdę dużo czasu. Pojawia się więc pytaniem czy można sobie jakoś z tym poradzić. Odpowiedź brzmi: tak.

 

 

Rozwiązaniem dla osób, które zajmują się dostarczaniem tak ciężkich ładunków, jak kasy pancerne oraz sejfy są schodołazy. Urządzenia te większości z nas kojarzą się ze wsparciem osób niepełnosprawnych. W istotnie powstały one jako pomoc dla tych, którzy z racji rozmaitych defektów nie są w stanie samodzielnie się poruszać. Z czasem schodołazy zaczęły być wykorzystywane również w transporcie towarów i sprawdzają się w tym do dzisiaj doskonale.


więcej »

Schodołaz gąsienicowy dla osób niepełnosprawnych na nierówne schody

Osoby niepełnosprawne muszą borykać się z licznymi problemami. Wśród tych, które uznać można za jedne z najbardziej istotnych, znajdują się trudności z poruszaniem. Znaczna część osób, które dotknęła jakaś niepełnosprawność, niemalże w ogóle nie wychodzi z domu. Samodzielnie nie są w stanie się z niego wydostać, a znoszenie i wnoszenie wózka inwalidzkiego jest dla bliskich zbyt dużym obciążeniem. Pojawia się pytanie, czy osoby te skazane są na takie funkcjonowanie. Odpowiedź jest jednoznaczna: nie.

Rozwiązaniem, które osobom niepełnosprawnym może ułatwić życie jest bez wątpienia schodołaz. Są to stosunkowo proste urządzenia, które w przypadku trudności z poruszaniem sprawdzają się wręcz idealnie. Sięgnąć mogą po nie wszyscy ci, dla których opuszczenie własnego domu to naprawdę wielkie wyzwanie.


więcej »

Schodołaz z ręcznym podnośnikiem. Sam załadujesz i rozładujesz samochód. Dodatkowo w pojedynkę wwieziesz po schodach.

Schodołazy to urządzenia, które stosowane coraz przez Polaków coraz częściej. Pojawiły się jako wielkie udogodnienie dla osób chorych i niepełnosprawnych, które w sposób samodzielny nie były w stanie się poruszać. Dzięki schodołazom nie były skazane na nieustanne przebywanie w domu. Dzisiaj schodołazy to również nowoczesne urządzenia, które okazują się przydatne wówczas, kiedy trzeba załadować samochód albo wwieźć coś po schodach. Dzięki nim praca jest lekka, szybka i naprawdę przyjemna. Na rynku można znaleźć również schodołazy z podnośnikiem.


więcej »

Urządzenia ułatwiające wnoszenie po schodach

Konieczność wniesienia ciężkich i dużych przedmiotów po schodach to nie lada wyzwanie. Doskonałym ułatwieniem okazują się być w tym wypadku schodołazy, które większość z nas kojarzy jako urządzenia pomocne dla osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się. Posiadają one wiele zalet, które sprawiają, że idealnie sprawdzają się także w transporcie. Poznajmy schodołazy chociaż odrobinę bliżej.


więcej »

Schodołaz z windą, czyli jak załadować i rozładować samochód dostawczy.

Schodołazy to urządzenia, których większość z nas w ogóle nie kojarzy. Ci, którzy je znają, sądzą, że przeznaczone są one tylko i wyłącznie do pomocy osobom niepełnosprawnym oraz tym, które z różnego powodu nie mogą przemieszczać się samodzielnie. Tymczasem okazuje się, że schodołazy idealnie sprawdzają się również w przypadku załadunku oraz rozładunku samochodów dostawczych.


więcej »

Lekki wózek ręczny do transportu galonów z wodą (na 7galonów)

Osoby, które zatrudnione są przy transporcie różnego rodzaju towarów, nieraz narzekają na to, że przenoszenie kolejnych ciężarów jest naprawdę trudne. Nie tylko wymaga ogromnej siły, ale również bardzo niekorzystnie wpływa na kondycję kręgosłupa oraz stawów. Rozwiązaniem tego problemu okazują się być wózki ręczne. Z ich pomocą przenieść można między innymi galony z wodą.


więcej »

Podnośnik ręczny, który idealnie sprawdzi się przy załadunku i rozładunku samochodu

Załadowanie i rozładowanie samochodu to nieraz naprawdę ciężka praca fizyczna. Wszystko uzależnione jest oczywiście od tego, jak duży ładunek mamy. Nieraz pojawia się też konieczność zniesienia go po schodach – to także nie lada wyzwanie,. Na szczęście prace tego rodzaju można sobie istotnie ułatwić. Wystarczy sięgnąć po ręczne podnośniki, które wykonane są tak, aby praca była naprawdę prosta.


więcej »

Wysokiej jakości ręczne wózki aluminiowe

Transport różnego rodzaju ładunków wymaga odpowiedniej siły. Bardzo często może negatywnie odbijać się na kondycji kręgosłupa, stawów i mięśni. Warto więc zrobić wszystko, aby tak się nie stało. Rozwiązaniem okazuje się być kupno różnego rodzaju wózków ręcznych, które wykonane zostały z wysokiej jakości aluminium. Doskonałe usprawniają one proces transportu naprawdę ciężkich ładunków, ułatwiając pracę i czyniąc ją o wiele szybszą.


więcej »

Prosty tani schodołaz elektryczny o nośności do 310 kilogramów

Schodołazy to urządzenia, które większości z nas kojarzą się z osobami starszymi, niepełnosprawnymi i chorymi. To właśnie dzięki ich pomocy przemieszczanie się i pokonywanie barier architektonicznych nie sprawia trudności. Warto jednak wiedzieć, że maszyny te można wykorzystywać również do transportu towarów. Towarowe schodołazy elektryczne to naprawdę dobre rozwiązanie, które pozwala istotnie ułatwić sobie pracę.

 


więcej »

Najlepszy schodołaz do transportu AGD i kserokopiarek po schodach

Większość osób jest przekonanych, że schodołazy to urządzenia przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób mających problemy z poruszaniem się. Pomagają one w pokonaniu barier architektonicznych i sprawiają, że ci, którzy nie potrafią samodzielnie się przemieszczać, nie muszą przebywać tylko i wyłącznie w domu. Okazuje się jednak, że schodołazy to coś znacznie więcej. Dzisiaj można zakupić urządzenia tego rodzaju, które przeznaczone są do transportu sprzętu AGD oraz kserokopiarek. Najlepsze są te, które wyposażono w specjalny podnośnik.

 


więcej »

Elektryczny schodołaz do transportu galonów z wodą

Większości z nas schodołazy kojarzą się przede wszystkim z udogodnieniami dla osób starszych i niepełnosprawnych. Pomagają one w przemieszczaniu się i sprawiają, że ci, którzy mają trudności z poruszaniem się nie muszą zamykać się w czterech ścianach swojego domu czy mieszkania. Okazuje się jednak, że schodołazy pomagają także w transporcie ładunków. Przykładem są modele, które stworzono z myślą i przewożeniu galonów z wodą.

 


więcej »

Schodołaz – idealne rozwiązanie na odbiór budynku

Coraz więcej słyszy się o konieczności dostosowywania budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym względzie stajemy się coraz bardziej świadomym społeczeństwem, który nie pomija już osób chorych czy mających trudności z poruszaniem się. Jednak wykonanie windy to droga inwestycja. O wiele lepszym rozwiązaniem są schodołazy, które zaczynają zdobywać coraz większą popularność. Oto jeden ze schodołazów najczęściej wybierany przez firmy projektowe oraz budowlane.

schodołaz na odbiór budowlany


więcej »

Schodołaz przydatny przy przewozie osób chorych

Chorzy i niepełnosprawni nie chcą spędzić całego swojego życia w czterech ścianach. Jednocześnie nieraz po prostu muszą wyjść z domu: do lekarza, urzędu. Taka wyprawa często okazuje się niemożliwa z uwagi na bariery architektoniczne, które należy pokonać. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest kupno schodołazu – urządzenia, które sprawia, że schody przestają być problemem. Tu znajdziesz idelany schodołaz do transportu osób starszych lub niepełnosprawnych. Jest to produkt najczęściej wybierany przez karetki oraz transport osób.

NASZ SCHODOŁAZ UŻYTKUJE MPK ŁÓDŹ - (tu czytaj)


więcej »

Schodołazy dla osób starszych i niepełnosprawnych

Osoby w wieku podeszłym oraz te, które dotknięte zostały różnego rodzaju niepełnosprawnością nie chcą spędzać całych dni tylko w domu. Wyjście poza własne cztery ściany to dla nich naprawdę autentyczna przyjemność. Niestety, polskie budynki, chodniki i ulice bardzo często nie są dostosowane do ich potrzeb i możliwości. Bariery architektoniczne stają się nie do pokonania. Rozwiązanie są schodołazy, które diametralnie zmieniają sytuację.


więcej »

Jak dostosować szkoły i urzędy dla osób niepełnosprawnych?

Osoby niepełnosprawne nie mają łatwo. Muszą codziennie radzić sobie z własną niepełnosprawnością, która nakłada szereg ograniczeń. Do tego dochodzą bariery architektoniczne, które napotykane są niemalże na każdym kroku. Nie chodzi tutaj tylko o zbyt wysokie krawężniki, które utrudniają wejście do autobusu, ale również brak wind, podjazdów czy podjazdy źle wyprofilowane. Tak wyglądają często zarówno polskie szkoły, jak i urzędy. Na szczęście, istnieje rozwiązanie, z którym sytuacja ta może ulec drastycznej zmianie. Są nim schodołazy.


więcej »

Schodołazy kroczące idealne rozwiązanie na schody zabiegowe lub kręcone

Schody to dla wielu osób niepełnosprawnych bariera nie do pokonania. Sprawia to, że wyjście z domu staje się ogromnym wyzwaniem. Większość osób nie mogących poruszać się samodzielnie nie decyduje się na opuszczanie swoich bezpiecznych czterech ścian. Tymczasem istnieje rozwiązanie, które skutecznie pomaga uporać się z tym problemem. Są nim schodołazy, które radzą sobie nawet ze schodami zabiegowymi oraz kręconymi.


więcej »

Rodzaje schodołazów kroczących

Osoby niepełnosprawne każdego dnia muszą borykać się z trudnościami z przemieszczaniem się. Największą trudność sprawia pokonanie schodów, które nieraz są bardzo strome, kręte, a klatka schodowa – naprawdę wąska. Dobrym rozwiązaniem są schodołazy, które sprawiają, że schody przestają być problemem.


więcej »

Pierwsze schodołazy z takim udźwigiem (udźwig 160kg)

Osoby niepełnosprawne codziennie borykają się z szeregiem trudności. Pokonanie schodów jest jedną z tych największych. Jak poradzić sobie nawet z kilkoma stopniami, kiedy zrobienie nawet dwóch kroków jest niemożliwe. Rozwiązaniem okazują się być schodołazy. Jeszcze nie tak dawno na rynku dostępne były tylko te o udźwigu dochodzącym do 130 kilogramów. Dzisiaj kupić można również takie, których udźwig wynosi 160 kilogramów.


więcej »

Miejsca użyteczności publicznej dostępne dla niepełnosprawnych

Prawdziwą bolączką polskich miejsc użyteczności publicznej jest fakt istnienia szeregu barier architektonicznych. Zbyt strome podjazdy albo w ogóle ich brak, wysokie progi w wąskich drzwiach czy brak windy to tylko niektóre przykłady tego, z czym muszą borykać się osoby niepełnosprawne. Rozwiązaniem, które pomaga uporać się przynajmniej ze schodami są schodołazy, w które warto się zaopatrzyć.


więcej »

Dom przyjazny dla niepełnosprawnych dzięki schodołazom firmy Liftkar Sano

Osoba niepełnosprawna to nie tylko konieczność zapewnienia jej należytej opieki, ale również umożliwienie przemieszczania się po domu. Kiedy dom jest parterowy, problemem mogą okazać się jedynie zbyt wąskie drzwi czy śliskie kafelki na łazienkowej podłodze. Gdy jednak mamy w domu schody lub mieszkamy na drugim czy trzecim piętrze w bloku, pokonanie schodów może stać się prawdziwym wyzwaniem. Rozwiązaniem w tym wypadku okazują się być schodołazy liftkar sano.


więcej »

Likwidacja barier architektonicznych przy pomocy schodołazu dla osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne codziennie borykają się z szeregiem trudności: bariery architektoniczne sprawiają, że dostanie się do urzędu czy innego budynku użyteczności publicznej staje się potężnym wyzwaniem. Rozwiązaniem okazują się być schodołazy dla niepełnosprawnych, które w szybki i prosty sposób potrafią uporać się nawet z bardzo krętymi schodami.


więcej »

Idealny schodołaz do vendingu

Posiadasz firmę transportową? Świadczysz usługi transportowe i nie chciałbyś się ograniczać do wyłącznie małych gabarytów? Czymkolwiek się zajmujesz, a w pracy swojej zajmujesz się przenoszeniem ciężkich i dużych gabarytowo przedmiotów, z pewnością powinieneś poważnie zastanowić się nad zainwestowaniem w bardzo nowoczesny sprzęt, który sprawi, że przestaną istnieć jakiekolwiek bariery w przypadku przenoszenia przedmiotów dużych rozmiarów. Najlepiej będzie, jeśli zainwestujesz w supernowoczesny schodołaz HD FOLD DOLLY.

 


więcej »

Który lepszy – schodołaz kroczący czy gąsienicowy?

Konieczność zapewnienia osobom niepełnosprawnym bezpiecznych i komfortowych warunków do korzystania z różnych budynków - użyteczności publicznej oraz domów prywatnych – wymaga innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Jak się okazuje, takie rozwiązania, jak windy, platformy schodowe czy specjalne krzesełka – nie zawsze się sprawdzają. Z powodów finansowych, technicznych czy estetycznych nie jest możliwy ich montaż w wielu obiektach. Dlatego rosnącą popularnością od lat cieszą się schodołazy. Polecane są one o różnych budynków, chętnie wybierane przez urzędy, instytucje państwowe, teatry, szkoły. Mogą być też z powodzeniem montowane w domach mieszkalnych. Zapewniają osobie niepełnosprawnej możliwości swobodnego przemieszczania się. Nie są też montowane na stałe, można je więc bez problemu zdejmować i zakładać, w razie potrzeby przenosząc na różne schody.


więcej »
Dlaczego wybierać nowe schodołazy dla osób niepełnoprawnych

Dlaczego wybierać nowe schodołazy dla osób niepełnoprawnych

Niepełnosprawność wcale nie musi równać się brakowi komfortu codziennego funkcjonowania. Zwłaszcza dzisiaj, w dwudziestym pierwszym wieku, kiedy różne mocno zaawansowane technologie, wynalazki są w stanie maksymalnie ułatwić życie osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Jakie to technologie? Obok supernowoczesnych wózków inwalidzkich, poruszających się za pomocą napędu – jak w samochodzie, mamy także schodołazy czy windy oraz podnośniki. Dzięki nim życie nawet w kilkupiętrowym budynku nie będzie codzienną udręką. 


więcej »
Proste i tanie dostosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych?

Proste i tanie dostosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych?

 

Stworzenie przyjaznych i wygodnych warunków do poruszania się dla osób niepełnosprawnych to obowiązek wielu instytucji. Bardzo ważne jest, by różnego rodzaju obiekty, czy to użyteczności publicznej, czy też prywatne, stwarzały możliwość swobodnego dostępu dla każdego – także dla tych, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich. Często jest jednak tak, że z rozmaitych powodów – czy to technicznych, czy też finansowych – modernizacja budynku pod tym kątem jest niemożliwa lub jest poważnie utrudniona. Nie zawsze możliwy jest montaż windy – tutaj poważnym ograniczeniem mogą być koszty. W wielu budynkach nie ma też warunków do zamontowania krzesełka schodowego lub platformy schodowej. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się schodołazy.


więcej »

Czym różni się schodołaz gąsienicowy od kroczącego?

 

Jak działa schodołaz kroczący:

+ bardzo lekki (waga całkowita około 30kg - możliwość rozłożenia na mniejsze części),

+ łatwy w transporcie i przechowywaniu (możliwość rozłożenia i transportu w aucie osobowym),

+ daje radę na schodach zabiegowych,

+ daje radę na schodach z zaokrąglonymi stopniami (gąsienica nie podjedzie),

+ nie potrzeba dużo miejsca na półpiętrze, żeby zawrócić,

- trudniejszy dla początkującego operatora,

- mniejszy zasięg od gąsienicy

 

Jak działa schodołaz gąsienicowy:

FILMIK PTR

 

+ prostszy dla operatora w obsłudze,

+ duży zasięg 50pięter!!

+ trzy prędkości jazdy (4,5m/5,5m/6,6m),

- nie wjedzie po zaokrąglonych stopniach,

- trochę cięższy od schodołazu kroczącego (waga 39kg),

- potrzebuje więcej miejsca na półpiętrze,

 

 

 

JAK WIDAĆ KAŻDY Z NICH MA SWOJE PLUSY I MINUSY. DLATEGO DLA KAŻDEGO WYBIERAMY ODPOWIEDNI SCHODOŁAZ INDYWIDUALNIE. CZĘSTO PRZYJEŻDŻAMY NA DARMOWĄ PREZENTACJE I DAJEMY MOŻLIWOŚĆ SPRAWDZENIE SCHODOŁAZÓW NA KONKRETNYCH SCHODACH W KONKRETNYCH WARUNKACH W JAKICH BĘDZIE UŻYTKOWANY. ZAPRASZAMY DO KONTAKTU.